poster

Dům duchů

 • italský

  La casa 3

 • anglický

  Ghosthouse

Horor

Itálie / USA, 1988, 95 min

Režie:

Umberto Lenzi

Hudba:

Simon Boswell

Producenti:

Joe D'Amato
(další profese)
 • Bloody13
  ***

  Neděste se při úvodních titulkách, kde je pod režií podepsán jakýsi Humphrey Humbert. To jen Umberto Lenzi nebyl spokojen s výsledným filmem, tak proto tento pseudonym. Jinak prvních 5 minut mě naprosto dostaly, pravá italská škola se slušným nášupem gore. Alespoň to mi probíhalo v hlavě dalších 30 minut, které se soustředí hlavně na hustou atmosféru strašidelného domu. Jenže střední část filmu bylo pro mě docela peklo, jelikož se na scéně objevila skupina policajtů a detektivů, a všechno bylo hned v prdeli. Naštěstí poslední třetina rozehraje to správné peklo dusna, tajemna a několika nechutností. Nakonec z toho vylezl lehký nadprůměr, ale zklamání z toho, jaká jatka to mohla být, přeci jen brání se v hodnocení více rozšoupnout...(12.7.2010)

 • obitus
  ****

  Velice kvalitní podívaná, která, jak správně podotkl Koly, dává několikrát vzpomenout mistra Fulciho. To především v úvodu a závěru, kdy Lenzi rozehrává atmosferickou hru ne nepodobnou té v Mistrových nejlepších dílech. Absolutní hodnocení nehrozí především kvůli roztahané a neintenzivní střední části filmu.(5.10.2008)

 • Kusko.t2
  *****

  Neoficiálne Lenziho pokračovanie nadväzujúce na Raimiho EVIL DEAD II (v Taliansku titul známy pod názvom "La Casa II") z pozície producenta zastrešil sám veľký “mág“ Joe D'Amato. Jemné inšpirácie od Fulciho (QUELLA VILLA ACCANTO AL CIMITERIO 1981, PAURA NELLA CITTA DEI MORTI VIVENTI 1980), Joea D'Amata (KILLING BIRDS – UCCELLI ASSASSINI 1987) a iných, nijako a to ani minimálne neznehodnocujú tento klasický “house“ horor – jeden z najlepších čo som videl. Paralela ku Fulciho “Domu pri cintoríne“ nie je iba nepriama inšpiračná, ale dokonca lokačne totožná. Lenzi sa totiž rozhodol použiť pre svoj duchársky projekt práve ten istý “dom pri cintoríne“! Svojim zásekom "La Casa 3" jednoznačne ukazuje, že ak chce, dokáže tromfnúť hocikoho, a to aj Fulciho! Neskutočná atmosféra, brutálne gore vraždy, vynikajúca hudba, spracovanie na jednotku s hviezdičkou. Vďaka Umberto za jeden strhujúci zážitok, na ktorý sa nezabúda. Moja chvála nepozná hraníc. Tak takto presne si ja predstavujem klasický a súčasne bezchybný “house“ horor! Stráviť v ňom dobrovoľnú noc sa rovná istej samovražde. Temné sily neušetria nikoho!(14.11.2009)

 • erl
  ****

  Mistr Lenzi opět v prostorách strašidelného domu. Tentokrát přidal více gore a vytvořil mnohem působivější atmosféru než u Ghosthouse IV. Krvavé slzy malé dívky jsou jasným důkazem toho kde se rejža inspiroval. Proč ne když se to umí? Fanoušky Italské kinematografie jistě potěší působivá kreace veterána Donalda O'Briena který se dokáže zapsat do paměti kdykoliv se zjeví. Ale v určitých částech atmosféra polevuje což zamrzí. Nápadité finále však celý dojem s přehledem napraví. Zasloužené 4*.(24.2.2010)

 • Campbell
  *****

  No původně jsem nechtěl dát plné hodnocení, ale pro duchařiny z 80 let mám prostě slabost. Miluju filmy typu The Evil, Legend of the hell house. Ghosthouse tomu sice nedosahuje, ale i tak se jedná o skvělé dílo s naprosto kulervoucí strašidelným panďulákem, nevím jak ta holčička mohla mít něco takového. Fakt jsem se ho bál. I když film má těžký nedostatky jako třeba herce, tak to skvěle vyvažuje nádherná atmosféra, nápady či gore. Gore je právě věc která mě dost překvapila. Ghosthouse vůbec není nejlepší duchařina ale za shlednutí stojí už jen kvůli tomu panďulákovy. 90%.(27.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace