• Kanada

James McTeigue

Ryan Engle

Toby Oliver

Johnny Klimek

"Breaking In" je film o tom, aby zloduchovia nenaštvali nesprávnu matku. A aby z vydesenej nespravili zúfalú a zúrivú rozhodnutú urobiť čokoľvek. Potom to dopadne tak ako v tomto filme. Osobne poviem, že atmosféru to celkom má, chcel som vidieť ako to dopadne, no do role zloduchov si zvolili vskutku farebnú štvorkombináciu - pokojný šéfko, psychopat, prváčik a zbytočný štvrtý člen. Nemám ich ako inak pomenovať, lebo to sú v podstate všetko, kým sú. Je to trošku prostoduché a nedáva to miestami zmysel. Plus ako povedali viacerí, tí zloduchovia sú celkom tupí a nie je problém, aby ich matka nakoniec celkom šikovne dobehla. Filmu určite chýba, aby sa tu niečo reálne dialo viac. Máme tu dokopy jedinú vraždu a aj to postavy, ktorú sme tu ani nejako pre účely nepotrebovali. No na druhú stranu som si sledovanie tohto filmu celkom užil. Ako ľahký home invasion film mi to v pohode stačí. Hodnotenie: B-(17.11.2018)

Už z traileru mi bylo jasné, že to bude jako Panic Room z 2002 a proto jsem se na to taky těšila. Není to vyloženě špatný film, jen je to takové bez chuti a ke konci už stále to samé do kola. Hodně mi nesedí časová linka. Od setmění tvrdí jak mají 90 minut než přijede policie a celou noc tam běhají, střílejí a válčí a policie se ukáže až za svítání. Herecky rozhodně zajímavé, ale žádný skvost. Jednou stačilo. Pár fajn hlášek a záběrů, ale za pár dní si na film ani nevzpomenu. Průměr. 3*(11.5.2018)

• Morholt

Skupina padouchů v sestavě ředitel, blbec, psychopat a posera se postaví dvěma dětem a matce, která je občas tak trochu nindža. Je to docela legrace. Lupiči se pochopitelně chovají jako idioti a to včetně jejich šéfa, takže mamina, která sice také není bůvíjaká mozkovna, je všechny v pohodě přechytračí, ačkoliv se pro potřeby filmu musí občas chovat jako nepřemýšlející tele. Nicméně tyhle všechny lapsy jsou největší devízou filmu, protože bez nich by se skoro nebylo na co koukat. To je dáno i tím, že tvůrci poněkud nesmyslně zvolili dětský rating. Názorná ukázka naprosté zbytečnosti. 30%(27.8.2018)

• BOURQUE

Film, ktorý z hľadiska žánru verne kopíruje dobre známe a „dlhodobo funkčné“ motívy. Nehovorím, že to nie je napínavé na dostatočnej úrovni, ale ten „šok“ (nečakaný) moment, premyslenejšie scény a mierne lepšie výkony tu postrácam. Nehovoriac o tom, že nevidím ani to úsilie o dosiahnutie týchto „vecí“. Osobné hodnotenie: 68% (**) (22.9.2018)

• M.i.k.e

to je tak když banda padouchů se společným IQ 6 narazí na nadmámu,která je kombinací Black Panthera a McGyvera,,,jakkoliv trailer nevypadal úplně zle a McTeigue u mě pořád bude díky V for Vendetta dobrým režisérem (ačkoliv to nejspíš není až takový borec),tady je výsledek tristní nuda bez špatky napětí,která budí úsměv tam kde by neměla...20%(27.8.2018)