darkrobyk

Mladý muž se pod vlivem drogy pozvolna rozpadá fyzicky i psychicky. Tělo, devastované drogou, začíná vypovídat službu. Zanícené rány, odpadávající tkáně, krev crčící ven. V rovině psychické sledujeme několik plánů - halucinace, noční můry (nechybí populární obraz od Henryho Fuseli) a sny o splynutí s přírodou. Při sledování vytanou na mysli filmy Mariana Dory, v náznacích se připomenou snímky typu Thanatomorphose či Contracted. Vizuálně zajímavé, film vypráví především obrazem. Pálení ruky nad plamenem, aplikace drogy, přibíjení nohou, bílý králík, oko ve zdi, zkoumání vlastního já. Směřování do propasti se zdá neodvratné. Experimentální snímek určený menšinovému divákovi. Rozhodně nic pro diváka běžného, mainstreamového. 3,5* ()

raiax

Páni...Tak tohle bylo divný. Syrový, odporný, nechutný ale svým způsobem poeticky dojemný. Rozklad těla střídá rozklad mysli a je jen na divákovi aby určil co z toho je vlastně horší. Film nám nabízí pohled do života feťáka jenž je závislí na droze zvané krokodil. Atmosféra je ponurá, bez naděje, jako když se že světa vytratí všechny barvy. S hudebním podtextem a zajímavou kamerou to u mě nevyvolalo znechucení, ale lítost nad lidským životem...80 minut je bohužel moc, dávám *** ()