Kauza Harveyho Weinsteina podpořená nebývalou otevřeností na sociálních sítích spustila vlnu, která nemá obdoby. A asi nikdo nemohl čekat, že se zásadně neprojeví i na udělování prestižních cen, jakými Glóby bezesporu jsou. Vybublalo téma, o kterém se dosud v takto velké míře nemluvilo, co všechno (vyhroceného, hysterického) to přineslo, raději nebudu komentovat. Muži se každopádně na červeném koberci museli cítit hodně nepatřičně. Aktivistické volání ještě posílila Oprah Winfrey, která přidala i rasové téma. Ta ženská je fenomén. Všichni mlčí a hltají, co říká. Ona černá byla pro někoho prázdným gestem, každopádně se nabízí otázka, proč měly mnohé ženy tak výrazně odvážné šaty. Ale to je asi na jinou diskusi. Nicméně ty, jež zajímali vítězové, museli potěšit herecké ceny pro Tři billboardy a pro Sedmikrásky (ač se přítomné herečky chovaly až hystericky). Holt máme za sebou ženské období, takže musely vyhrát ženské příběhy. Guillermo del Toro si sošku dle mého nezasloužil, Kirk Douglas byl milým zpestřením. A když připomenu, že jsem kromě diváka i muž, tak cenou ověnčená Rachel Brosnahan byla moc milá, Alicia Vikander k sežrání, výstřih Kate Hudson zrovna tak. Pro mě vždy moc příjemné setkání s těmi, které má filmový fanoušek tolik rád.(17.1.2018)

Weeellll, I don’t knoow... The host nezaujal, okrem úvodu ho snáď ani nebolo vidieť. Téma sexual harassmentu je síce silná, ale postaviť na tom celý priebeh mi prišlo patetické, čo zaklincovala Oprah svojim príhovorom. Ale zas, keďže sa harassment udial aj v hereckej brandži, možno to na chlapov v Beverly Hilton zapôsobilo. No zas, obĺubenú párty odlišujúcu Glóby od Oskarov to zabilo. Nepomohlo ani to, že sa mi pred glóbmi podarilo zhliadnuť len minimum filmov. A..to po každom ocenení bola stále 5 minútová pauza (síce vyplnená dokonalým zvukovým podmazom) a celá showka bez jediného hudobného performancu?(8.1.2018)

Jediné, co mi na letošních Glóbech přišlo trochu diskutabilní, byl Kirk Douglas na pódiu. I když zase - i to je život... Celý (pro mě nezvykle podnětný a objevný) ceremoniál v duchu MeToo a nově i TimesUp. A dle mě úplně v pohodě. Téma (nejen) Hollywoodem hýbe. Pamatuju si zpětně málo Awards večerů. Ty moderované Gervaisem, loňské Oscary protože neLa La Land, předtím dlouho nic, moderování Hugha Jackmana a pak ty TooBlack Oscary s Chrisem Rockem. Taky toho bylo "příliš", pořád tam někdo "žvanil" o málo rolích pro černochy. A najednou jsou věci v pohybu! Jestli to znamená, že si na večer vzpomenu za x let, mise splněna a za mě ok. Taky mě tak nějak pořád míjel fenomén Oprah. No a pak přijde na pódium, všichni ji hltají, nikdo ani nepípne, má co říct, skvěle to p(r)odává a já jsem taky přikovanej jejím projevem do křesla. Velmi odzbrojující žena. Jestli Natalie Portman způsobila "agresivním" vypíchnutím "male" hořkou pachuť nominovaným režisérům, tak je to vlastně taky ku prospěchu. Další highlighty: Kidman, rozhozený Oldman a živel McDormand. Jediné velké mínus: obešlo se to bez Kristen Wiig a Willa Ferrella!(10.1.2018)

Skrz na skrz průměrný ceremoniál, který byl více o ženských právech než o filmech a seriálech. Není to škoda? V proslovech se hovořilo buď o černoších, nebo o ženách, a byť jsem ten poslední, kdo by jim upíral jejich rovnoprávnost, poslouchat to dvě hodiny v různých variacích není moje představa o zábavné show. A abych nebyl jako mnou zmínění "hříšníci", doplním, že seriály dopadly podle předpokladů (palec nahoru za Azize a Ewana), oceňované filmy jsem zpravidla neviděl, ale Gary Oldman se konečně dočkal, a to je co říct. :)(8.1.2018)

• Anrie

Já vám tedy nevím. Pochopitelně chápu, že se ženy chtějí vyjádřit vůči stávajícímu dění, ale přeci jen mi to v jistém ohledu už vadilo. Zvláště tak agresivní připomínka Natalie Portman při předávání ceny v kategorii nejlepší režie...Minulý rok byly zájmy filmu upozaděny za rasové problémy a nyní tohle. Považuji se za lidumila, co se snaží vyvarovat předsudkům, proto jsou mi tyto rasové a genderové předsudky totálně proti srsti. Ale! Vážně mi bylo líto mužského osazenstva. Myslím si, že teď už je o strach zalichotit ženě, aby si to náhodou nepřebrala jinak...Ovšem film! To je oč tu běží. Popravdě mi přijde, že tento rok patří k nejslabším za posledních pár let. Ano, neviděla jsem všechny, ale zatím jsem neměla štěstí na takový, který by byl nezapomenutelný. Vyjma Dunkirku. Nutno podotknout, že jsem neviděla The Disaster Artist a Call me by your name, na které se enormně těším. S výherci v mužských i ženských kategoriích jsem však naprosto spokojená. Nepochopení: Get out v kategorii komedie, muzikál? Opakování nesmyslného zařazení jak u Marťana...(9.1.2018)