The Long Dumb Road

Komedie

USA, 2018, 90 min

"NO, WE'RE NOT GOING THROUGH THE BACK. YOU'RE NOT GOING THROUGH BACKDOOR OF SOMEONE'S HOUSE WHO YOU KNOW HAS A GUN AND IS ALSO INSIDE THE HOUSE!" ------------- Veľmi pohodový road movie naprieč americkým Juhozápadom. Tŕnistá cesta z Texasu cez Albuquerque až do Los Angeles a Las Vegas, počas ktorej sa pokazí všetko, čo sa len dá, ako to už býva zvykom. Dej je viac menej o ničom a všetky postavy vrátane tých hlavných sú prakticky prázdne, no Mantzoukas ma značne bavil a celé mi to presne takto stačilo. Spokojnosť.(17.11.2018)

Tradičná, lež príjemná road movie naprieč Amerikou. Má to svoje slabé miesta, niekedy až príliš otravné herecké maniére, no ako celok to prekvapivo dobre funguje. Charakter hlavného protagonistu, a síce mladého študenta, je podľa mňa nejasne vykreslený, čo však tiež mohol byť autorský zámer, aby sme spoločne s ním (študentom) hľadali, kým vlastne je. Druhý protagonista, ktorého hrá Jason Mantzoukas, je o čosi priehľadnejší, no na druhej strane v mnohých smeroch zaujímavejší. A príbeh stojí práve na vzájomnom strete týchto dvoch postáv, ktorý vedie k rôznym absurdným situáciam. Je to celkom príjemná oddychovka, ale nečakajte, že sa vymyká tradičnému schématu podobne ladených road movie.(10.11.2019)

Prijemna indie road movie, kterou si pro sebe krade tradicne skvely Zouks. Extra pochvala za povedeny soundtrack.(22.12.2018)