Pátranie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2018, 101 min

Byť nám toto sociální krimi/drama dává přičichnout k aktuálním problematikám, nic originálnějšího jsem za poslední dvouletku neviděl. Člověk si opět plně uvědomí, že pravá esence života netkví jen v jeho věčném zkoumání a požitku z rozmanitosti, kterou nám nabízí, ale především v poznání sebe sama a pochopení, že není nic důležitějšího než být co nejblíž s těmi, které opravdu milujete.(20.10.2018)

Ja nemel ani paru, na co to lezu. Muj progres vypadal asi takhle: "ty vole, co to je? - Aha, to byl jen uvod... - Ne, moment, co to sakra je? - To je ale hodne dlouhej uvod. - Hele, ono to docela ujde. - Ono je to vlastne fajn. - Pecka!" Uplne mi nesedel az ten posledni uzel, jinak vsechny ostatni dejovy smycky byly skvely a bylo na nich videt, ze nekdo musel krome googlu pouzit i vlastni hlavu. Kdo se odprosti od formatu, ten si tohle uzije. (Vancouver, Kanada)(22.9.2018)

Sice jsem si na zvolený formát musel chvilku zvykat, ale to si celkem záhy sedlo, protože po dívčině zmizení nabral děj velmi solidní spád. Bylo to napínavé, emotivní a v závěru přišlo překvapivé rozuzlení. Tradiční poselství o škodlivosti sociálních médií nebylo v tomto případě divákovi nějak násilně podsouváno, což je také dost výrazné plus. 85%(18.11.2018)

• TeeAge

| Rozpočet: 1 milión $ | Tržby: 70,6 miliónov $ | Ťažko vydržateľný film, nakoľko zo začiatku nápaditá, formálne očistlá forma zaujme, ale po pól hodine máte chuť film pretočiť na koniec. Možno som bol len v ten deň netrpezlivý, alebo bol Searching jednoducho príliž predvídateľný a jednoduchý.(1.12.2018)

Prva zhruba hodina je fantasticka. Napinava, dojimava, pribehovo silna. Potom sa vsak zacinaju vrsit zvraty ako z nejakeho prekombinovaneho thrilleru 90. rokov, ked sa scenaristi predbiehali, kto vytiahne pocas deja z rukava viac twistov. A kuzlo je prec. Posledny akt som uz iba prefacepalmoval. Velka skoda. Ale ak kvalita filmu pre niekoho znamena pocet prekvapeni (aj ked obcas uplne pitomych), tak je tu jedna z topiek roku. Dobry film, ale dlho sa z toho klula uplna pecka 7/10 P.S. forma je funkcna, ale napr. Cesky Semestr ju vyuzival omnoho kreativnejsie a funkcnejsie(30.9.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)

• - David Kim (John Cho) ve filmu pracuje ve společnosti AppEnsure, Inc. AppEnsure je skutečná společnost, která byla spoluzaložena otcem režiséra Aneeshe Chagantyho Šrí Chagantym, který tam v současnosti pracuje jako technický ředitel. Aneeshova matka, Subha Chaganty, ve firmě také pracuje jako ředitelka pobřežních operací. (Dr Lizal)

• - Spoiler: Během hledaní na Twitteru lze vidět slovo „catfish“ („sumec“) a je to  jméno maskota školy, kterou Margot (Michelle La) navštěvuje. Jedná se o nápovědu pro diváka, že uživatelka „@ fish_n_chips“ je sumec, což je slangový termín pro někoho na internetu, který používá falešnou fotografii, aby předstíral, že je někdo jiný. (Dr Lizal)