Ženy od hluboké řeky

Cannibal Ferox

Make Them Die Slowly

Woman from Deep River

Horor / Dobrodružný

Itálie, 1981, 93 min (Director's cut: 83 min)

Jasná inspirace v Cannibal Holocaust, akorát tenhle film je snad ještě brutálnější a nemilosrdnější. Kontroverze okolo tohoto filmu byla nicméně menší (alespoň v USA), nejen proto, že prvotní šok už byl překonán, ale také proto, že ho autoři nevydávali za skutečný snuff film. I tak patří Cannibal ferox k jedněm z nejzakázanějších filmů vůbec (celkem se pyšní zákazem v 31 zemích). Oproti tomu Cannibal Holocaust byl zakázán pouze v sedmi (?) státech. 5/10(26.2.2016)

• TheRaven

Slabý kanibalský kousek. Lenzi dává až přespříliš najevo svou inspiraci v Deodatovi a v podstatě nám tu předvádí jen několik nových zajímavých scén. Celková dějová linie i zpracování jsou mizerné až na několik vyjímek, které se vyskytnou v samém závěru filmu (mozeček, prsa), ale jinak vleklé nic. Film se i tentokrát, alespoň na pozadí, snažil upozornit na nějakou jinou myšlenku, než jen na pobavení (chcete-li znechucení, vystrašení) diváka, ale co je horší, i ta myšlenka byla přeně zkopírovaná z Deodata. Dlouho jsem to chtěl vidět, nic jsem nečekal a ani jsem nic nedostal. Je to na 30%, ale ty dvě hvězdy zatím nechám, pokud si to později nerozmyslím.(4.10.2008)

• Slasher

Celé to na mě působí v duchu 'naházíme tam pár šokujících scén, pro jistotu trochu zkopírujeme Cannibal Holocaust a vyděláme balík'. Tenhle film je pěkně stupidní, neoriginální, o ničem. Ani po splatter stránce se moc nepředvede. Ale na druhou stranu bezcenný také není, přese všechno má své kouzlo a neunudí.(28.5.2006)

• tron

„Tak a teraz sa rozdelíme a prehľadáme túto džungľu, plnú kanibalov.“ Zaujímalo by ma, čo si o ŽENÁCH OD HLBOKEJ RIEKY myslia diváci, ktorí pod hnoj zakopali Deodatových (o rok starších) KANIBALOV, pretože v porovnaní s Umbertom Lenzim je Ruggero Deodato majstrovským režisérom, ktorého snímka mala pôsobivú výpravu, zaujímavý „viac zmyslený“ scenár, sympatické herecké obsadenie, napínavú réžiu a, ako inak, šokujúce krvavé scény „ako vystrihnuté z reality“. ŽENY OD HLBOKEJ RIEKY nič také nemajú: od braku ich delí tak málo, že to snáď už ani nestojí za zmienku. Scenár vykráda KANIBALOV bez najmenších výčitiek svedomia (skupinka mestských drzých detí sa stáva vlastnou vinou obeťou kanibalov uprostred Amazonky), réžia je mrazivo nudná (nohy jej definitívne podkopávajú nezmyslené scény z mesta a debilné jednanie postáv), herečky sú neatraktívne (takže ak aj občas niečo ukážu, nestojí to ani za zmienku) a dokonca ani to gore tu poriadne nie je (a ak je, je smiešne amatérske, s „ozajstnými“, dodnes nechutnými KANIBALMI, sa táto fraška nedá porovnávať). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/hixploitation/245-zeny-od-hlbokej-rieky-40-(3.11.2006)

• Paldiny

Keď kradnúť tak po italsky. Za tento prahopustý zločin (!) by som zavrel tvorcov do ohrady s pažravými prasatami. Tieto bezmenné osobnosti filmového plátna sa ani nesnažili priniesť na svet nič iné než brak. Predstavte si Kanibalov bez originálnej kamery, záverečnej pointy a intenzívnej brutality. To všetko predstavuje táto extrémne lacná príšernosť bez špetky invencie, aká sa nedá brať ani ako guilty pleasure a za podrobnejší rozbor skutočne nestojí.(19.1.2015)

• - Umberto Lenzi vyloženě ve filmu reaguje na Ruggera Deodata a zasazuje do filmu několik scén zabíjení živých zvířat. Klasickou scénou je pak rozsekání želvy vytažené z jezera, které je téměř identické a stejně brutální, jako Deodatova scéna s želvou v klasice Cannibal Holocaust. Zajímavé je, že tato scéna již nikoho výrazně nepobuřovala... (Flipnic)

• - Film byl na počátku 80. let umístěn v UK na tzv. videonasties list, tedy seznam filmů zakázaných z důvodu zobrazování násilí, brutality, krve, nahoty a sexu. (Flipnic)

• - Film se natáčel v okolí města Leticia v Kolumbii, stejně jako Kanibalové Ruggera Deodata. (gjjm)