Ženy od hluboké řeky

Make Them Die Slowly

• Austrálie

Woman from Deep River

Horor / Dobrodružný

Itálie, 1981, 93 min (Director's cut: 83 min)

• Romario

Jako film je to příšerně slabé, a kdo čeká orgie brutality, myslím, že bude také zklamán, až na pár výjimek jsou ty "otřesné" scény natočeny dost nepřesvědčivě.Také mne zaujala přítomnost Zory, napřed jsem si myslel, že se jedná jen o náhodnou podobu, to je taky jediné, čím českého diváka může snímek překvapit.(31.5.2006)

• Pekisan

Co sa tyka nechutnosti tak to bolo vazne ....hnusne. Neviem ci mam svoje dni, ale tie zabite zvierata plus par uchylnych muceni mi celkom skazili obed. Inak dej je az tak demetny, ze to vadi aj pri takomto druhu filmu a to sa este v nom nachadza mala, ale uplne zbytocna detektivna vsuvka. Asi proste nemali dost filmoveho materialu. V tomto pripade prevazil idiot efekt nad grc efektom. (93 minutova verzia)(4.5.2010)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +celkem snesitelní herci, ústřední hudba -není to tak šokující jako Kanibalové/// Nedokážu posoudit jestli je to klasika, ale náhodou jsem na tento film měl nalistováno ve starém DVD MAGu(3/06), ve kterém se Jiří Zídek o tomto filmu rozpovídal a tak jsem si říkal, že by mě ten film zajímal. A náhodou jsem šel na stánek, kde náhodou tenhle film byl. Tak jsem si ho koupil a hned jsem na něj mrknul. Ono když je takových náhod víc, tak je to jen dobře. Film sice nebyl tak šokující jako Cannibal Holocaust (možná proto, že je prostříhaný), ale byl podle mě lépe natočen (asi více komerční). Rozhodně jsem se nenudil, strasti zůčastněných byly zajímavé, hudební melodie chytlavá... Více mi vadili prostřihy do civilizace, kde se odehrávala krimi zápletka, ale člověk nemůže chtít všechno. Tak dobrou chuť./// Celkem 67%///(4.10.2008)

Zase tak špatné nebylo, kdyby herci nebyli tak hrozní a nezačalo to až od poloviny filmu. Do té doby je v tom spíš jenom kecání a občasné pochůzky v džungli. Jinak to ještě docela jde. Příběh je na tohle téma v pohodě. Dokonce se mi líbila i hudba, dávala k tomu pěknou atmošku. Především film zachraňovala brutalita a krutost. To se musí nechat, v té době to určitě bylo něco. Hlavně to očičko. Akorát dneska je to slabota. Celkově mě to spíš bohužel zklamalo. Ale aspoň bych dokázal tvrdit, že od pana Lenzio je to nejlepší kanibalistická podívaná.(10.2.2019)

Měl jsem to štěstí / neštěstí, že jsem viděl obě verze filmu. Jak tu originální, tak i sestříhanou z trafiky. Kanibalské filmy mám rád a vždycky se na ně rád podívám, ale tady jsem byl lehce zklamán. Hodně toho tvůrci okopírovali ze starších filmů. Nicméně kvalita je trošku horší, ale v brutálních scénách se tomuto dílu málo který jeho bratříček vyrovná. Zabíjení zvířat tu frčí jak na běžícím páse, gore fekty jsou ucházející a dočkáme se i nedobrovolné ''kastrace''. To sekání vršku hlavy rovněž nebylo originální, ale zapůsobilo na mě víc než jiném filmu sekání opice.(24.11.2009)

• - Film se natáčel v okolí města Leticia v Kolumbii, stejně jako Kanibalové Ruggera Deodata. (gjjm)

• - Film byl na počátku 80. let umístěn v UK na tzv. videonasties list, tedy seznam filmů zakázaných z důvodu zobrazování násilí, brutality, krve, nahoty a sexu. (Flipnic)

• - Hlavní představitelka Zora Ulla Keslerová je původem Češka a zahrála si i v řadě našich filmů. (cariada)