poster

Ženy od hluboké řeky

 • Itálie

  Cannibal ferox

 • slovenský

  Ženy od hlbokej rieky

 • anglický

  Cannibal Ferox

 • anglický

  Make Them Die Slowly

 • anglický

  Woman from Deep River

Horor / Dobrodružný

Itálie, 1981, 93 min (Director's cut: 83 min)

 • Tsunami_X
  **

  Ženy od hluboké řeky byly svého času zakázány v jednatřiceti státech a i dnes se nejedná o snímek, na který byste mohli narazit ve večerním programu televizních stanic. Po jeho zhlédnutí mohu konstatovat, že pojmy jako primitivismus, sadismus a zejména buranství zde dostávají nový rozměr. Prvoplánové masakry nebohých zvířat se dají vzhledem k dobovým kontextům a praktikám ještě pochopit, nejsou však omluvitelné, ovšem myšlenky, které se nám Lenzi snaží podsouvat působí více než urážlivým dojmem. Technická stránka je extrémně ubohá. Kameraman absolutně nechápal co a kde se děje, vedení herců neexistuje a o prvcích, jako jsou střih či svícení, se nedá mluvit ani se zavřenýma očima. To vše se kloubí s naprosto absurdním příběhem a scénářem, jehož jedinou funkcí je posouvat děj od jednoho brutálního výjevu k druhému. Osobně nemám problém s detailním zobrazováním násilí ani diletantskou technickou stránkou. Neskutečně mi však vadí, že se nám autoři prostřednictvím postav snaží vštěpovat jakési bláboly a úvahy. Takovéto umělé povyšování celku je krajně stupidní, nepřístojné a odporné. Ve chvílích, kdy se Lenzi snaží posunout stereotypní gore někam dále, míra urážlivosti stoupá geometrickou řadou. Jako studijní materiál je to poměrně fascinující produkt, jako samostatný film ubohý brak. Absurdnost a buranství v plné síle.(8.8.2005)

 • Romario
  *

  Jako film je to příšerně slabé, a kdo čeká orgie brutality, myslím, že bude také zklamán, až na pár výjimek jsou ty "otřesné" scény natočeny dost nepřesvědčivě.Také mne zaujala přítomnost Zory, napřed jsem si myslel, že se jedná jen o náhodnou podobu, to je taky jediné, čím českého diváka může snímek překvapit.(31.5.2006)

 • TheRaven
  **

  Slabý kanibalský kousek. Lenzi dává až přespříliš najevo svou inspiraci v Deodatovi a v podstatě nám tu předvádí jen několik nových zajímavých scén. Celková dějová linie i zpracování jsou mizerné až na několik vyjímek, které se vyskytnou v samém závěru filmu (mozeček, prsa), ale jinak vleklé nic. Film se i tentokrát, alespoň na pozadí, snažil upozornit na nějakou jinou myšlenku, než jen na pobavení (chcete-li znechucení, vystrašení) diváka, ale co je horší, i ta myšlenka byla přeně zkopírovaná z Deodata. Dlouho jsem to chtěl vidět, nic jsem nečekal a ani jsem nic nedostal. Je to na 30%, ale ty dvě hvězdy zatím nechám, pokud si to později nerozmyslím.(4.10.2008)

 • gjjm
  *

  Pokud jde o záběry umírání zvířat, zabíjí je buď jiná zvířata, nebo lidé. Pokud je zabíjí jiná zvířata, najdete srovnatelně brutální záběry ve většině dokumentů o přírodě a z levhartů prostě vegetariány neuděláte ;) Pokud je zabíjí lidé, mohu vám říct jen jedno: víte co jíte ;) ? *** Teď k filmu. Nějak nevím, jak krimi vsuvka na začátku souvisí s dějem a asi nebude náhoda, že hudba, příběh, scenérie jsou prakticky identické s Cannibal Holocaustem :) Je to v podstatě to samé, jen topornější (ano, v obou významech) herci a mnohem, mnohem debilnější scénář. Navíc je to takový ten film, ve kterém je potřeba vyplnit několik gore scén (které jsou na poměry kanibalských hororů velice mírné) stupiditami, převážně erotikou, Pettiným koketováním, debilními dialogy a zpíváním country :)) Cokoliv, co vzdáleně připomíná hraní na myšlenku je vykradené z Deodata. *** Čili z filmového hlediska tradičně příšerné, to je ale většina morbidních filmů, ty je proto třeba hodnotit samostatně. I když gore efekty vůbec nejsou špatné a roztrhaná ňadra Zory Keslerové a rozpůlená hlava taky mají něco do sebe, čekal jsem podstatně větší morbiditu a nehledě na to mě naštvalo, že se to označuje za "Nejslavnější kanibalský film všech dob." Takže jedna hvězda za kapku toho gore (třeba vyříznutí oka docela ušlo), i když nic moc to není. Já asi budu muset zvracet, pomoz mi pryč.(6.5.2009)

 • Lima
  **

  Italský splatter braky 70. - 80.let odehrávající se v džungli jsou všechny na jedno brdo. Domorodí špinaví vlasáči, tvářící se jako duchem nepřítomní, detailně nasnímané mordy zvířat (mimo jiné zde opět porcování želvy, vděčný to objekt italských trasherů k zabíjení). Dále sem tam nějaké ty splatter scénky, mezi nimiž nechybí v jiných žánrově příbuzných snímcích s úspěchem vyzkoušené uříznutí penisu, v tomto snímku dokonce spojené s jeho konzumací. To vše tentokrát zabalené do příběhu vědecké expedice, zkoumající život kanibalů, která při své výpravě potká dva drogové dealery, kteří terorizují místní indiánský kmen. Samozřejmě, že indiáni si to líbit nenechají, což je dobrá záminka rozpoutat splatter orgie. Celkově vzato, bráno jako "studijní materiál" o tom, co se také točilo, se to na jedno zkouknutí dá přežít. Ale opravdu jenom na to jedno.(8.8.2004)

 • - Umberto Lenzi vyloženě ve filmu reaguje na Ruggera Deodata a zasazuje do filmu několik scén zabíjení živých zvířat. Klasickou scénou je pak rozsekání želvy vytažené z jezera, které je téměř identické a stejně brutální, jako Deodatova scéna s želvou v klasice Cannibal Holocaust. Zajímavé je, že tato scéna již nikoho výrazně nepobuřovala... (Flipnic)

 • - Hlavní představitelka Zora Ulla Keslerová je původem Češka a zahrála si i v řadě našich filmů. (cariada)

 • - Film se natáčel v okolí města Leticia v Kolumbii, stejně jako Kanibalové Ruggera Deodata. (gjjm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace