pepua

Tohle je přesně ten typ filmu, který je tak špatný, až je vlastně zábavný. Nějak mám problém uvěřit, že to Lenzi myslel jenom vážně, těch scén, kdy se člověk chytá za hlavu a říká si "proč, vždyť je to tak trapný", je tam opravdu hodně. Tohle ocení asi jen fandové agenta 007, potažmo žánru "eurospy". ()

Isard

008 v tomto případě není Bondův kolega, ale americká agentka. Ale bez obav, i na agenty Jejího veličenstva přijde řada... Tak tohle je přece jen slabší eurospy. Příběh sice ujde, neurazí a vcelku ubíhá, ale celé to sráží někdy až neuvěřitelně slaboduché dialogy (a to i na poměry žánru). 008 je navíc jako agentka dost špatná, ale dobře se na ni dívá (scénu v baru bych si mohl pouštět zase a znovu) a nemůžu si pomoci, ten pocit mám u sixties filmů často: Herečkám to opravdu slušelo, to se dnes nevidí... Plus si zaslouží i skutečnost, že se točilo v Egyptě a jde to vidět, povinně se mihnou pyramidy, ale pochvalu si zaslouží scény na krásně živých ulicích, Káhira vypadala zajímavě, moderní i exotická zároveň. A ačkoli film ani není vyloženě stylový, přesto z něj cítíte jakýsi šarm a kouzlo. ()