Epizody(5)

Připravte se na čistou pravdu o britské smetánce. Tato minisérie sleduje Patricka Melroseho od jeho privilegovaného, ale hluboce traumatického dětství, přes těžkou závislost na návykových látkách v mládí, až po konečné zotavení. Minisérie Patrick Melrose, natočená na motivy uznávané románové řady spisovatele Edwarda St. Aubyna, se škodolibě naváží do britské smetánky, zatímco zachycuje děsivou životní pouť titulního hrdiny z jeho hluboce traumatického dětství přes závislost na návykových látkách v dospělosti až po konečné zotavení a spásu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) hraje Patricka Melroseho, aristokratického a nehorázně zábavného playboye snažícího se ze všech sil překonat újmu, kterou mu způsobili jeho násilnický otec i matka, jež otcově chování mlčky přihlížela. Děj ryzí televizní ságy, která je vtipná i napínavá zároveň, se dramaticky překlenuje z jižní Francie šedesátých let minulého století přes zhýralé osmdesátky v New Yorku až po počátek třetího tisíciletí v decentní Británii. Každému z pěti románů je v seriálu věnována jedna hodina, přičemž každá z epizod vypráví o několika složitých a náročných dnech v Patrickově životě. (HBO Europe)

Recenze uživatele Kvnhvta k tomuto seriálu (4)

Ani muk (2018) (E02)

Díl o úchylném tatínkovi, oproti jedničce asi o 2oo% nudnější a utahanější, přežil jsem ho asi až na třetí pokus. ()

Jistá naděje (2018) (E03)

Benedict strikes back, takže opět koukatelné, i Holidej pěkně zahrála. ()

Mateřské mléko (2018) (E04)

Všichni opravdu pěkně hrajou, hudba na začátku a konci taky dobrá, pár hezkých momentů, třeba nevěra s Pentličkou. ()

Nakonec (2018) (E05)

Až na ten zářivě šťastný konec to byl pěkný díl. ()