Komentáře uživatelů k filmu (108)

 • zlamic
  *

  A je tu další filmová katastrofa. Bohužel tento film nezachrání ani Suchánek ani Kohák a nezachránil by ho ani Rudolf Hrušinský. Kde není režie, není scénář a přítomnost herců není podstata toho, že z toho je nutně film. Tomu filmu chybí úplně všechno co film dělá filmem. Měl jsem pocit, že to je nějaký druh skryté kamery, že pak přijde na pódium někdo kdo řekne." Jé to je skrytá kamera my jsme chtěli zkusit jestli to vydržíte až do konce. Jste opravdu otrlí proto v salonku máte chlebíčky a 2 deci". Bohužel nic takového co by to vysvětlil, zůstalo to v rovině blbého filmu. Jedna hvězda patří hercům, které prosím nechoďte do každé kraviny a na režiséra Nováka bych si jako herce dal fakt majzla.(12.4.2018)

 • Malarkey
  ***

  Úplně bych Pepu neodsoudil za to, že žije dost neortodoxním životem. Holt, někdo to tak má. A že to má zrovna Pepa, a že o něm zrovna vypráví tento film? Film musí ukázat nějaký extrém. Kdyby ukazoval průměr, tak na něj každej zapomene a možná si na něj už ani nevzpomene. První půlka filmu byla ostatně docela i fajn. Období komunismu mi tu momenty připomnělo komedie z přelomu tisíciletí, kteří si z komunistů neustále utahovaly a utahují dodnes. Jakmile se ale příběh přehoupne do současnosti, která ukáže, kam až unylý Pepa se životem zašel, tak příběh přestane tak nějak fungovat. Suchoš je dobrej, což o to. Horší je to s některými Pepovými názory, které z Pepy udělali to, co v současnosti je. Někoho to tu, podle komentářů, uráží, mně zrovna ne. Bohužel i takoví lidé mezi námi jsou.(19.10.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Je zajímavé, kolik lidí to tady vnímá jako komedii, ja to spíš vnímal jako tragikomedii s velkou dikcí na slovo tragédie a to nejen k postavě Pepči, nevěděl jsem jestli mě ho má být líto čistě z chlapské sounáležistosti a nebo prostě jakej chleba si upečeš, tak si pak sežereš, Pepíčku, ale tragický tam byly snad všechny postavy. Mě to přišlo docela trefný, spokojenost.(30.12.2018)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Nejsem si úplně jistej, co je tenhle film zač. Respektive, dá se předpokládat, že kdejakej zoufalej Pepík si u nejedný scény řekne "hahaha, to je debil, ten je horší než já, hahaha", ale dál? Hodina a půl pozorování neschopnýho blba a tuctových lidských kreatur může bejt super, pokud 1) to bude sranda 2) blb se dočká rozhřešení 3) celý to povede k nějaký reflexi, co já vim. Pepa se narodí, je celej život neschopnej, Pepa umře.. tečka. ORLY??? To je celý? Co to je, zfilmovaná výmluva za neschopnost vzít svuj život do vlastních rukou? Kde je ta komedie? Kde je to drama? Nebo kde je ta tragikomedie, která to nejspíš měla bejt? Herci jsou jinak super, ne že ne, typově sednou výborně. A vlastně mě nějakým zvráceným způsobem bavilo čekat, zda se v tý záplavě bezradnýho looserství objeví něco, co se bude dát považovat za výhru (spíš pro diváka, než pro Pepu). Úplnej závěr docela fajn, špetka škodolibosti a nadhledu v jednom... jen těžko říct, zda v tomhle drbání bříška všech neschopů není trochu kontraproduktivní.(15.10.2018)

 • LiVentura
  **

  Divné a blbé.. jako celý socialimus! Z něhož tento "hrdina " vychází vstříci životu..(19.12.2018)

 • Big Bear
  **

  Pepa je vůl. Životem proplouvá tak nějak samovolně a tak se ani moc nemůže divit, že všechny jeho akce končí tak jak končí. Ano i takoví mezi námi jsou. Trochu mi uniká co nám chtěl tenhle film vlastně sdělit. Že i tydýti mají svoji šanci? Když ne teď tak pak? Suchánka jsem jako herce přestal mít rád někdy v době debilního Tele Tele, pokud se můj vztah k němu vůbec dá definovat - mít rád. Kupodivu tady mi ale nevadil a nenapadá mně nikdo lepší kdo si mohl natvrdlého Josefa střihnout. Přitom kostra filmu nebyla špatná. Samozřejmě ta předminulá éra... to zase bylo něco. Já těmhle filmům říkám Lidl Retro. Tam také hodí dnešní kus čokolády či salámu do tehdejšího obalu a my máme mít pocit, že jsme back in eighties... Někteří filmaři si zase myslí, že když někoho hodí do barevného ohozu s širokým límečkem a před barák postaví žigulíka, že to je to správné retro... Ne e, není! Vrcholem je za každým slovem pronesené čest a soudruhu což z dané doby dělá parodii samo o sobě. Ona ovšem byla ale jiná. Je to znak určitého nepochopení a neumětelství. Naštěstí pro nás Suchánek nemusí dlouho hrát mlaďocha ve svých skutečných dvaapadesáti a Kociánová jeho maminu ve svých skutečných třiatřiceti... Když se vše přenese do současnosti sledujeme další tentokráte už porevoluční pachtění Josefa odnikud nikam. Komedie? Ani náhodou. Je to spíše smutné. Už jen pro to vědomí, že jak jsem psal výše, takových Josefů je kolem nás asi dosti... A tak až večer budete větrat a zavírat okno, pozorně se podívejte. Třeba se odněkud zalesknou dvě čočky a pak budete vědět, že jeden takový Josef pozoruje i vás. Dávám za dvě ... * *(19.10.2018)

 • Oktavianus
  *

  Já nechci bejt zlej na každej českej film, ale copak mám jinou možnost? Když dostanou zoufale nevtipnou a nekonečně nudnou komedii se zvráceným poselstvím, že "typický průměrný Čech Pepa Novák" za nic nemůže a vinu za všechno nesou vždycky ti druzí, tak těžko můžu jinak. Fakt, hlavní myšlenka Pepy je, že my jsme ti hodní, ale ten hnusný svět s námi nehezky vyjebává a ostatní nás jen využívají. Takže leitmotivy jsou neschopnost přijmout odpovědnost za vlastní osud, zbabělost postavit se za něco, čemu věřím a co chci - je smutné, že se režisér Kameňáku 4 Novák a zoufale netalentovaný scenárista Sauer domnívají, že to jsou převažující pocity většiny z nás, a na jejich základech staví celý film. To vše podporují myšlenkou, že když to holt v tomto životě nevyjde, povede se to v tom příštím. Jenže Pepa Novák nevyvolává soucit. Mělo jít o hodného smolaře, ovšem vyšel nesympatický a evidentně mentálně slabší jedinec, který rád šmíruje lidi a bůhvíco pak dělá ve sprše. Asi nejlépe tragédii celého filmu vystihují postavy šmírovaných sousedů Martina Pechláta a Anny Stropnické. Právě jediný pokus o životní vzdor unavené manželky, její snaha něco se sebou udělat a něco změnit, je spolehlivě udušena odporným manželem - a ještě se to podává jako výhra. Pokud film stojí na takhle vratkým ideovým základě, dost těžko lze očekávat vyšší hodnocení. Ani tu nemusím psát o kravinách, jichž je ve filmu taky dost (více o nich zde). Už plakát by měl každého varovat. Smolařem proti své vůli je nesmyslný slogan, podle kterého někdo jiný asi může být smolařem o své vůli nebo co. Mám chuť na člověka, co to vymyslel, zblízka zařvat, že neexistuje jediný dobrovolný smolař, každičký smolař jím je proti své vůli... Ach jo. No jo. Tak třeba v nějaké další inkarnaci bude z Pepy koukatelný film, ne jen esence zbabělosti. V tomhle životě to fakt nevyšlo.(12.4.2018)

 • Flego
  *

  Veľmi trápna rádoby-komédia, kde sú všetci zlí, kde sú všetci vinní, len hrdina Pepík je nepochopený. Vôbec nechápem, prečo som to dopozeral... Možno preto, že aj v mojom okolí je zopár takých ľudí a chcel som vedieť, ako sa s tým vysporiada tento film.(23.10.2018)

 • Chrustyn
  **

  Ne vyloženě trapné, jako je u české produkce zvykem, ale spíše nudné a vlastně docela otravné. Rozhodně ne vtipné, nebo jakkoliv zábavné.(3.11.2018)

 • becki_tu
  ***

  Vlastně nakonec docela příjemné překvapení. Novák, a tím myslím teď režiséra, netlačí s humorem zbytečně na pilu a dávkuje ho rozumně, přičemž přiběh často sklouzává do roviny melancholie, takže chtě nechtě vám toho Pepy začne být tak nějak líto. Suchánek hraje přirozeně a byl vlastně i tím jediným faktorem, kvůli kterému jsem tenhle film chtěl vidět. Ačkoliv nejsem příznivcem novodobých českých filmů, musím uznat, že tohle bylo v pohodě, a to i přesto, že Ján Novák zatím nemá bůhvíjakou filmografii. Zároveň nechápu některé hejty, obzvlášť v době, kdy se v kině vyskytují takové skvosty jako Zoufalé ženy dělají zoufale věci nebo Věčně tvá nevěrná.(24.9.2018)

 • dopitak
  ***

  Není to tak zlý, laťku trapnosti obvykle v tuzemské produkci mnohokrát přenastavovanou tentokrát míjíme obloukem. Alena Doláková a její odhalená scéna! Anna Stropnická moc sympatická. A Suchoš prostě byl a je dobrej. Postavičky typu Koháka, Vašuta si mohli odpustit, i když chápu, že na plakátech přitáhnou víc lidí než levné víno na letáku Lidla.(10.10.2018)

 • Dzeyna
  ***

  Já myslím, že na ČR celkem povedené a kupodivu i občas zábavné.(22.10.2018)

 • claudel
  ****

  Nečekal jsem vůbec nic a dostalo se mi mimořádně příjemného překvapení. Naprosto obyčejný film o obyčejném českém Pepovi, kterému se v životě zase tak úplně nedaří a orgastických zážitků aby u něj člověk pohledal. Výborný Michal Suchánek a svěže napsané komediální drama. Nerozumím, proč tak slabé hodnocení na ČSFD.(25.12.2018)

 • Marsik
  ***

  Docela to.šlo. Lepší průměr. Na konci jsem musel konstatovat: "Chudák Pepa, ten měl ale život. A co víc, ten měl ale semetriku". Jinak Suchoš na pohodu. 67%(5.1.2019)

 • Tommassi3
  *

  "Předstíral jsem, že to chápu a že mi to nevadí, a chodil jsem to jako chlap rozkouřit na balkon.." ;) Pointě navzdory typický Novák, pomník zoufalství..(22.9.2018)

 • Lokutus
  ****

  Skoro perfekt (blind) date movie.(18.8.2018)

 • gogos
  ***

  Pepa je typický příklad filmu, který po jednom shlédnutí neurazí, ale ani nenadchne a čase zapadne mezi desítky dalších, po kterých za pár let neštěkne ani pes. Suchánek je vcelku přirozený, Špalková stejná jako vždy. Nezaujme ani nikdo další. Pepa je prostě průměr.(13.1.2019)

 • kaposlav
  ***

  Mnoho takzvaných komédií bez humoru s hlúpym dejom tu má podstatne vyššie hodnotenie. Podľa mňa celkom dobrý film a prišiel my aj dosť reálny.(21.10.2018)

 • zette
  ***

  Tak i Jan Novak umi nekdy prekvapit.-). Mne se to libilo, lehka komedie s dramatickymi prvky jednoho nestastnika. Suchanek nevadil, zajimave herecke obsazeni hlavne v mensich rolich. Z hercu jednoznacne nejlepší Spalkova. Pekne retro, urcite jedna z tech lepsich ceskych komedii letosniho roku.(11.10.2018)

 • bourec
  **

  Myslim,že i přes dost pochybnou kvalitu filmu je to asi nejlepší počin Nováka v jeho filmografii.I tak ale jak herecky,tak hlavně scénáristicky je to dost pofidérní.A navíc jako už poněkolikáty nemůžu zjistit,proč autoři točej tyhle lacině vypadající zmary.40% je pro tenhle kus až móóóóc.(13.10.2018)

 • metal.storm
  *****

  tak predsalen občas česi dokážu natočiť niečo pekné(2.12.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace