Reklama

Reklama

Na jejích bedrech

(festivalový název)
Trailer
Dokumentární
USA, 2018, 94 min

Obsahy(1)

S každým svým projevem, rozhovorem pro média i schůzkou se Nadja Muradová vrací do roku 2014, kdy tzv. Islámský stát páchal genocidu jezídů v severním Iráku a ji držel jako sexuální otrokyni. Znovu si připomíná všechna zvěrstva a vraždy svých nejbližších. Je to silná žena, bojovnice za práva jezídů, na které svět pomalu zapomíná. Režisérka ovšem s Nadjou byla i ve chvílích, kdy opustila budovu OSN nebo televizní studio. Natočila tak příběh o citlivé dívce, která se obětovala pro vyšší zájmy. Dřív Nadja toužila otevřít si salon krásy ve své vesnici. Teď chce dostat ISIS před Mezinárodní trestní soud a domoci se práva pro všechny válečné oběti. (Jeden svět)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Petula009 

všechny recenze uživatele

Pokud mám hodnotit obsah, jsem ráda že je tenhle příběh venku, že se vypráví a že ten film vidí co nejvíce lidí. Jestliže necháme zaniknout jedno z nejstarších náboženství na Zemi, pak je něco špatně. A to ani nezačínám o těch zvěrstvech, které se bohužel ještě pořád dějí. Styl Alexandrie Bombach se mi líbil, i když musím přiznat že v některých částech je trochu unylý a táhne se. Nicméně si myslím, že u dokumentárních filmů jde velmi často o sdělení, než o stopáž. ()

Hank 

všechny recenze uživatele

Hodně emocí, utrpení ale i marnosti. Peklo, který prošla komunita Jezídů oproti pekle politické neschopnosti, které je plné slibů, pochopení a snahy, která je plná proklamací, ale nikam moc nevede. Držíte Nadje palce, chcete jí pomoct, ale nevíte jak. Tak aspoň soucítíte a přidáte k tomu prázdné fráze. Na druhou stranu chci věřit, že tlak, medializace a výdrž, kterou Nadja předvádí má a (bude mít) efekt. Filmově bych se obešel bez trýznivé a emoční hudby, protože myslím, že utrpení na obrazovce není nutné ještě zvyšovat, ale budiž...Jsem za tento dokument hodně rád a jsem rád, že se mohl promítat na festivalu Jeden svět. ()

lajka.sabaka 

všechny recenze uživatele

Fakt depresivní film o bezmocnosti individuálního člověka nejdřív v otroctví IS a pak v otroctví médií a mezinárodní diplomacie, který vám pořád opakujou, že to, co děláte, má smysl, ale přitom, kromě slavnýho udělování oficiálních titulů, velkolepejch zbytečnejch slyšení u prezidentů a spousty krásnejch prázdnejch slov, pro vás nejsou schopný vůbec nic udělat, film, kterej nemůže skončit dobře, protože nevypráví žádnou obvyklou pohádku o hrdinným vítězství spravedlnosti, ale reálnej příběh každýho z nás. ()

Stíba 

všechny recenze uživatele

Takhle si představuju boj za práva a svoje etnikum. Nadja je hodně silná ale zároveň skromná a citlivá holčina, která jde jak beran hlavou proti zdi a ve svém boji to z mnoha důvodů nemá lehké. Zaprvé známé soukolí politiky, zadruhé dnešní situaci jak v severním Iráku tak širším okolí a v neposlední řadě a za třetí, Jezídové jako etnicko-náboženská skupina jsou na pokraji zájmu snad celého světa, což celou situaci ještě hodně ztěžuje. Jsem zvědav co její aktivismus ještě přinese. KAždopádně ale pojmy feminismus a aktivismus, které se pro mě v dnešní době staly skoro sprostými, v jejím pojetí najednou dávají zcely jiný smysl. Velice dobře natočené. ... Popravy, sexuální zotročování nebo znásilňování dětí, pokud vás všechny tyto činy nedonutí jednak, tak co už?? (Jeden svět Benešov - 30. 4. 2019) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2018 na filmovém festivalu v Sundace. (Stoka)

Reklama

Reklama