Útěk z vězení v Dannemoře (TV seriál)

• Austrálie

• Nový Zéland

Escape at Dannemora

USA, 2018, 6 h 30 min (Minutáž: 49–62 min)

"OH, MY GOD, LYLE, FINE. WE'LL EAT AT FUCKING KING'S WOK." -------------- Prvá epizóda atmosférou zasneženého chladného New Yorku a prekvitajúceho väzenského života nešetrí ani na chvíľu a práve ten väzenský život sa nesie v úplne inom duchu, než je možné vidieť v takmer každom jednom filme/seriáli, čo ma zarazilo, zároveň príjemne prekvapilo, ale najmä nesmierne potešilo. Z ciel sa ozýva hlasná basová hudba, televízie na poschodiach hrajú svetelnú show, mnoho trestancov sa pokúša stať Picassom, z blokov sa šíri v rámci možností neskutočná voľnosť a všade po celách sa váľajú kopy predmetov, aké som v iných filmoch/seriáloch z väzenského prostredia ešte nevidel. Normálne akoby sme ani neboli vo väznici. A objavil sa tu aj Wonder Bread! Mňam! Samotný únik vyznieva vierohodne a autenticky, i keď porovnávaním s Prison Breakom všetko vyzerá autenticky. Tento celý cirkus vedie Del Toro s vizuálom ako po týždňovej kalbe a, samozrejme, narušená chorá nadržaná Joyce alias Patricia Arquette. Showtime si to neskutočne dáva posledné roky, najmä minulý a tento, bomba za bombou, že až nestíhaš.(2.8.2019)

Ben Stiller ma veľmi pozitívne prekvapil Seriál je natočený kvalitne a obsahuje aj niekoľko výnimocných scén - najlepší bol prechod tunelom v úvode 5. dielu. Celkovo by som to však skrátil, pretože napríklad 4. diel mi pripadal len ako naťahovanie času a v priebehu seriálu by sa tiež našli nudné scény, ktoré vo výsledku nič nepridávali. Ale všetko je vyvážené tým, že sa seriál drží skutočného príbehu bez zveličovania. Nie sú tu žiadne umelé zdržania a prekážky ako v Prison Break, dej stále postupuje vpred a tak to má byť. 80 %(7.1.2019)

Jeden by řekl,že Benicio Del Toro zahrál snad nejlepší part co ho znám a viděl.Hrozně si to užíval a bylo to znát.Ben Stiller přišel s něčím malinko jiným a díky kameře,hercům to byla bomba.Náměť byl vskutku vlastně absolutně nepodstatný.On nebyl ničím extra,to je potřeba říct,ale vše díky hercům mělo svoji hodnotu.Hlavně příběh z Lilly strany,kdy i její manžel byla přesně ta postava,která ze snímku přímo vyčnívá a to neměla tolik prostoru.90%(3.1.2019)

Uzavreta miniseria o uteku dvoch väznov z basy s mensou pomocou miestnej kurvy, ktora tam pracuje. Stylom mi to pripomina ranne Coenovky, ktore sa zaobisli bez humoru. Proste pribeh o niekolkych nie dvakrat bystrych ludoch z vidlakova, ktory konaju nepekne skutky. Velkym kladom su zaujimave postavy a famozne herecke vykony skveleho hereckeho obsadenia. Dominuje im ustredne trio. Môj oblubenec Paul Dano ako ten sikovnejsi väzen znova dokazuje, ze vo svojej generacii patri spicke. Benicio Del Toro predvadza dalsie divne pôzy, ale vo vysledku je radost ho sledovat. Najrozporuplnejsie pocity som mal z Patricii Arquette. Jak z postavy, ktora je riadna mrcha vyuzivajuca chlapov, takze mi jej nebolo vôbec luto, tak aj zo samotnej herecky. Sex symbol zaciatku 90tych rokov tu pôsobi dost anti sexy. Ale zato hra jak o zivot. Technicka stranka je tiez bezchybna. Vôbec to nepôsobi televizne. Najväcsi problem som mal ale s tempom. Aj napriek len siedmym epizodam to pôsobi strasne roztahane, co najviac dosvedcuje uplne zbytocna siesta epizoda venujuca sa minulosti ustrednej trojice, co by sa dalo zhrnut do jednej vety. Podla mna by z toho zaujimaveho nametu mohol vzniknut uchvatny film, ale na sedem dielov tam material proste nebol. Takze je tam kopa scen v ktorych postavy niekam pomaly idu, pomaly hovoria, pripadne len dlho pozeraju do blba, kym na otazku odpovedia. Tento styl mi lezie na nervy. Za jedno pozretie to rozhodne stalo. Herci nesklamali. Stiller ako reziser znova nepotesil. 7/10.(3.1.2019)

50 ročná nymfa pred dôchodkom chytí druhý dych a tak sa rozhodne pomôcť k úteku dvom vrahom. Seriál je obrazom intelektu v štátoch a hlavne Lyle a Tilly Mitchellovci sú obrazom dokonalého amerického sna s IQ na úrovni 80. U oboch partnerov dohromady. Naproti tomu sú chudáci vrahovia v podstate neviniatka, ktorým by režisér doprial slobodu a niekoľko ďalších vrážd policajtov či dôchodcov. Napriek tomu sa jedná o seriál, ktorý sa oplatí vidieť aj keď na vyrozprávanie príbehu by v pohode stačil približne dvojhodinový film, čím by príbeh získal spád a pravdepodobne v divákoch zanechal lepší dojem.(10.2.2019)