Reklama

Reklama

Dovolená

  • Česko Prázdniny (festivalový název) (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Mladá a krásná Saša zjistí, že její vysněný život ve znamení luxusu, lehkovážnosti a zábavy něco stojí poté, co navštíví "rodinu" svého přítele a drogového barona v jeho prázdninové vile v přístavním městě Bodrum na turecké riviéře. Fyzické i psychické násilí je pro tyto gangstery denním chlebem. Když se ale Saša začne zajímat o jiného muže, všechno to nablýskané pozlátko rázem zmizí. Dokáže tenhle luxusní život plný násilí ještě vůbec opustit? (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (17)

blackJag 

všechny recenze uživatele

"VŠECHNO CHCE SVŮJ ČAS. PAK UŽ JEN UMŘEME." Jedno je potřeba ocenit, tvůrci se sveřepě drží zvoleného formátu, zajímá je jen pozadí a patologická nezúčastněnost. Své ovoce to nese především tehdy, kdy útroby svírá nepříjemný pocit a k něčemu se evidentně schyluje. Jinak je to trošku nuda. 50% ()

adam9 

všechny recenze uživatele

Debutující švédská režisérka Isabella Eklöfová zpracovala nikterak originální, spíše docela profláklé téma. Krásná blondýna Sascha žije s bohatým mafiánem, užívá si peněz, slunných dovolených a celkového luxusu. To si však vybírá svou daň v podobě toho, jak se k ní její bohatý přítel jako k ženě chová. Divák se bude celou dobu podivovat nad tím, proč si Sascha nechává tak strašné ponižování líbit. Rozhodně ji nebude litovat, nemá totiž nejmenší důvod. Nakonec se ale ukáže, že si moc dobře uvědomuje, jak je s ní zacházeno, a že není tak hloupá, jak se může na první pohled zdát... Nejvíce však místy opravdu znepokojivé drama udivuje v explicitnosti určitých scén, především těch násilnických, a to nejen po fyzické, ale i sexuální stránce. Netřeba zacházet do detailů, ale během projekce to pár lidí neuneslo a ze sálu odešlo. Prázdniny byly natočeny tedy spíše pro otrlejšího diváka. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Doslova nulová charakterizace postav, dějové události neopodstatněné a nevysvětlené, a herci i formální stránka natolik toporná až diletantská, až přemýšlíte, jestli ne úmyslně (když už se to hraje na festivalech) - jakože se záměrem surově a “realisticky” zobrazit běžné fungování bizardně sestavené skupiny bezcharakterních individuí na dovolené. Jedna hvězda za sice samoúčelnou, ale v rámci filmu jedinou zapamatování hodnou ejakulační porno-scénu, druhá za udivený divácký zájem a čekání, s čím dalším film přijde. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Sascha přiletěla do Turecka, aby na tamní Riviéře dělala přítelkyni dánskému mafiánovi. Žije si na vysoké noze v luxusu, značkovém alkoholu, cigaretovém dýmu a drogách. Sice za to musí občas dělat něco, co jí zrovna není po chuti, ale to k této životní kariéře patří. Scéna se skútrem sice byla jako z vtipu o pitomé blondýně, ale jinak tu moc humoru není. Vlastně tu není ani žádné drama a ve výsledku je docela otrava se na Saschin prázdný život koukat (50%). ()

Aljak odpad!

všechny recenze uživatele

Strašné niečo! Po celý čas som mal pocit, že sa dokopy nič nedeje a celý dej sa točí stále len dokola o tom istom. A pritom to podľa popisu vyzeralo celkom vábivo. Samozrejme, našlo sa aj pár zaujímavých momentov, ale z celkového pohľadu to bolo veľmi slabučké. Mám pocit, akoby po celý čas nebolo jasné, prečo sa postavy správajú tak ako sa správali. A márne som hľadal niekoho, s kým by sa dalo aspoň trochu sympatizovať. Vôbec... Takže mi bolo absolútne jedno, ako celý film skončí - hlavne, že skončil :) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na Tureckej riviére, predovšetkým v turistickom meste Bodrum. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama