Sin rodeos

Komedie

Španělsko, 2018, 87 min

Príjemná a úsmevná španielska komédia, ktorá síce nie je nijako extra výnimočná, ale aspoň sa vyhýba aktuálnemu francúzskemu tlačeniu na pílu (v rámci ich komédií) či americkej výstrednosti a prehnanej snahe zaujať. Maribel Verdú v hlavnej úlohe utláčanej Paz, ktorá povstala proti všetkej neprávosti, bola sympatická a jej herecký prejav sa mi celkom pozdával. Postavy boli rôznorodé (taká vzorka modernej zvrátenosti), takže tu bol aj priestor na mnoho úsmevných momentov s vyváženým dôvtipom šíreným cez viaceré výborné scény a nápadité dialógy. Najviac ma asi pobavili scény Paz s jej ailurofilnou sestrou, ktorá bola posadnutá mačkami. Ale musím uznať, že viacero scénok prekračovalo hranice priemeru. To sa však nedá povedať o celom filme, ktorý pôsobil vo svojej podstate až príliš jednoducho. Ale svoj komediálny účel to splnilo. Je to kdesi na rozmedzí 3 a 4 hviezd (avšak bližšie k trom).(13.4.2019)

Presne takého šedého kocúra máme doma. Po tom, čo sa naučil otvárať dvere (od seba, aj k sebe) sme sa museli doma začať zamykať. Sviečky na torte zatiaľ sfukovať nevie, ale to len preto, že ešte k narodkám žiadnu nedostal. Uvažoval som o bielej myši, ale som si to rozmyslel, čo keby si ju potom pýtal aj na meniny, 1. mája a Deň mačiek? Aj keď s nami všetky filmy nepozerá, táto komédia sa mu celkom páčila a tuším sa aj usmieval. Samozrejme pod fúzy. Dík za titulky Yusek.(10.4.2019)