poster

Attentato ai tre grandi

 • Západní Německo

  Fünf gegen Casablanca

 • angličtina

  Desert Commandos

Válečný / Drama / Akční

Itálie / Francie / Západní Německo, 1967, 96 min

 • Davered
  ***

  Velmi solidni becko, ktere krome atraktivniho poustniho prostredi a celkove primocarosti vynika predevsim perspektivou svych ambivalentnich antihrdinu, nacistickych agentu na ceste na velky atentat.(15.12.2016)

 • Campbell
  ***

  Ještě než se Lenzi pustil v 70 letech do kanibalů, tak natáčel jak dobrodružné tak válečné filmy. A nutno podotknout že nebyly vůbec špatné. Pravda že tohle sice není nic světoborného ale je to poměrně drsné a dostatečně akční, takže i když je tu divný a naivní(ale i tak poměrně odvážný) příběh tak se člověk aspoň nenudí. Akční sekvence jsou natočeny na jedničku. Jen škoda že film je takový o ničem a nemá kromě akčních scén nic moc co nabídnout.(1.1.2017)

 • mdf
  **

  Desert road movie,nějaká ta přestřelka,ale jinak obrovská nuda spíš ztráta času.(5.9.2018)

 • Martin741
  **

  Rezisera Umberta Lenziho /Milano odia La Polizia non puo Spara/ mam zakodovaneho ako rezisera s nevvyrovnanou filmografiou - na jednej stranbe tam ma fajne veci - Il Giustiziere sfida la Citta, manhunt in the City, no a na druhej strane vyslovene planoby ako Vymitac Kanibalu, Zeny od Hluboke Reky, Velky Utok Zombies. U lenziho som asi spravil chybu, ze som zacal planymi filmami, a az potom som napozeral tie fajne. Kazdopadne Attentato ai tre Grandi je plany film, pochopil som ze ide uz o X-tu variaciu druhej svetovej vojny, armada v pusti a dalej ? Dalej nic, len kopa vatovo planych plkov a prisernej nudy. Jaxom spominal, aj Lenzi ma strasne nevyrovnanu filmografiu, kazdopadne toto je strata casu. Raz napozerat, viac sa k tomu ani neoplati vratit . 20 %(4.9.2018)

 • MacGuffin
  ***

  Severní Afrika 1943: spojenečtí státníci Churchill, Roosevelt a de Gaulle se chtějí sejít na konferenci v Cassablance. Oddíl německých vojáků plánuje na politiky atentát...(18.12.2012)