Braven

Akční / Drama

Kanada, 2018, 94 min

• fugazi

Nikdy bych neřek, že je možný se filmu takhle ztratit. V podstatě celý děj se odehrává kolem jedný chaty někde v lese. Jenže režisér a kameraman nemaji nejmenší tušení o orientaci v prostoru a tak se chata a příjezdová cesta k ní neustále prodlužuje nebo zkracuje, podle toho, jak se to hodí. Takže se postavy náhodně generujou na místech, kde není možný, aby byly. V jedný chvíli chlápek přijde k útesu pěšky a v další scéně nasedne do auta, který tam nebylo. Celej konflikt je neskutečně trapnej a vlastně úplně zbytečnej a každá potyčka vypadá jak pošťuchování dětí ve školce. Občas dokonce při rvačce chybí zvuky! Všichni maji obří bouchačky, ale jen dva náboje do nich a tak s nima kolem sebe jen máchaj, aby to neskončilo dřív, než má. Ve finále to celý završí Momoa svojí výzbrojí čítající past na medvědy a lano, kterym udělá takový kombo, že jsem řval smíchy po celý konečný titulky. ricci.s dal čtyři hvězdy, tak je jasný, jaký kvality tehle nervák má. Krvavý úmrtí je tam aspoň jedno, tak moh pohonit :D(3.2.2018)

Pár hnidopichů se tu čílí jak je to logicky úplně mimo mísu, no když jim to udělá radost, ať se čílej. Já čekal odreagovačku, kde se pár drogových drsňáků bude snažit sejmout Jasona se Stephenem, kteří nebudou zdaleka tak lehká kořist, a to jsem taky dostal. Zasněžená přírodní krajina tomu krásně sedla, šarvátek na život a na smrt je dost a tak tu máme ponaučení - Ať seš drogovej boss jakej chceš, nikdy neštvi dřevorubce nebo Tě rozseká na kusy. Velmi dobře koukatelná vybíjená, kterou táhne drsňácké duo Momoa-Lang.(7.2.2018)

• Gilmour93

Složte větu ze slov a slovních spojení: Oeding - za koule - si zaslouží - za Braven - lepidlem Den Braven - do průvanu - pověsit.. Barbar Lang a Conan Momoa slibovali mnohé, ale tahle tupá variace na Cliffhangera (civil má něco, co chtějí zločinci, sníh, výhoda znalosti prostředí) nemá co nabídnout. Teda pokud nevyhledáváte smích. Ten přijde, když do akce vstoupí nasraná maminka lučištnice či když drvoštěp Joe tak dlouho hledá využití pro past na medvěda, až jej najde. Nastolený trend mohla završit pointa, že ta ozbrojená skupina byla jen spolek myslivců starající se o lesní zvěř a v těch sáčcích byla krmná sůl.. Apropo, není Momoův nadočnicový oblouk ve skutečnosti brada Roberta Z´Dara?(17.4.2018)

Znám zasněženou chatičku, kde nejhlubší je les, tam posílá Jason Momoa padouchy do nebes... Nebo spíš do pekel, srát na to kam je posílá, hlavní je, že je tam posílá celkem fajnově. Tu šípem prostřelí palici, tu sekyru zasekne do palice a tak dále a tak dále. Je drsný, je mužný je prostě synem svýho otce. Plukovníka, co vybíjel avatary nebo rozséval Smrt ve tmě. Takže pro příště by se měli všichni padouchové zamyslet, jestli jim ta trocha fetu stojí za setkání s naším duem, ale pokud hledali věčnou nirvánu, dostali jí. Osobně bych si ale radši sjela lajnu než 100 metrovej sráz. No každej podle svýho, nicméně já zůstanu u kouzelnýho prášku a do dřevorubecký verze Ramba se srát nebudu.(7.2.2018)

Jason Momoa mi je celkovo dosť nesympatický, nikdy som ho moc nemusel a to je v akčnom žánri tohto typu aj celkom problém, ale Braven sa mu celkom podaril. Nie, že by to bol nejaký zázrak, podobných filmov už bolo nespočet, ale ja mám pre takéto menšie, ale zato poctivé akčné filmy stále celkom slabosť. Film nanešťastie dosť zaostáva prakticky v tom najdôležitejšom, funkčnosti zápletky, tu mi jednoducho celý ten konflikt príde poriadne nepravdepodobný a prakticky aj zbytočný. Ale prevedenie je už na tom podstatne lepšie. Dejovo to neprinesie nič nové, ale je to svižné, dostatok priestoru dostanú postavy, ktoré mi vďaka tomu prišli nakoniec ešte sympatickejšie, ako je bežné a aj ten Jason Momoa je tu sympaťák. Nepredvádza sa tu a ani na nič nehrá, len je tu slušný otec rodiny, ktorý nikoho a nič nezanedbáva a keďže jeho otec trpí psychickou poruchou, chce s ním stráviť nejaký čas na chate ďaleko od všetkého, toto sa mi páčilo a tak mi vôbec nevadilo, keď sa dlhší čas nič akčné nedialo, sadla mi aj táto rodinná línia. A potom je už z toho klasická naháňačka v lesnom prostredí, ktorá kľudne mohla byť aj veľkolepejšia, tie postavy tu zase tak veľa priestoru nepoužijú, ale pozeralo sa mi na to dobre až do konca. Navyše Momoa na to nie je sám, ale páčila sa mi celá jeho rodina, konečne nie je absolútne neschopná a kompletne odkázaná na manžela a otca, ako je to zvykom, ale každý z nich sa o seba vie celkom postarať, ale len v rámci relatívnej uveriteľnosti, nič prehnané tu nikto nespraví. A Stephen Lang je samozrejme stávka na istotu, ten charizmou a herectvom všetkých s ľahkosťou zatieni. Ale chcelo by to lepších záporákov, prišli mi dosť nevýrazní a obzvlášť ich šéf. Moc nesklame ani akcia, nič výnimočné som tu nečakal a určite ani nedostal, ale predsa len film ponúkne pár znesiteľných bitiek, pozerateľných prestreliek, nejakých tých efektných likvidácií, hlavne použitím luku, ale aj pár úplných nezmyslov. Tie dva extrémne pády s protivníkom do priepasti si mohli odpustiť, hlavne tá posledná scéna s pascou mi prišla poriadne tupá. A technicky je to pohodový štandard, film určite nemal nejaký závratný rozpočet, ale vyzerá dobre, čo už v akčnom žánri dnešnej doby dávno nie je záruka. Takže síce nepreháňam v hodnotení, ale aj tak mi Braven presne sadlo do nálady, takýmito filmami nepohrdnem a Momoa si u mňa trochu polepšil reputáciu. 64%(20.2.2018)