Reklama

Reklama

Robin Williams: Mysl na dlani

  • USA Robin Williams: Come Inside My Mind

Dokumentární film "Robin Williams: Come Inside My Mind" je zábavný, intimní a srdcervoucí portrét jednoho z nejoblíbenějších a nejvynalézavějších komiků na světě. Filmová pocta, vyprávěná převážně Williamsovými vlastními slovy, oslavuje to, čím obohatil komedii i kulturu jako takovou, od divokých dní konce sedmdesátých let minulého století v L. A. až po jeho smrt v roce 2014. Dokument zkoumá jeho výjimečný život i kariéru a odhaluje, co jej vedlo k tomu, aby vtiskl hlas postavám ve své hlavě. Tento pronikavý snímek, který skrze rozhovory s Williamsem nabízí dosud neslyšené a nespatřené náhledy do jeho tvůrčího procesu, stejně jako domácí videa a záběry z jeviště, obsahuje hluboké rozhovory s těmi, kteří ho znali a milovali, včetně Billyho Crystala, Erica Idleho, Whoopi Goldbergové, Davida Lettermana, Stevea Martina, Pam Dawberové a jeho syna Zaka Williamse. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Recenze (33)

silentname 

všechny recenze uživatele

Robin Williams bol a asi navždy aj bude mojim najobľúbenejším hercom. Myslím si, že málokedy sa nájde taký talent ako bol on. Či už v rámci komédie, drámy... dokázal to preniesť na plátno absolútne fantasticky. Tento dokument sa podľa mňa jeho živote snaží venovať čo najviac a povedať nám čo najviac informácií. Z jeho života v období jeho začiatkov, jeho stand-up vystúpenia, jeho humor, ktorý bol vždy veľmi energický a svieži a dokázal nás vždy rozosmiať. A potom jeho filmová tvorba, ktorá je podľa mňa stále nezabudnuteľná. Ešte stále je pár filmov, ktoré som s ním nevidel a možno ich niekedy zhliadnem, no musím povedať, že vždy sa rád vrátim k filmom ako boli "Bicentennial Man", "What Dreams May Come" alebo "The Fisher King" ostanú v mojich očiach nezabudnuteľné. Dokonca si pamätám, že pár dní pred jeho smrťou som pozeral práve "What Dreams May Come" a kúsok na to som si uvedomil, že to bol asi skutočne jeden z jeho najsilnejších filmov. Páčia sa mi rozhovory, ktoré sú tu s Billym Crystalom, jeho synom Zacom alebo Pam Dawber. Človek si uvedomí ako veľmi tých ľudí, ktorí boli okolo neho zasiahol. A najzaujímavejšie je, že som ho ani nemusel poznať a sám viem, ako ma jeho filmy zasiahli a ako vedel skrz ne ku mne hovoriť. Takže v tomto ho musím náležite oceniť. A tento dokument mi skutočne pripomenul tie momenty, kedy tu bol a prinášal mi radosť. A som tomu vďačný. Hodnotenie: A ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Mrzí mě víceméně ignorace Williamsovy filmové kariéry a chyběla mi pevnější struktura snímku, hlavně v druhé polovině. Na druhou stranu odvrácená tvář komikova je vždycky vděčné téma a Robin Williams je určitě zajímavá osobnost. Kdo se chce dozvědet víc faktů, ať zkusí letošní biografii Robin od Davea Itzkoffa. 70% ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Miluju dokumenty a to čtyřleté čekání na vzpomínání mého oblíbeného herce rozhodně stálo za to a jsem rád, že se toho ujalo HBO. Překvapilo mě, že se dokument opravdu hodně zabývá osobním životem, resp i tím profesním, ovšem málokdy přímo pohledem určitého filmu, který zrovna Robin Williams natáčel a uvidíme hodně záběrů Robina mimo samostné natáčení. Jak říká Honza Potměšil ve svém vzpomínání, které rozhodně doporučuji, Robin opravdu rozuměl lidem a jeho skon byl značně nečekaný. Dnes by zřejmě těch úspěšných zářezů už nebylo tolik, ale i tak mi v současném Hollywoodu chybí. Pro jeho fanoušky povinnost. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Poměrně komplexní a citlivě natočený dokumentární snímek o jednom z nejobdivuhodnějších komiků Ameriky. Mysl na dlani představuje velkou spoustu známých i neznámých komediálních výstupů Robina Williamse a snaží se přiblížit jeho excentrickou povahu na jevišti i introvertní chování a mnohé útrapy v osobním životě - a to doslova od kolébky do hrobu. Marina Zenovich materiál výrazně selektuje - v dokumentu mimo promluvy přátel, kolegů a rodiny převládají spíše scénky z Williamsových živých výstupů a jeho filmová tvorba je více méně přesunuta na vedlejší kolej. Kupodivu se dokument například nezaměřuje ani na Williamsovu výhru Oscara. To ovšem není ani tak moc podstatné, režisérka se snaží hlavně přiblížit hercovu duši, jak je již patrné z názvu. A ačkoliv můžeme jen a jen hádat, co se v hlavě tohoto pohotového a rychle mluvícího sympaťáka odehrávalo, rozhodně se nebojím říct, že se povedlo do té mysli na dlani aspoň trochu tímto dokumentem nahlédnout. [KVIFF 2018] ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Robin Williams nebyl vůbec jednoduchá osobnost. Z různých in memoriam dokumentů, co jsem za tu dobu už viděl, si dokonce myslím, že on byl jedna z těch nejtěžších osobností, co se mi samotný autor pokusil představit. Škoda, že o filmech je řeč až takřka po hodině. První hodina je sice významná dost, ale v rámci stand-up comedy musíte žít v té době, abyste ji pochopili...a tak jsem tu takřka hodinu lacině koukal a čekal, kdy režisérka otevře tu filmovou stránku Robina. Tu následně rozjela a já konečně začínal poslouchat příběhy Billy Crystala nebo Steve Martina, kteří s Robinem pracovali a tak rádi na něj vzpomínali. Vzpomínal jsem i na momenty, kdy jsem poprvé viděl filmy jako jsou Jumanji, Táta v sukni, Dobrý Will Hunting, Jak přicházejí sny (ten obzvlášť) Andrew - člen rodiny nebo Insomnie a Robin mě v nich pokaždé absolutně uhranul. Uhranul svým úsměvným, milým, upřímným a občas i přirozeně lidským vážným přístupem, který jsem z paměti nikdy nevypudil. A zřejmě ani nikdy nevypudím. Po shlédnutí mi bylo hrozně smutno. Měl jsem ho opravdu rád. Naštěstí jeho filmy budou žít věčně. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama