poster

Robin Williams: Mysl na dlani

 • USA

  Robin Williams: Come Inside My Mind

Dokumentární / Životopisný

USA, 2018, 116 min

Režie:

Marina Zenovich

Scénář:

Marina Zenovich

Hudba:

Adam Dorn

Producenti:

Alex Gibney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  ****

  Skvely dokument o Robinovi, ktory sa venuje hlavne jeho zaciatkom a sukromnemu zivotu. Filmy tu su obcas spomenute iba, aby oramovali casovu postupnost. Takze sa ocakava, ze aspon jeho najväcsie hity poznate. Ja som do velkej miery dostal to, co som ocakaval od jeho ucasti Inside the Actors Studio, cize nejaky nahlad do jeho profesionalnych zaciatkov a co ho za mlada formovalo, ale Robin to zmenil vo svoju klasicku zabavnu show s minimom informacii. Prva polovica dokumentu je famozna a pre Robinovych fanusikov prinasa mnozstvo zaujimavych informacii z jeho sukromia. V druhej polovici bohuzial strasne absentuje druha Williamsova zena, ktora s nim stravila vyse dvadsat rokov a mala na neho velky vplyv. Jej pohlad na Robina by dokument velmi obohatil. Bohuzial okrem par archivnych zaberov tu nie je. Z deti sa o nom vyjadruje len jeden syn. Co mi pripadalo tiez trochu malo. Skoda ze trochu nerozoberali aky mal na Robina vplyv neuspech jeho filmovej kariery v poslednych rokoch. Celkovo je to velmi dobry dokument aj ked stale je dostatok prazdnych miest, ktore by stali za to zmapovat. 8/10.(20.7.2018)

 • Spiker01
  *****

  Miluju dokumenty a to čtyřleté čekání na vzpomínání mého oblíbeného herce rozhodně stálo za to a jsem rád, že se toho ujalo HBO. Překvapilo mě, že se dokument opravdu hodně zabývá osobním životem, resp i tím profesním, ovšem málokdy přímo pohledem určitého filmu, který zrovna Robin Williams natáčel a uvidíme hodně záběrů Robina mimo samostné natáčení. Jak říká Honza Potměšil ve svém vzpomínání, které rozhodně doporučuji, Robin opravdu rozuměl lidem a jeho skon byl značně nečekaný. Dnes by zřejmě těch úspěšných zářezů už nebylo tolik, ale i tak mi v současném Hollywoodu chybí. Pro jeho fanoušky povinnost.(26.9.2018)

 • silentname
  *****

  Robin Williams bol a asi navždy aj bude mojim najobľúbenejším hercom. Myslím si, že málokedy sa nájde taký talent ako bol on. Či už v rámci komédie, drámy... dokázal to preniesť na plátno absolútne fantasticky. Tento dokument sa podľa mňa jeho živote snaží venovať čo najviac a povedať nám čo najviac informácií. Z jeho života v období jeho začiatkov, jeho stand-up vystúpenia, jeho humor, ktorý bol vždy veľmi energický a svieži a dokázal nás vždy rozosmiať. A potom jeho filmová tvorba, ktorá je podľa mňa stále nezabudnuteľná. Ešte stále je pár filmov, ktoré som s ním nevidel a možno ich niekedy zhliadnem, no musím povedať, že vždy sa rád vrátim k filmom ako boli "Bicentennial Man", "What Dreams May Come" alebo "The Fisher King" ostanú v mojich očiach nezabudnuteľné. Dokonca si pamätám, že pár dní pred jeho smrťou som pozeral práve "What Dreams May Come" a kúsok na to som si uvedomil, že to bol asi skutočne jeden z jeho najsilnejších filmov. Páčia sa mi rozhovory, ktoré sú tu s Billym Crystalom, jeho synom Zacom alebo Pam Dawber. Človek si uvedomí ako veľmi tých ľudí, ktorí boli okolo neho zasiahol. A najzaujímavejšie je, že som ho ani nemusel poznať a sám viem, ako ma jeho filmy zasiahli a ako vedel skrz ne ku mne hovoriť. Takže v tomto ho musím náležite oceniť. A tento dokument mi skutočne pripomenul tie momenty, kedy tu bol a prinášal mi radosť. A som tomu vďačný. Hodnotenie: A(13.8.2018)

 • Goldbeater
  ****

  Poměrně komplexní a citlivě natočený dokumentární snímek o jednom z nejobdivuhodnějších komiků Ameriky. Mysl na dlani představuje velkou spoustu známých i neznámých komediálních výstupů Robina Williamse a snaží se přiblížit jeho excentrickou povahu na jevišti i introvertní chování a mnohé útrapy v osobním životě - a to doslova od kolébky do hrobu. Marina Zenovich materiál výrazně selektuje - v dokumentu mimo promluvy přátel, kolegů a rodiny převládají spíše scénky z Williamsových živých výstupů a jeho filmová tvorba je více méně přesunuta na vedlejší kolej. Kupodivu se dokument například nezaměřuje ani na Williamsovu výhru Oscara. To ovšem není ani tak moc podstatné, režisérka se snaží hlavně přiblížit hercovu duši, jak je již patrné z názvu. A ačkoliv můžeme jen a jen hádat, co se v hlavě tohoto pohotového a rychle mluvícího sympaťáka odehrávalo, rozhodně se nebojím říct, že se povedlo do té mysli na dlani aspoň trochu tímto dokumentem nahlédnout. [KVIFF 2018](5.7.2018)

 • Malarkey
  ****

  Robin Williams nebyl vůbec jednoduchá osobnost. Z různých in memoriam dokumentů, co jsem za tu dobu už viděl, si dokonce myslím, že on byl jedna z těch nejtěžších osobností, co se mi samotný autor pokusil představit. Škoda, že o filmech je řeč až takřka po hodině. První hodina je sice významná dost, ale v rámci stand-up comedy musíte žít v té době, abyste ji pochopili...a tak jsem tu takřka hodinu lacině koukal a čekal, kdy režisérka otevře tu filmovou stránku Robina. Tu následně rozjela a já konečně začínal poslouchat příběhy Billy Crystala nebo Steve Martina, kteří s Robinem pracovali a tak rádi na něj vzpomínali. Vzpomínal jsem i na momenty, kdy jsem poprvé viděl filmy jako jsou Jumanji, Táta v sukni, Dobrý Will Hunting, Jak přicházejí sny (ten obzvlášť) Andrew - člen rodiny nebo Insomnie a Robin mě v nich pokaždé absolutně uhranul. Uhranul svým úsměvným, milým, upřímným a občas i přirozeně lidským vážným přístupem, který jsem z paměti nikdy nevypudil. A zřejmě ani nikdy nevypudím. Po shlédnutí mi bylo hrozně smutno. Měl jsem ho opravdu rád. Naštěstí jeho filmy budou žít věčně.(20.7.2018)