Špatná zpráva (E01) (epizoda)

Bad News

Scénografie:

Tom Burton

Kostýmy:

Keith Madden

Bohužel, pro mě trochu zklamání. Nejdřív ale začnu s plusy. Velmi se mi líbila hravost a skvělé zpracování po filmařské stránce a hlavně zvukové i kamerové ztvárnění, no a pak už tradičně famózní výkon Benedicta Cumberbatche, který je na takovéto role podle mě nejlepší na světě. No a pak tu byla obsahová část, ve které bych ani nevěděl z celého dílu skoro o co jde kdybych si nepřečetl obsah a i záživnost nebo nějaké hlubší zaboření do příběhu pilotní díl také nenabízí. 60%(29.5.2018)

• Dorian.gray

Patrick Melrose is the new Bernard Black!!! Pre mňa zatiaľ TOP tejto sezóny. Prehnane cynické, čierny humor je tu v obludných rozmeroch (scéna s "rozbaľovaním otca" bola ultimátna!) a do toho high Benedict, ktorý podľa mňa exceluje. Niekedy to je na hrane, ale mne to sadlo. Za mňa 5/5. Benedict ukazuje, že je jeden z najvýnimočnejších hercov súčasnosti. A filmársky tiež kvalitka.(4.6.2018)

Děje je tam zatím tak málo, jako ukázek kvalitního herectví ze strany Benedicta Cumberbatche v tomto seriálu. A zatímco příběh je nucen si ztěžka klestit cestu skrz skoro nekončící scény plné sebestředného vyšilování a fetování hlavní postavy, Cumberbatchův nesporný talent se zase musí prodírat haldami hystericky přepjatých teatrálních gest a přehrávaných grimas. Patrick Melrose je, zatím soudě podle prvního dílu, vlastně takový, jako poslední dvě série Sherlocka - sebestředný, narcistický, vizuálně vymazlený, dějově minimalistický, zaměřený výhradně na hlavní postavu, jen se rýsuje býti hlubším a nepochybně depresivnějším. Nutno ale dodat, že i těch pár záblesků Cumberbatchova talentu ve chvilkách, kdy zas a znova nepředvádí "Sherlocka", stačí na to, aby mě seriál zaujal, a také na to, abych jeho pilotní díl ohodnotila třemi hvězdičkami.(3.7.2018)

Cumberbatch v hereckej kreácií na ktorú u neho nie sme zvyknutý. Napriek šialenosti je tu veľa zábleskov potenciálu a hlbšej traumy, ktorá mi príde natoľko zaujímavá že sa chcem dozvedieť viac. Drogy - väčšinou používané ako down prvok vo filmoch a seriáloch s depresívnych presahom je v tomto prípade zobrazený tak trošku funny. Funguje to. Má to tempo a zaujímavé postavy. Som zvedavý na ďalšiu časť.(15.5.2018)

„What's the point of a fucking window if you can't jump out of it?“ V jiném rozpoložení by mi možná vadilo, jak moc na efekt je to celé udělané a že jde v podstatě o „quaalude scénu“ z Vlka z Wolf Street roztaženou na hodinovou stopáž, ale momentálně mi Melrose svou temností, nihilismem a cynickým humorem přesně padl do noty a nemůžu se dočkat pokračování. Cumberbatch je krom toho v nejlepší formě, styl přesně odpovídá tomu, jak moc/málo je protagonista střízlivý a co se mu zrovna honí hlavou, tempo prakticky nepolevuje a hudební doprovod tvoří skvělé písničky jako „Wild World“ od Cata Stevense.(13.5.2018)