Všichni to vědí

• Španělsko Todos lo saben (více)

Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes. (Aerofilms)

adam9

Farhadiho výlet do Španělska se dá jednoznačně hodnotit kladně. Někdo může namítat, že je výstavba příběhu a utrpení postav značně zdlouhavé. Ano, filmu by nějaký ten čas navíc ve střižně jistě neublížil, napětí se ale daří držet víceméně po celých 132 minut stejně, a když v hlavních rolí excelují prvotřídní herci, tak není na co stěžovat. Více v ext. recenzi. ()

kolemjdouc

Trochu chaos.Ale vzhledem k tomu,že se na tom podílely zase tři země tak to dopadlo jak to dopadlo.Akcí pomálu,vše se spíš odehrávalo pod střechou rodinného domu kde vyplouvalo na povrch tajemství.Jednoduchý děj.Asi jsem čekala víc vzhledem k tomu,že v hlavních rolích byli Cruz a Bardem ()

Myshkin

No nezlobte se na mě, ale kdo je schopen toto nazvat telenovelovým dramatem, musí být poleno. Přemýšlím, jak to, že se na tom tolik lidí tady shoduje? Možná ty španělské asociace, kdykoli vidíme vztahové drama a slyšíme jména Fernando, Antonio... hned každý myslí na telenovelu. Přiznávám, i mně se některé předchozí Farhádího filmy líbily víc, ale obdivuju, jak snadno dokázal přejít do španělského prostředí a vytvořit zápletku, která působí autenticky, s místní mentalitou, atmosférou i všemi detaily. Jako u každého jeho filmu je člověk v napětí a stresu spolu s postavami, přemýšlí a čeká, co bude dál. Charaktery postav budované nejdřív pomocí subtilních detailů, podpořené skvělými herci, kteří jsou u Farhádího taky samozřejmostí. O pár minut to myslím zkrátit šlo, ale celkově to byl působivý zážitek. ()

bobstock

Pokud máte rádi prožívající Cruz, démonického Bardema a spoustu telenovelského patosu, prosím. Kvalita zfilmování zdvihá průměr jinak né moc záživného snímku. 60% ()

Greg25

Hluboko pod rodinnou idylkou se skrývají nedořešené spory a rány, které nevymyje ani čas. Samotná zápletka je vlastně jen výchozím bodem pro rodinné drama, ve kterém pochybujete a znova pohlížíte na vztahové šrámy a rány, které jste dávno smetli ze stolu, ale nikdy nezapomněli. Skvěle rozehrané s dostatečným napětím. Emočně nabité, Asghar Farhadi umí rozehrát rodinné drama reálně a bez patosu. Vyvstává akorát jedna nezodpovězená otázka okolo zápletky, ale to koneckonců není vlastně to hlavní. Byť film perfektně funguje na dvou frontách, rodinné drama vs. hlavní zápletka. Cruz, Bardem, Fernández a Lennie naprosto skvělí. 85% ()

petikacka

Takové civilní drama jedné rozvětvené rodiny podtrhnuté civilním herectvím Javiera a Penélope, ale vlastně všech zúčastněných. Bylo zajímavé sledovat jak se případ ztracené dívky postupně vyvíjí a odkrývá skrytou zášť, závist, lži a různá tajemství této rodiny. Javier Bardem zde, dle mého názoru, naprosto exceluje v roli obyčejného farmáře a "dobrého chlapa" ( lepší slovo mě fuckt nenapadlo), který je ochoten pomoci úplně a doslova vším a posléze je za všechno po "zásluze odměněn". Jak už to tak v životě chodí...Mě ten příběh doslova vcucnul a vůbec jsem nevnímala jeho délku. Krásný, smutný a snad i realisticky ukazující jak finanční krize láme charaktery a to i mezi nejbližšími...Za mě 90% ()

piranha

Ty španělské reálie ze začátku filmu bych mohla sledovat klidně celé dvě hodiny. Možná to byl ten typ filmu, kterému velmi sluší, když se v něm za celou dobu nic nestane. Protože posléze se objevivší zápletka mi teď z odstupu nepřijde zase tak slavná. Nebylo to krimi, řešily se tam prakticky jen vztahy. A pro řešení vztahů mě to krimi na pozadí zase moc nebaví. ()

Narciska

Slavní herci v roli obyčejných lidí v nezvyklém dramatu, kde napětí celou dobu skvěle funguje, kde jsou hezky odkrývané rodinné vztahy, kde nám nedají ani o kousek víc informací, i když po tom žízní typicky lidská zvědavost, kde se prostě striktně drží přítomnosti, i když minulost nás všechny neustále dohání, kde ale přece jen zvolený styl vypadá spíš jako amatérské video ze svatby... ()

BOURQUE

Thriller-Krimi zabalený do rodinného hniezda. Na 130 minút to tempo, ktoré zvolil pán Farhadi, je pomalé a rozhodne je na úkor kvality. Na záver nečakajte nejaký veľký „wau“ okamih. Z hereckej stránky skvelá dvojica P. Cruz a J. Bardem (R. Darín tu len asistuje). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

dalziel

Film plný fajných děvčic a švarný šohaj Javier to též dobrel zahral.Zápletka sa nakonec rozmotala celkem pre mna překvapivě poněvač sem podezríval úplne někoho inšého. ()

Ihuj

Prakticky totožná zápletka i vyústění jako v české Pustině, jenom tomu chybí atmosféra a napětí. Film je poměrně dlouhý a v zásadě nudný a (stejně jako Pustina) nemá ani uspokojivé nebo překvapivé vyvrcholení, které by to mohlo ospravedlnit. ()

Biopler

Všetci to vedia, že medzi Bardemom a Cruz to stále iskrilo a iskrí. A tak ich Farhadi strčil do filmu, nech nám to predvedú. Som rád, že sa režisér neuchýlil k lacnému sentimentu, dávni milenci sú už teraz rozumoví a ani k bozku nedôjde. Je to fajn dráma o starých krivdách so starým dobrým Mr. Bombičkom, Ricardom Darínom. Toho keď som zbadal, schuti som sa zasmial a začudovane hľadel prečo práve jeho si vybral rejža do filmu. Najväčšia slabina diela je jeho ťažkopádnosť, strnulosť. Príbeh sa začne zapletať až po 40 minútach, to celé predtým je slabé vykreslenie postáv, namiesto toho divák dostane gýčovo pompéznu svadbu. To všetko ďalej je už pozerateľné, s nádychom thrilleru, hlavne vďaka ústrednej spomínanej dvojici. ()

Kingjiri

Těšil jsem se na napínavej španělskej thriller o pátrání po zmizelym člověku, ale dostal jsem jen nudný rodinný drama. V bijáku se totiž víc než zmizení a následný pátrání řešej pořád dokola různý rodinný vztahy, křivdy nebo dědictví. A nakonec dojde na jeden twist, za kterej by se nemusela stydět žádná telenovela. Bez přehánění jsem občas neměl příliš daleko od toho u projekce usnout, jak jsem se nudil. Tohle nebylo nic pro mě, ačkoliv rozumim, že si něco takovýho svoje diváky najde. Druhá hvězda za herecký obsazení a pěkný španělský lokace. ()

Dave Lister

Ani díky velkým matadorům španělské kinematografie film nenašel dech. On ho totiž ani neztratil, bylo to unylé, neslané a nemastné. Tento pokrm z jihu se opravdu nepovedl. ()

Sharleen76

Ani dvojice hereckých es Penélope Cruz a Javier Bardem film nezachránila. Příběh stojí na vodě, nudně se táhne bez zápachu a chuti. Jen z úcty k mým oblíbencům dávám 2* z 5. ()

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové