poster

Právě teď (TV film) (festivalový název)

 • Velká Británie

  Meantime

 • Austrálie

  Meantime

 • USA

  Meantime

Drama / Komedie

Velká Británie, 1984, 90 min

Režie:

Mike Leigh

Kamera:

Roger Pratt

Střih:

Lesley Walker

Kostýmy:

Lindy Hemming
(další profese)
 • Morien
  **

  Pěkně depresivní náhled na realitu, který pro mě ale vůbec nefunguje jako filmové dílo. Snímek je asi silně zatížený dobou vzniku, a já jsem silně zatížená tím, že v té době jsem ani nebyla na světě. Tudíž skoro třicet let po jeho vzniku vnímám většinu jeho postupů úplně jinak, než jak je vnímali tehdejší diváci. Zvláště mě k šílenství doháněl neustále se opakující cvrdlikající hudební motiv.(2.2.2013)

 • dopitak
  *

  Pokud se v šedivých britských králíkárnách odehrávají velké příběhy, proč je Mike Leigh přeskočil a věnoval se banalitám? Z celého filmu považuji za nejhodnotnější lektorský úvod Jakuba Macka, který po pečlivém přemýšlení nad volbou slov vnesl k tématu docela slušný nadhled a dobový kontext. Zatraceně divný film, nezábavný (tady s Jackem souhlasíme) a bez pořádné pointy (tady souhlasit nemůžeme). Visions of Light 2012, kino Art, Brno.(4.11.2012)

 • kaylin
  ***

  Mike Leigh měl k ruce výborné herce, kteří svoje party zvládli výborně, ale nemůžu si pomoct, i když je tohle docela zajímavá studie toho, jak je také v Británii možné žít, jako kdyby snímek ani pořádně nikam nesměřoval, jako kdyby skoro ani neměl pořádně co říct. Depresivní ano, ale za obdiv stojí hlavně herci.(15.8.2017)

 • TheRaven
  **

  Ač je film na wikipedii zařazen mezi ty s tematikou skinheads, rozhodně to není tématem hlavním, ba naopak spíše okrajovým, i když velmi významným, jde spíše o celkové názory na spokečnost (pochopíte sami). Hlavní postavou je mladý, lehce postižený chlapec, který se tak nějak snaží vyznat v tom životě, v čemž mu pomáhá především jeho bratr rebelant a právě jeden klasický anglický skinhead. K poznání pocitů tohoto mladíka a jeho názorů nám pomáhá i poměrně velký prostor věnovaný jeho rodině. Film s ambicí poselství, ale příliš slabou.(10.8.2010)

 • Tim Roth

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace