• Velocci
  **

  Jedno slovo: Feminismus. U proslovu Oprah se mi chtělo zvracet. Nemám nic proti ženám, díky bohu za ně, ale nepřehání to trochu s tím bojem už? Dělaj, jako kdybychom je dennodenně bičovali doma ve sklepě. Handmaid's Tale vyhrálo jen díky tomu, ten seriál mám rád, super atmosféra, ale je víc než jasné, proč zrovna tento seriál slaví takový úspěch - právě teď. Hnus, snad budou Oscaři lepší show.(23.2.2018)

 • Streeper
  ***

  Minulý ročník byl v duchu politiky a Trumpa, letošní ročník byl v duchu ženského hnutí a sexuálního obtěžování. Né, že by mi to nějak vadilo, byla jsem ráda, že se 99% celebrit zúčastnila hnutí TimesUp, ale Golden Globes má být zábavná show, u které se má divák bavit a ne přemýšlet nad tak depresivními tématy, proto jsem doufala, že Seth Meyers rozproudí zábavu, nakonec z něho vyšlp jen pár vtípků o Kevinu Spaceym. Já chápu, že udělal něco špatně, ale pořád to byl skvělý herec, kterého oslavovali a najednou si z něj všichni dělají srandu, navíc zastávám názor, že o takovém tématu se žertovat nemá. Velmi mě zaujal proslov Oprah, ale to asi všechny.(23.1.2018)

 • Kaluž
  **

  Černobílá, chudokrevná show plná silných žen a protinásilnických bonmotů korunovaná "vítězným" proslovem Oprah Winfreyové. Vypíchnu tedy spíš jen světlejší momenty - Guillermo del Toro, Gary Oldman, Frances McDormandová a Tři billboardy kousek za Ebbingem. Jinak nuda k uzoufání... #PrayForKevinSpacey(9.1.2018)

 • KR4T4S
  ***

  Jediné, co mi na letošních Glóbech přišlo trochu diskutabilní, byl Kirk Douglas na pódiu. I když zase - i to je život... Celý (pro mě nezvykle podnětný a objevný) ceremoniál v duchu MeToo a nově i TimesUp. A dle mě úplně v pohodě. Téma (nejen) Hollywoodem hýbe. Pamatuju si zpětně málo Awards večerů. Ty moderované Gervaisem, loňské Oscary protože neLa La Land, předtím dlouho nic, moderování Hugha Jackmana a pak ty TooBlack Oscary s Chrisem Rockem. Taky toho bylo "příliš", pořád tam někdo "žvanil" o málo rolích pro černochy. A najednou jsou věci v pohybu! Jestli to znamená, že si na večer vzpomenu za x let, mise splněna a za mě ok. Taky mě tak nějak pořád míjel fenomén Oprah. No a pak přijde na pódium, všichni ji hltají, nikdo ani nepípne, má co říct, skvěle to p(r)odává a já jsem taky přikovanej jejím projevem do křesla. Velmi odzbrojující žena. Jestli Natalie Portman způsobila "agresivním" vypíchnutím "male" hořkou pachuť nominovaným režisérům, tak je to vlastně taky ku prospěchu. Další highlighty: Kidman, rozhozený Oldman a živel McDormand. Jediné velké mínus: obešlo se to bez Kristen Wiig a Willa Ferrella!(10.1.2018)

 • theSaint

  Tak jistě, Gervais byl eliminován, to by bylo něco přímo pro něj- to není žádoucí, na to je toto téma až příliš hysterické a pokrytecké. Oprah mi hnula žlučí- typický příklad zrychlené spravedlnosti. Vypadá to, že ve Státech už stačí pouze obvinit- jak pomýlené a humorné (a v mnoha případech zcela jistě lživé či překroucené). Minulý rok jsme měli téma diskriminace černochů, tento rok máme obtěžování (ženy uměleckého světa si téma užívají až se sadistickou radostí). Únavné proplétání témat, které staví samotnou filmovou oslavu až na druhé místo, je ubíjející. Výlevy osazenstva, které je zřejmě čisté jak křišťál a které vidí vše černobíle, mi začínají lézt krkem. Velkou radost mi dělá Catherine Deneuve a Briggite Bardot- dvě múzy, krásky v nejdivočejších letech filmového průmyslu dobře vědí, jak se věci mají a tak se nebojí ozvat- ony už Hollywood nepotřebují- mohou si dovolit používat zdravý rozum a odmítat pokrytectví.(20.1.2018)