Útěk z vězení v Dannemoře (TV seriál)

Escape at Dannemora

USA, 2018, 6 h 30 min (Minutáž: 49–62 min)

Ben Stiller ma veľmi pozitívne prekvapil Seriál je natočený kvalitne a obsahuje aj niekoľko výnimocných scén - najlepší bol prechod tunelom v úvode 5. dielu. Celkovo by som to však skrátil, pretože napríklad 4. diel mi pripadal len ako naťahovanie času a v priebehu seriálu by sa tiež našli nudné scény, ktoré vo výsledku nič nepridávali. Ale všetko je vyvážené tým, že sa seriál drží skutočného príbehu bez zveličovania. Nie sú tu žiadne umelé zdržania a prekážky ako v Prison Break, dej stále postupuje vpred a tak to má byť. 80 %(7.1.2019)

Napínavé od začátku až do konce. Vlastně takový ten typ seriálu, který když načnete, tak vás chytne a nepustí. Navíc samozřejmě umocněné faktem, že se jedná o ztvárnění skutečné události, a taky díky Prison Break, i atraktivnímu tématu. Za výborný nápad považuju věnovat celý jeden díl hned po samotném útěku ukázkou minulosti hlavních postav, co jsou vlastně zač, a proč a za co jsou vůbec zavření. Po tom co si je člověk do jisté míry oblíbil a fandil jim, je to nepříjemné procitnutí :) Skvělí herci, a Ben Stiller válí!(3.3.2019)

Řemeslně je to zřejmě velmi dobře odvedená práce. Co ji v mých očích snižuje, je neskutečná rozvláčnost a zdlouhavost vyprávění. Když se tluče kladívkem do zdi pět minut, je to zkrátka pro mne moc dlouhé. Téměř zde nenaleznete sekvenci, která by zkrácená na polovinu utrpěla. Možná to měl být spíše dvouhodinový dramatický a napínavý film. Mimochodem - těch dílů je osm, nikoliv sedm.(2.2.2019)

Jeden by řekl,že Benicio Del Toro zahrál snad nejlepší part co ho znám a viděl.Hrozně si to užíval a bylo to znát.Ben Stiller přišel s něčím malinko jiným a díky kameře,hercům to byla bomba.Náměť byl vskutku vlastně absolutně nepodstatný.On nebyl ničím extra,to je potřeba říct,ale vše díky hercům mělo svoji hodnotu.Hlavně příběh z Lilly strany,kdy i její manžel byla přesně ta postava,která ze snímku přímo vyčnívá a to neměla tolik prostoru.90%(3.1.2019)

Možné spoilery!!! Je pravda, že jakmile se seriál přehoupne z vězeňského prostředí, maličko ztrácí na kvalitě, ale to je pro mě jen naprosto zanedbatelný detail. Když totiž sečtu všechny díly, vychází mi série, která je opravdu mimořádně kvalitní, skvěle zahraná a možná ještě líp zrežírovaná. Ben Stiller velmi mile překvapil a co se mu podařilo nejlíp, kromě chytlavého příběhu, tak to je určitě vykreslení amerického venkova a pak také (ne)fungování samotné věznice, které je zhruba v prvních pěti dílech opravdu dokonalé, ať už se týká samotného chodu, nebo vězeňského prostředí, kam by asi žádný z nás nechtěl nikdy zavítat. Samostatnou kapitolou byl pro mě určitě díl číslo šest a návrat v čase, kde se asi v průběhu roku dozvíme, za co oba naši hlavní útěkáři, (nonšalantní seladon Benicio Del Toro a na první pohled trošku plachý Paul Dano) vlastně sedí a také fakt, že Tilly v podání báječné Patricie Arquette byla pěkná mrška už hodně let před událostí a nasadit parohy manželovi jí nedělalo vůbec žádný problém už tehdy. Sečteno, podtrženo vychází mi z toho nakonec velice hořká romance, o které měli asi všichni hlavní aktéři úplně jiné mínění. Ale co se dá dělat, když utíkám z vězení, musím počítat s tím, že se mi to buď nepovede, nebo že mě chytnou, v tom lepším případě. Ten horší už si domyslí každý sám. A na závěr jen taková upozornění pro uživatele Morholt, dílů není sedm, ale osm. Ale to jen tak na okraj.(1.1.2019)