Cesta na svobodu je volná, nastává den útěku. Matt a Sweat vědí, že sebemenší chyba může znamenat konec jejich dokonalého plánu. Situace se značně zkomplikuje ve chvíli, kdy se na oddělení vrací potrestaný vězeň Vrahoun. Ten má s Mattem nevyřízené účty a prahne po jeho krvi. Rozrušená dozorkyně Tilly se mezitím nervově zhroutí a zdá se, že nedokáže zradit svého věrného manžela. Blíží se osudový večer, který vše změní. (Česká televize)

Trevor

Pre väzňov Matta a Davida prichádza deň D. "Vrahoun" je prepustený zo samoväzby a jeho návrat využije Matt k tomu aby počas vychádzok došlo na dvorci k potyčke. Tilly dostane do dielne dozorcu preradeného z inej väznice, ktorý na rozdiel od tých v Dannemore patrí k tým, ktorý dodržujú predpisy a pravidlá. Aj keď Tilly vie, že Matta s Davidom má o polnoci čakať s autom, pri večeri s Lyleom sa zrúti a skončí v nemocnici. Napriek tomu sa dvojica dostane von z väznice a chladnejšiu hlavu má prekvapujúco práve David, ktorý napriek tomu, že Tilly neprišla navrhne racionálnejšie kroky ako Matt a tak sa dvojica vrahov na úteku chystá skryť v horách. Dozorca prezradí Mattovi čo sa po potýčke bude diať a prečo sa nesprísni vo väznici režim, Lyle vedľa manželky v nemocnici rieši, že psy nežrali celý deň...Mohlo to byť podstatne lepšie. ()

HellFire

Už při sledování prvních deseti minut, kdy Paul Dano utíká ze své cely až k poklopu, jsem si vzrušením cvrkl do gatí. Snad poprvé v celém seriálu hraje originální hudba (o známé písničky jinak není nouze) a kamera následující našeho protagonistu je jednoduše dokonalá. Proplouvá úzkými prostory, aby se ladně přehoupla do pohledu první osoby a plynule přešla do širokého záběru, který je vyvrcholením předchozích 4 epizod. Takhle vynikající sekvence se jen tak nevidí, už vůbec ne co se seriálové tvorby týče. Dalo by se říct, že kamera je v téhle epizodě dalším z protagonistů, protože na sebe strhává pozornost a je vyloženě vyzývavá. ()

KR4T4S

Jedna z nejlepších seriálových epizod, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl (snad tuším od dob Twin peaks: The return). Nejen pro skvěle zvládnuté dlouhé jednozáběrové scény. Vynikající díl. ()