Reklama

Reklama

Dům duchů

Horor
Itálie / USA, 1988, 95 min

Náhodně zachycená zpráva s voláním o pomoc přivádí radioamatéra Paula s jeho dívkou do opuštěného domu, kde po dvaceti letech tajemné síly začínají opět vraždit své nevinné oběti... Filmový horror plný nečekaných zvratů, napětí a hrůzy! (oficiální text distributora)

Recenze (26)

obitus 

všechny recenze uživatele

Velice kvalitní podívaná, která, jak správně podotkl Koly, dává několikrát vzpomenout mistra Fulciho. To především v úvodu a závěru, kdy Lenzi rozehrává atmosferickou hru ne nepodobnou té v Mistrových nejlepších dílech. Absolutní hodnocení nehrozí především kvůli roztahané a neintenzivní střední části filmu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Neupírám Ghosthousu místy velice slušnou atmosféru, ale ty herecké výkony mi málem oslepily zraky. Opravdu je nechápu, vždyť herecké umění není otázka stáří filmu (jako třeba triky). Jakékoli dnešní überbéčko má lepší herce než tahle jinak snesitelná duchařina. Tak nevím, jestli bylo místní osazenstvo opravdu tak neschopné, nebo je to zapříčiněno režisérovou vizí, která se kompletně neslučuje s mými kvalitativními požadavky, každopádně obě možnosti jsou pro mne nepřijatelné a nemohu tak tento film ohodnotit lépe. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Neděste se při úvodních titulkách, kde je pod režií podepsán jakýsi Humphrey Humbert. To jen Umberto Lenzi nebyl spokojen s výsledným filmem, tak proto tento pseudonym. Jinak prvních 5 minut mě naprosto dostaly, pravá italská škola se slušným nášupem gore. Alespoň to mi probíhalo v hlavě dalších 30 minut, které se soustředí hlavně na hustou atmosféru strašidelného domu. Jenže střední část filmu bylo pro mě docela peklo, jelikož se na scéně objevila skupina policajtů a detektivů, a všechno bylo hned v prdeli. Naštěstí poslední třetina rozehraje to správné peklo dusna, tajemna a několika nechutností. Nakonec z toho vylezl lehký nadprůměr, ale zklamání z toho, jaká jatka to mohla být, přeci jen brání se v hodnocení více rozšoupnout... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Lenzimu se prý líbila první dvě Raimiho Smrtelná zla a tak na ně tímhle filmem navázal. Zajímavé, protože Raimiho to nepřipomíná ani trochu. Když jsem to měl v pubertě z videopůjčovny, tak to na mě žádný výraznější dojem neudělalo, dneska jsem příjemně překvapený, že je to pořád koukatelné a má to fajn dobový look. Taky se mi líbí ta zápletka s radioamatérským zachycováním zpráv ze strašidelného domu. A i když útoky loutky působí komicky, stejně jako některé herecké výkony, ten strašidelný hudební motiv rozléhající se domem je docela nepříjemný. Distribuce u nás: Alvim. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Dá sa povedať že táto talianska séria house hororu má 5 filmov pričom Umberto Lenzi stál za kamerou pri HOUSE OF LOST SOULS aka GHOSTHOUSE 3 a HOUSE OF WITCHCRAFT aka GHOSTHOUSE 4. Máme tu však ešte LA CASA 4 aka WITCHCRAFT aka GHOSTHOUSE 2 s Davidom Hasselhoffom (nemýliť si v tom istom roku natočený iný WITCHCRAFT s úctyhodným počtom pokračovaní) a LA CASA 5 ku ktorému sa zdá sa nepriznáva nikto. Lenzi zasadil dej do toho istého domu aký použil Lucio Fulci vo filme HOUSE BY THE CEMETERY. Neoficiálne pokračovanie EVIL DEAD II (čím sa nám to pekne skomplikovalo) na tento klenot samozrejme nijak nenadväzuje. Asi žiadnemu talianskemu hororu som ešte nedal plné hodnotenie a aj keď je tento snímok na taliansku produkciu pozerateľný, rozhodne sa nejedná o nejako odporúčaniahodný house horor, leda tak pre užívateľa ktorý si libuje v talianskej hororovej kuchyni. Podpriemerný herci a bábka ktorá by mala vzbudzovať strach sú v podstate jedinými výraznými slabinami filmu, atmosféra a vraždy spĺňajú očakávania. Viac takých scénok ako prepadnutie sa jednej postavy v podzemí do gebuziny a bol by som spokojnejší. Inak ústredná melódia spolu s mrmľaním bábiky je fajn. Dajte radšej prednosť Fulcimu (že ja toto niekedy poviem...). ()

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama