poster

Dům duchů

 • italský

  La casa 3

 • anglický

  Ghosthouse

Horor

Itálie / USA, 1988, 95 min

Režie:

Umberto Lenzi

Hudba:

Simon Boswell

Producenti:

Joe D'Amato
(další profese)
 • peter12
  ***

  1 bod- herecké prejavy neskutočné zlé. 2 bod-triky na narodeninovej oslave môjho syna boli lepšie. 3 bod- príbeh, väčšie klišé ani stvoriť nemohli. Ale sú tu aj pozitíva, chvalabohu: 1 bod- prostredie starého domu, vedelo navodiť strašidelnosť.2 bod- atmosféra mala narastajúcu úroveň. 3 bod- tak tu bol koniec pri 2 bode. A teraz vážne, herci triky, príbeh boli veľmi slabučké, všetky tieto atribúty mali vážne nedostatky, hercom chýbalo nadanie a chuť, trikom zas väčšia finančná injekcia a príbehu kvalitný scénar. Aj logika tu ťahala za kratší koniec. Za niektoré slušné nápady a hustú atmosféru dávam silné 3*.(26.5.2015)

 • erl
  ****

  Mistr Lenzi opět v prostorách strašidelného domu. Tentokrát přidal více gore a vytvořil mnohem působivější atmosféru než u Ghosthouse IV. Krvavé slzy malé dívky jsou jasným důkazem toho kde se rejža inspiroval. Proč ne když se to umí? Fanoušky Italské kinematografie jistě potěší působivá kreace veterána Donalda O'Briena který se dokáže zapsat do paměti kdykoliv se zjeví. Ale v určitých částech atmosféra polevuje což zamrzí. Nápadité finále však celý dojem s přehledem napraví. Zasloužené 4*.(24.2.2010)

 • Campbell
  *****

  No původně jsem nechtěl dát plné hodnocení, ale pro duchařiny z 80 let mám prostě slabost. Miluju filmy typu The Evil, Legend of the hell house. Ghosthouse tomu sice nedosahuje, ale i tak se jedná o skvělé dílo s naprosto kulervoucí strašidelným panďulákem, nevím jak ta holčička mohla mít něco takového. Fakt jsem se ho bál. I když film má těžký nedostatky jako třeba herce, tak to skvěle vyvažuje nádherná atmosféra, nápady či gore. Gore je právě věc která mě dost překvapila. Ghosthouse vůbec není nejlepší duchařina ale za shlednutí stojí už jen kvůli tomu panďulákovy. 90%.(27.8.2010)

 • Bloody13
  ***

  Neděste se při úvodních titulkách, kde je pod režií podepsán jakýsi Humphrey Humbert. To jen Umberto Lenzi nebyl spokojen s výsledným filmem, tak proto tento pseudonym. Jinak prvních 5 minut mě naprosto dostaly, pravá italská škola se slušným nášupem gore. Alespoň to mi probíhalo v hlavě dalších 30 minut, které se soustředí hlavně na hustou atmosféru strašidelného domu. Jenže střední část filmu bylo pro mě docela peklo, jelikož se na scéně objevila skupina policajtů a detektivů, a všechno bylo hned v prdeli. Naštěstí poslední třetina rozehraje to správné peklo dusna, tajemna a několika nechutností. Nakonec z toho vylezl lehký nadprůměr, ale zklamání z toho, jaká jatka to mohla být, přeci jen brání se v hodnocení více rozšoupnout...(12.7.2010)

 • J*A*S*M
  **

  Neupírám Ghosthousu místy velice slušnou atmosféru, ale ty herecké výkony mi málem oslepily zraky. Opravdu je nechápu, vždyť herecké umění není otázka stáří filmu (jako třeba triky). Jakékoli dnešní überbéčko má lepší herce než tahle jinak snesitelná duchařina. Tak nevím, jestli bylo místní osazenstvo opravdu tak neschopné, nebo je to zapříčiněno režisérovou vizí, která se kompletně neslučuje s mými kvalitativními požadavky, každopádně obě možnosti jsou pro mne nepřijatelné a nemohu tak tento film ohodnotit lépe.(2.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace