Reklama

Reklama

Epizody(5)

Obsahy(1)

Připravte se na čistou pravdu o britské smetánce. Tato minisérie sleduje Patricka Melroseho od jeho privilegovaného, ale hluboce traumatického dětství, přes těžkou závislost na návykových látkách v mládí, až po konečné zotavení. Minisérie Patrick Melrose, natočená na motivy uznávané románové řady spisovatele Edwarda St. Aubyna, se škodolibě naváží do britské smetánky, zatímco zachycuje děsivou životní pouť titulního hrdiny z jeho hluboce traumatického dětství přes závislost na návykových látkách v dospělosti až po konečné zotavení a spásu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) hraje Patricka Melroseho, aristokratického a nehorázně zábavného playboye snažícího se ze všech sil překonat újmu, kterou mu způsobili jeho násilnický otec i matka, jež otcově chování mlčky přihlížela. Děj ryzí televizní ságy, která je vtipná i napínavá zároveň, se dramaticky překlenuje z jižní Francie šedesátých let minulého století přes zhýralé osmdesátky v New Yorku až po počátek třetího tisíciletí v decentní Británii. Každému z pěti románů je v seriálu věnována jedna hodina, přičemž každá z epizod vypráví o několika složitých a náročných dnech v Patrickově životě. (HBO Europe)

(více)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (6)

Patrick Melrose (2018) 

Velmi příjemně mě tvůrci tohoto seriálu překvapili. První epizoda mě sice lehce zmátla, protože jsem se nečekaně často smál, což jsem u dramatu nečekal, další díly mě velmi rychle vrátily do obrazu. Patrick Melrose je výborné drama s dusivou atmosférou, snobským chováním a výbornými hereckými výkony (Benedict Cumberbatch, Hugo Weaving, J. J. Leigh, Holliday Grainger), které jsem si fakt užil. Uvítal bych víc takových projektů. ()

Špatná zpráva (2018) (E01) 

Tak tuhle One man show jsem si fakt užil. Tedy, ne že by se v epizodě nevyskytovali jiní herci, ale Benedikt Cumberbatch si ji celou ukradl pro sebe. Na to, že se jedná o drama, jsem se smál až nečekaně často, Patrick mě opravdu převelice bavil a jeho souboj s urnou neměl chybu. ()

Ani muk (2018) (E02) 

Das ist ja eine überraschung! Druhá epizoda nepřinesla na rozdíl od předchozího dílu žádné humory, ale o to víc přituhlo. Atmosféra byla hustá jako mlha kolem Rákosníčkova rybníčku, díky návratu v čase jsem se mohl lépe seznámit s postavou srdečného sympaťáka Davida Melrose a s úžasnými vztahy v jeho rodině. Hugo Weaving skvěle nahradil absentujícího Benedicta Cumberbatche a znovu jsem se výborně bavil. ()

Jistá naděje (2018) (E03) 

Třetí epizoda, potřetí plná palba, ale nejzajímavější mi připadá to, že je každý díl zcela odlišný, a přitom jsem se zatím pokaždé skvěle bavil. Tentokrát se téměř vše odehrávalo na party vyšší třídy a byla to taková snobárna, že jsem se tetelil blahem. Zatím jsem nadšený. ()

Mateřské mléko (2018) (E04) 

Nejsem si jistý, jestli za to mohla atmosféra letní Francie, ale tempo příběhu se mi tentokrát zdálo být poněkud línější a děj nebyl příliš bohatý na události. Přesto jsem si tady našel nejeden parádní moment, takže spokojenost přetrvává. U tohoto seriálu se prostě nedokážu nebavit. ()

Nakonec (2018) (E05) 

Tož, kvalitně svůj počin tvůrci uzavřeli. Smuteční obřad byl kvalitní, ale jasnou hvězdou závěrečné epizody byla postava Nicholase Pratta. To byl tak úžasný, snobský zmetek, že bych do jeho figurky převelice rád vrazil nějakou tu sadu špendlíků. Jako obvykle jsem se velmi dobře bavil, ale musím přiznat, že jsem čekal depresivnější konec. ()

Reklama

Reklama