Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(3) / Epizody(19)

Obsahy(1)

Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

(více)

Recenze (29)

boshke 

všechny recenze uživatele

Rozkošný irský bizár, kdy v podstatě žádná postava není sympatická, protože se všichni chovají (a mluví) jako pitomí burani, pitomí puberťáci nebo oboje dohromady, ale to ani tolik nevadí, protože (pravdivá) sonda do toho, jak se v devadesátých letech žilo v irském buranově, je to nenáročná a příjemná... 80% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalita seriálu Derry Girls měla na rozdíl od mnoha jiných záležitostí vzestupnou tendenci. Zatímco první série měla ještě své rozpačité momenty, ta druhá už byla pevná v kramflecích, no, a třetí řada už mou spokojenost téměř nenarušila. Za opravdu zvláštní považuji fakt, že byly všechny tři mé nejoblíbenější postavy vlastně figurami vedlejšími a udržely se v mé přízni od úvodních epizod až do úplného závěru. Ústřední pětice byla sice velmi dobře složená, ale na sestru Michael, Garryho a Joea u mě prostě neměla. Ti tři nasadili laťku příliš vysoko a ani jednou ji neshodili. Tento seriál perfektně kombinoval skvělý humor se setsakra vážným tématem a já jsem si to užil. / Poučení: Politika, náboženství, válka. Dokážeš z těchto výrazů sestavit rovnici? ()

Reklama

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série Naprosto unikátní záležitost co se týče stylu a docela mi dalo chvíli si tak nějak na všechno zvyknout. Na druhou stranu jsem se od toho nemohla odtrhnout a pořád hltala ten šílený irský přízvuk a přeafektované excesy všech těch postav. Děj se odehrává na pozadí severo-irských nepokojů a tím pádem se sem tam mihne nějaká ta negativní emoce. Byl to sice opravdu těžký oříšek, když jsem ještě neměla k dispozici české titulky, ale fakt je to hodně ojedinělý a originální komediální seriál. Každopádně vzhledem k dějové linii si ještě nechávám pár hvězdiček rezervu k druhé sérii. 2. série Kde první série trochu pokulhávala, druhá z toho ždíme maximum, vytáčí humor na plné obrátky a postavy jsou ještě neuvěřitelnější než dřív. Řezala jsem se smíchy téměř celou řadu a stoprocentně je i vybroušenější v dialozích. Doufám, že se s těmito irskými Scream Queens ještě nějaký ten rok budu potkávat. 3. série se kvalitou lišila díl od dílu, protože mi přišlo, že dějově už to nemá šanci mít nějakou konzistenci, takže se rozlétáváme do všech stran. Díl ve vlaku byl ale třeba fakt super a ten předposlední dost překvapil svou depresivní notou. Ve finále jsem spíš smutná, že Derry Girls končí, ale finále bylo fakt dojemné a úctyhodné a třetí řada obecně mířila na celou škálu divákových emocí a měla jsem jí zfouknutou za chvíli. ()

andalin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že by v populární kultuře mělo být víc seriálů jako Derry Girls. Devadesátá léta v Severním Irsku jsou pro mě originálním a neprobádaným územím. Ohromně mě bavil mix zhruba 80/20 komedie a dramatu, vtipné dialogy, báječná chemie 5 hlavních postav a fakt, že do popředí není (jako u jiných seriálů v rámci žánru) tlačena romance. Velmi na mě působí ta doba, to přátelství a celkově ta atmosféra, myslím, že si tu skoro každý najde něco, co si zamiluje. Tři sezóny sedí akorát a ráda se k seriálu s odstupem času zase vrátím. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Děvčata to se vším tím křeněním a pitvořením trochu přehánějí, ale nelze jim upřít, že pobavit i tnout do živého umějí. Je to sice nevyrovnané kvalitou jednotlivých epizod i kvalitou humorů a gagů, ovšem když už je to vtipné, tak je to opravdu vtipné. Jenže zároveň je hlavní hrdinka otravná, nejedna postava slouží čistě jako odrážecí stěna pro nadužívání jednoho a toho samého vtipu stále dokola (děda, taťka, ten-co-rozhodně-není-gay... vlastně veškeré mužské charaktery). Naopak nejedna vtipná a nosná postava je zbytečně upozaděna (v čele se sestrou řídící). Největší chybou pak je, že to častěji nezabrousí na pomezí míšení pubertální bezstarostné komedie a vážnosti. Prostředí, situace i dobové zasazení k tomu vyloženě vybízí. Povede se to sotva párkrát (nejlépe pak v závěru první série); jde však bez výjimky o nejlepší momenty seriálu. A druhá série v tomto trendu, naštěstí, pokračuje a je tedy o řád lepší/vyrovnanější. | S1: 3/5 | S2: 4/5 | S3: 3/5 | ()

Galerie (22)

Zajímavosti (10)

  • Cameo si v seriálu zahrál i rodák ze Severního Irska Liam Neeson (vrchní konstábl Byers). Herec uvedl, že mu bylo ctí v seriálu zahrát. Saoirse-Monica Jackson (Erin Quinn) uvedla, že byl při natáčení nervózní. (Ganka)
  • V Derry, kde sa seriál odohráva, vznikla nástenná maľba znázorňujúca hlavné postavy zo seriálu. Maľba bola vytvorená na žiadosť kanálu Channel 4 neziskovou organizáciou UV Arts a nachádza sa na stene podniku Badger's Bar and Restaurant. (RigorMortis)
  • Na konci dílu jsou hlavní postavy vyfotografovány velmi podobně jako herci na plakátu k filmu Obvyklí podezřelí (1995). Právě na tento film šla rodina Erin a snažili se přijít na to, kdo je Keyser Söze. (PetraRuze)

Reklama

Reklama