Štvanice

(studentský film)
  • angličtina Chase (festivalový název) (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Dokumentární
Česko, 2017, 12 min

Dokumentární animovaný film Štvanice oživuje vzpomínky na dobu slávy československého hokeje, na jeho úspěchy, konkrétní hráče ale i černé okamžiky roku 1950. Zakládá se na autentických výpovědích žijících hokejových pamětníků, archivním materiálu a sleduje nejen jejich osobní osudy, ale taky proměny v společnosti, politice i kultuře na pozadí vývoje této sportovní disciplíny. (Festival krátkých filmů Praha)

Enšpígl

Michalko, skvělá práce, tohle kldině nabídní na ČT. Informační, kreativní, zajímavý. Věřím, že tohle ocení hodně hokejových fandů a nejen jich. Výborná práce. ()

Malarkey

Štvanice nemá chybu. Míša si zvolila stále hodně aktuální a zajímavé téma, ke kterému přiřadila, nejen, kreslený vizuál plný skvělých nápadů. Svým tématem a vypovídající hodnotou věřím, že tento studentský dokumentární film bude lidi zajímat ještě hodně dlouho. Díky! Za mě super. Takové příběhy by se v dnešní době měly neustále připomínat. ()

snaked

Vizuálně poutavá a informačně výživná záležitost. Povinnost nejen pro fanoušky hokeje a milovníky hokejové historie! ()

ibeh

Moc se mi líbil obsah i styl filmu. Na Štvanici jsem chodila jako dítě bruslit, takže mě téma moc potěšilo. Opravdu vydařené dílko. Jen tak dál. Šikovné nové filmaře potřebujeme jako sůl. ()