Reklama

Reklama

The Gateway

  • Austrálie Alpha Gateway

Obsahy(1)

Časticová fyzička smúti nad stratou manžela, ktorý zahynul v dopravnej nehode. Rozhodne sa vydať do paralelného sveta a nájsť ho v ňom. Čo však nevie ale onedlho zistí je, že táto cesta bude mať pre jej rodinu katastrofálne následky. (Real Tom Hardy)

Recenze (18)

honajz 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad skloubit téma paralelních světů s psychothrillerem typu Noci s nepřítelem, Otčím, Dokonalý manžel a mnoha dalších. Jenže nápad by vystačil tak 40minutový film, proto je to celé natahované, hlavně rodinnými snídaněmi a cestami k altánku nad jezerem. K prvnímu přesunu dojde až po 25 minutách. Díky té vyprávěcí rozvolněnosti pak má člověk potřebu přemýšlet nad tím, jak to, že v paralelních světech mají auta stejných značek a konstrukce a dokonce se stejnými SPZ, jak to, když je přijímač zničen či vypnut, že z jednoho vysílače se do něj dostat nejde, ale z jiného ve stejném světě jo, a jestli platí konec, jak to, že nic nebylo jinak a ničeho si nevšimla atd., atd.? Nebo jsem si říkal - historický okamžik, dostanu se do paralelního světa. A já hned běžím k altánu, abych našla náhradního manžu, a ani se po tom novém světě nerozhlédnu, co je jinak, jak to tam asi funguje. Jako fakt? Ten její původní manžel spáchal sebevraždu, nebo ne? Že se tak loučil po telefonu. A obávám se, že Soto by chtěl natočit dvojku - něco asi jako Matt se vrací -, ale obávám se, že se mu to sesype pod rukama, protože by musel přemýšlet několik tahů dopředu a za roh, a podle tohoto filmu soudě mu nebylo dáno. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Gateway" je malé nenápadné sci-fi, ktoré je síce veľmi jednoduché, no na druhú stranu mám pocit, že sa tvorcovia reálne snažili z toho urobiť maximum čo mohli. Aj keď je tam obrovské množstvo klišé a vieme prakticky od začiatku do konca ako to asi bude pokračovať a čo sa stane, tak som chcel vidieť ako k tomu dospejeme. A je pravda, že paralelných svetov môže byť veľké množstvo a môžu viesť kamkoľvek. A potom sa už reálne nemusíme nikdy ocitnúť v tom svete, z ktorého sme prišli. Nápad je dobrý. Herecké výkony sú okey, no neviem či je tu niekto koho by som dokázal výraznejšie pochváliť. Je to fungujúce. A pri tom aj ostanem. Hudba je veľmi dobrá, vizuálna stránka je okey. Ale radšej nech film neponúka moc efektov, ako keby mal ponúknuť otrasné efekty. Tá minimalizácia stačí a film sa môže viac sústrediť na príbeh a postavy. A možno by to bolo zaujímavejšie, keby tam tých klišé toľko nebolo, no ako film, pri ktorom som si odsedel hodinu a pol mi to nevadí. Jednoduché, funkčné a to mi stačí. Nemôžem povedať, že by to bolo výnimočné a určite sa tento koncept dá využiť aj na zaujímavejšie nápady, než to čo nám ponúka tento film, no ak vám stačia malé jednoduché filmy tak tento nie je najhorší. Zvážte si pre a proti a uvidíte sami. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Pěkné béčkové sci-fi o cestování mezi paralelními světy. Kdo ale čeká komplexní mystery motanici, bude asi zklamaný. The Gateway je spíš takový mix sci-fi a klasické thrillerové naháněčky, byť dobře zahraný a kvalitně zrežírovaný. Pocitově je to spíš televizní produkce, ale vizuál to má určitě nadprůměrný a paralelní světy zobrazené ve filmu vypadaly více než zajímavě a škoda, že jsme se o nich dozvěděli tak málo. Na druhou stranu ale o nich tvůrci řekli tak akorát, aby si zachovaly tajemný punc neznáma. Objektivně je to spíše na takové pěkně trojhvězdí, ale kdo má pro podobná menší sci-fi slabost tak, jako já, nebude určitě zklamán. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Další minimalistické sci-fi, které staví především na příběhu, než aby se tolik zabývalo trikovou stránkou. Netvrdím, že je příběh vyloženě originální, zápletku je asi celkem jednoduché odhadnout, ale je to natočeno tak, jak očekáváte, je to natočeno celkem dobře a nejsou zde herci, kteří by vás iritovali. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Vědkyně zabývající se přenosem hmoty přijde o manžela a vzápětí se jí podaří otevřít bránu do paralelního světa. Poté, co zjistí, že v jiné dimenzi je to podobné jako v té naší, pocítí touhu svého muže ještě vidět. Že si s jinými realitami nelze zahrávat je pak celkem jasné. Ono je to celé takové sešité horkou jehlou, nad některými náhodami se člověk musí usmát, a nesmí se u toho příliš přemýšlet. Ale na mě to jakž takž fungovalo, protože děj měl docela spád, herečka v hlavní roli nebyla úplně špatná a hlavní záporák byl docela legrační, i když to asi nebylo úmyslem. Navíc mám pro podobná cestování slabost, takže i když je to objektivně podprůměrná záležitost, já tomu těch 50% s čistým svědomím dám. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama