Výborná série ze světa mladých, nadějných a bohatých. K tomu pod vlivem drog, chlastu a otce despoty, který si vzal, co se mu namanulo. Drsné zrcadlo určité vrstvy lidí a tak trošku i doby, ve kterém vládne Benedict Cumberbatch svým až démonickým přístupem k herectví. Jen možná škoda, že mi to k pětihvězdičkové palbě přišlo moc natahované. Námět by se dal klidně zkrátit do podoby solidního filmu. Pořád se ale jedná o hodně slušnou daramatickou stylovku, která je silná v průběhu, ale trošku strádá v závěrečné pointě.(22.6.2018)

Každý díl jiný, každý svým způsobem zajímavý a inspirativní. První hlavně stylisticky, druhý pro znepokojivou koncentraci beznaděje a rozpolcené nevinnosti, zbylé jako černohumorně ironický obraz narcistické společenské smetánky, v níž se důležité životní hodnoty rozmazávají ve víru křečovitých večírků a sebestředných rodinných postojů. To celé provázeno psychologicky vytříbeným portrétem titulní postavy, která je sviní a ví o tom, ale jak jinak v tomhle světě přežít, jak si udržet vlastní nenáviděnou identitu? Skoro mě mrzí, že to bylo až tak krátké a časově kvapně přeskakující, protože materiálu na uvědoměle nemorální úšklebky a prohlubování vztahu Patricka s odpudivým okolím bylo zaděláno víc než solidně. Na druhou stranu, v nejlepším se má přestat a Edwardu Bergerovi přeji nějakou pořádnou celovečerní šlehu, protože jeho suverénní režie jednoznačně tlačí Patricka Melrose do společnosti nejzajímavějších televizních sérií posledních pár let - samozřejmě vedle výkonů Benedicta Cumberbatche, jenž se vyloženě baví každou replikou, a Hugo Weavinga, který i na malém prostoru potvrzuje své vrozené záporácké mistrovství. Paráda...(26.6.2018)

Pět příběhů ze života Patricka Melrose. Každý z nich je atmosféricky trochu jiný, ale všechny neskutečně působivé. Postupné odkrývání Patrickovi trpké minulosti a nejisté přítomnosti dokáže vtáhnout a doplněné skvělými výkony Cumberbatche nebo Weavinga, mě celé dílo opravdu přikovalo k obrazovce. oblíbené části: 02 - Never Mind, 05 - At Last(11.6.2018)

Je to pořádné depresivní psycho, to vám tedy povím, ale výkon Benedicta je prostě úžasný. Celý seriál táhne sám a když tam zrovna není, jeho místo zaujme Hugo Weaving. Díl o dílu sledujeme zlomeného muže, který se nedokáže vyrovnat s tím, co mu otec udělal, když byl malé dítě a dokud žije jeho otec, matka a jejich rodinný přítel, tak se nedokáže od toho odpoutat, trpí tak jeho rodina a hlavně jeho psychika. První díl pro mě byl velkou výzvou, bylo těžké sledovat tak zlomeného a závislého muže, který chtěl být normální, ale kvůli traumatu to nešlo, další díly byly horší a horší. Bohužel epizody, kde i velkou roli hrála matka mě moc nebavily, bylo to až příliš ukecané a spíše jsem se nudila, ale Benedict by si zasloužil rozhodně nominaci na Emmy nebo Golden Globe.(24.6.2018)

Velkolepý part pro Cumberbatche, jehož role privilegovaného alkoholika s drogovou závislostí, mně alespoň v prvním díle připoměla Trainspotting v plné parádě. Ovšem další díly vysvětlily, že pod povrchem to byl stále malý, zneužívaný kluk, se zoufalou a zmatenou snahou dát svůj život do pořádku. Nebýt zdrženlivého třetího i čtvrtého dílu, hodnotil bych zlatem.(20.6.2018)

• - Každá epizoda vychází z románů „Patrick Melrose“, jejichž autorem je Edward St. Aubyn. (tedvidek94)

• - Lara Pulver, která se objevila po boku Benedicta Cumberbatche v seriálu Sherlock (od r. 2010), měla původně hrát manželku Patricka Melrose. Nakonec po vzájemné dohodě odstoupila a do role byla obsazena Anna Madeley. (tedvidek94)

• - Mladý Patrick Melrose, kterého hraje Sebastian Maltz, má tmavě hnědé oči. Dospělý Patrick má však modro-zelené oči. (tedvidek94)