Posedlý vědec Dr. Drury (John Carradine) testuje svou novou formuli neviditelnosti na uprchlém trestanci. Když formule začne účinkovat, trestanec uteče, aby terorizoval rodinu, o které se domnívá, že ho před lety připravila o majetek, jenž mu patřil... (mac000)

pepo

Takže séria o Neviditeľnom sa v rámci Dark Universe ukázala ako najživotaschopnejšia. Aj keď posledný diel je najslabší, má opäť iný prístup aj žáner. Akurát nechápem tie občas fakt príšerné triky, ktoré sú omnoho horšie než v prvých troch filmoch 6/10 ()

JohnnyD

Na jednej strane oceňujem, že hoci sága o Neviditeľnom mužovi od Universalu nebudovala jeden súvislý príbeh, každý diel má výrazne odlišnú zápletku (čo je opak filmov o Múmii či Frankensteinovi). Faktom ale je, že štvrtý i piaty diel sú riadne odfláknuté remeslo s prudko klesajúcou kvalitou trikov. Tie v tomto filme ani zďaleka nesiahajú na efekty v prvých dvoch až troch filmoch. Zápletka o psychopatovi a John Carradine spríjemnia týchto relatívne nudných 78 minút. ()

liquido26

Docela nudný snímek těžící z úspěchů předchozích dvou Invisible Manů. Přestože má film skoro osmdesát minut, nic moc se tam nestane a něco dít se začne až tak půl hodiny před koncem. Triky už nejsou na tak dokonalé úrovni jako u předchozích filmů a obrysy obličeje Neviditelného muže vidíme i někdy, když by opradu neměly být vidět. Snímek obsahuje i hezké momenty, např. hospodské házení šipek na terč :-) ()

corpsy

Konečne som dostal to, čo mi pri predchádzajúcich snímkach chýbalo a našiel som to iba v pôvodnom filme z roku 1933. A to to, že sa náš neviditeľný ,,hrdina,, chová ako riadny hajzel. Vo všetkom ostatnom ale skĺzol takmer do podpriemeru. ()

pepua

Mně naopak přišlo, že se stále přebíhalo z jedné scény na druhou a i proto jsem se u toho prostého příběhu nenudil. Neviditelného muže si tu užijeme daleko méně, než v předchozích dvou filmech, přesto si myslím, že jako oddechovka tenhle film funguje bez problémů. ()

blondboss

Záver starodávnej série o neviditeľnom mužovi, ktorý sa niesol opäť v úplne inom duchu ako predošlé tri diely. Trikovo to bolo prakticky totožné, dokonca sa mi miestami zdalo, že jemne horšie, a príbehovo nič nové pod slnkom, ale do celkového konceptu to slušne zapasovalo. Takže ako taká oddychovka celkom fajn. 55 % ()

drkaldj

Tento díl mě až tak nezaujal. Není zde tolik triků nebo celkově akce jako v předešlých dílech a proto se film jeví poněkud nudně ve srovnání s nimi. Kdyby šlo o první díl, bral bych to lépe ale když vidím jak si s konceptem dokázaly poradit už tři předešlé filmy, cítím tady dost nevyužitého potenciálu. ()