Braven

Akční / Drama

Kanada, 2018, 94 min

Znám zasněženou chatičku, kde nejhlubší je les, tam posílá Jason Momoa padouchy do nebes... Nebo spíš do pekel, srát na to kam je posílá, hlavní je, že je tam posílá celkem fajnově. Tu šípem prostřelí palici, tu sekyru zasekne do palice a tak dále a tak dále. Je drsný, je mužný je prostě synem svýho otce. Plukovníka, co vybíjel avatary nebo rozséval Smrt ve tmě. Takže pro příště by se měli všichni padouchové zamyslet, jestli jim ta trocha fetu stojí za setkání s naším duem, ale pokud hledali věčnou nirvánu, dostali jí. Osobně bych si ale radši sjela lajnu než 100 metrovej sráz. No každej podle svýho, nicméně já zůstanu u kouzelnýho prášku a do dřevorubecký verze Ramba se srát nebudu.(7.2.2018)

• AppleCore

Spoilery! Braven se chce tvářit nejvíc dobře a seriózně, když vám ale náklaďák na následky píchnutí pneumatiky vybouchne, jde veškerá vážnost stranou. Scénář: Aby dodali tvůrci filmu drama, schovali zcela nesmyslně dceru hlavní postavy do auta, aby bylo koho zachraňovat. Ve finále ovšem ona zachraňuje je – vážně musel jet úplnou náhodou okolo sheriff? (scenáristická ubohost). Kamera: Ta nedává smysl a mate diváka (z útesu slítne čtyřkolka a cápek s ní, jenomže záběr z útesu pak jde napříč zálivem skoro na druhou stranu… teleobjektivem. Vypadá to, jak kdyby letěli padesát metrů do dáli). Survival: Zatímco cápek se rozbije o kámen, Mamoa letí dalších deset metrů mimo jenom proto, aby mohl dopadnou do vody a přižít, přičemž kdo bude žít a kdo umře víte už během úvodní titulkový sekvence… a to tam ani nikoho nevidíte! Konec: Každopádně Jason Mamoa a jeho lano rulez! Tenhle flák ani nelze brát jako oddechovku, když tam na vás co pět minut vybafne nelogičnost nebo režijní či scénáristická tupost. Přečtěte si komentář od Fugaziho, ten to shrnul dobře. Dodatek pro ricci.s: Uživatel ricci.s je vážně nemocnej, slaboduchej a hloupej člověk, jehož názory a narážky nelze brát vážně.(3.2.2018)

Jo,jasně ,je to okoukaný,plný chybiček,takže ničim zajímavý,originální,prostě film z ranku jako byla Kráčející skála,Není úniku a jim podobný kousky.Ale mě to právě proto baví.V kinech jedou komiksy o komiksech,Spiderman,Tatrman,Vibrátorman,Kokotman,a když není komiks,nebo nedejbože nějaká trapná herní adaptace,tak tady máme Ksicht vody,Matku,taťku a podobný bláboly,a nebo se na nás se svým filmem vyvalí Nikolaj frnda Refn.A s těmahle filmama jděte do prdele.80%.(15.4.2018)

Aj keď sa rozhodne nejedná o film s inteligentným dejom, scenárom, či konaním postáv, mne táto naháňačka a vyvražďovačka v prekrásnej zasneženej prírode chutila ako už dlho nič. Film slúžiaci čisto na odreagovanie, s peknými akčnými scénami. Viac som nehľadal. A keďže môj "obľúbený" užívateľ alias trapko fugazi dal podľa očakávania odpad, je to len ďalší dôkaz toho, že film za pozretie stojí. (Zase si si musel zavolať veľkého teplého bračeka na pomoc, aby si to psychicky zvládol? :-D)(2.2.2018)

• fugazi

Nikdy bych neřek, že je možný se filmu takhle ztratit. V podstatě celý děj se odehrává kolem jedný chaty někde v lese. Jenže režisér a kameraman nemaji nejmenší tušení o orientaci v prostoru a tak se chata a příjezdová cesta k ní neustále prodlužuje nebo zkracuje, podle toho, jak se to hodí. Takže se postavy náhodně generujou na místech, kde není možný, aby byly. V jedný chvíli chlápek přijde k útesu pěšky a v další scéně nasedne do auta, který tam nebylo. Celej konflikt je neskutečně trapnej a vlastně úplně zbytečnej a každá potyčka vypadá jak pošťuchování dětí ve školce. Občas dokonce při rvačce chybí zvuky! Všichni maji obří bouchačky, ale jen dva náboje do nich a tak s nima kolem sebe jen máchaj, aby to neskončilo dřív, než má. Ve finále to celý završí Momoa svojí výzbrojí čítající past na medvědy a lano, kterym udělá takový kombo, že jsem řval smíchy po celý konečný titulky. ricci.s dal čtyři hvězdy, tak je jasný, jaký kvality tehle nervák má. Krvavý úmrtí je tam aspoň jedno, tak moh pohonit :D(3.2.2018)