Pátranie

• Austrálie

• Nový Zéland

USA, 2018, 101 min

Po Upgrade dalsi menej znamy film, ktory sa nenapadne vkradol do kin a prekvapil divakov. Narazila som nan uplne nahodou cez reklamu na Facebooku (ach, ta ironia). Cely film sa odohrava na obrazovkach pocitacov, mobilov, webkamier a vsetko ostatne mimo tychto zariadeni sa dozvedame zo sprav v televizii. Priznam sa, ze som bola mnohokrat na vazkach a az do sameho konca som netusila, ako to dopadne. Dej pekne stupnuje a napokon do seba vsetko zapadne. Kazdy klik, kazdy obrazok, kazda sprava ma svoj vyznam. Johna Cho som si oblubila uz v druhej serii The Exorcist a opat nesklamal. Aziati nie su tento rok len sialene bohati, ale ocividne aj sikovni. Zaujimalo by ma, ako to bude v slovenskych kinach otitulkovane, kedze miestami sa objavi take mnozstvo textu, ze sa to nedalo stihat citat priamo z obrazu a vela veci asi ludom unikne.(5.9.2018)

Príjemné prekvapenie. A je hlúposť aby som tu rozpisoval veci, nech to nikomu nepokazím. Každopádne, hudba, scenár, formálne prevedenie a herecké výkony na jednotku. Napätie funguje. Rovnako aj dávkovanie informácií. Myslím si, že mnoho filmov sa pokúšalo o podobný koncept ale z môjho pohľadu je tento v rámci vnútorného fungovania a stotožnenia sa s hlavnou postavou veľmi uveriteľný a dramaticky zaujímavý. Určite stojí za videnie. Taký ten malý veľký film, ktorý prešumí kinami bez odozvy pričom uprostred plejády nezaujímavých blockbusterov značne vyniká. Low budget Gone Girl. A Asian people rules!(16.9.2018)

Po dlhšej dobe som narazil na film, ktorý by stál za pozitívnu reakciu. Najprv som neveril tomu, že John Cho hraje v drame (všetci ho poznáme z amerických komédií ( MCBP ! )), ale ozaj ma prekvapil zo svojho výkonu. Príbeh vložený do dnešnej "sociálnej" doby, kedy 3/4 ludí sedí doma s telefónom v ruke a scrolluje facebook, natáča si vlogy alebo prídava fotky na instagram bol hlavným lákadlom filmu. Hlavný hrdina ukázal svoje veľké rodičovské srdce, chladnú hlavu a schopnosť nevzdať sa ani v tej najhoršej chvíli. A finiš filmu bol veľkolepý. /80%(14.9.2018)

Zajímavé a originální. Musím souhlasit s Drake31 a tento film opravdu patří mezi to nejlepší, co jsem letos v kinech viděl. Vadí mi jen snad to, že by to mohlo být považováno za poučný snímek o nástrahách sociálních sítí. Chci říct, že pokud jsme se jako společnost dostali tak nízko, abychom potřebovali filmy o tom, že lidi na internetu lžou, tak je to dost špatný.(3.9.2018)

Geniální! Moc překvapivý film. Ze začátku se zdá, že film spoléhá pouze na výpravu a děj bude předvídatelný a obyčejný. Ale kdepak. Nejen že je film odvyprávěn zajímavým a, alespoň pro mě, novým způsobem, děj má spád, dává smysl, nepostrádá logiku a o zvraty není nouze. Škoda, že se jedná o film, který pravděpodobně propluje kiny bez všimnutí (pokud v kinech vůbec bude) kvůli skoro nulové propagaci. Nicméně já si tento snímek nemůžu vynachválit. 5*!(25.8.2018)