poster

Poslední útok

 • italský

  Il grande attacco

 • anglický

  Battle Force

 • německý

  Die große Offensive

 • anglický

  The Biggest Battle

Válečný / Drama

Itálie / Západní Německo / Jugoslávie, 1978, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • LiVentura
  ****

  Slavní prohání slavné, zde se skvěly herecké veličiny krajin Itálie a USA...!(14.2.2010)

 • Martin741
  ***

  Reziser Umberto lenzi /Il Giustiziere sfida la Citta, milano odia - La Polizia non puo sparare/ natocil len priemerny, nicim vynimocny film o ... ale sak si to pozrite. kazdopadne druha Svetova je uz dost prevareny koncept, lenze aj napriek tomu je to na urovni. Hlavne vdaka hercom ako Stacy Keach /American History X, Novodobi Centurioni, nadmute Mesto/, Helmut Berger mal zo znamejsich filmov Len Komtr 3, slusny Henry Fonda tu bol /12 rozhnevanych muzu, Tenkrat na Zapade, Jak byl dobyt Zapad, tak me nekdy napada/, Samantha Eggar /Mladata/ bola vtedy este nadherna, Giulisano Gemmu /Tenebre, I Bastradi, I Lunghi Giorni della vendetta/ som nikdy nemusel: no a najlepsie nakoniec, hral tu samotny velikan Orson Welles /Obcan Kane, Magnificent Ambersons, Hlava 22/ , ale ten mal to najlepsie uz davno za sebou. Lenzi ako reziser vedel tocit, ale myslim si, ze najlepsie mu sli giallo filmy a poliziotteschi, vojnovemu zanru nerozumel. Vdaka slusnej rezii a znamym drzkam vo filme to vsak pozeratelne je. Lenziho sivy, sedivy priemer . 66 %(11.9.2018)

 • JohnSmith
  *

  Válečných filmů je jak máku, nebo řepky, ale jen některé jsou opravdu dobré. Koprodukce Itálie, Jugoslávie a Německa mluví sama za sebe. Netvrdím, že kvalitní válečné filmy se točí jen v USA, ale jsou ve větší míře určitě kvalitnější. Tady projdeme druhou světovou válkou, ale příběh je tak nezajímavý, že prostě netáhne. Nepomohla ani účast Henryho Fondy.(22.4.2018)

 • kkarx
  ***

  Lenzi se rozhodl natočit svůj Příliš vzdálený most, okopíroval jeho epizodický styl a do hlavních rolí obsadil známé tváře. S tím rozdílem, že zatímco v Příliš vzdáleném mostu dostali prostor herci, kteří byli právě na svém vrcholu kariéry (Hackman, Connery, Caan, Caine...atd.), v Posledním útoku to jsou především už ti za vrcholem (Fonda, Gemma, Stuart, Fenech...). Na můj vkus Lenzi film až moc rozkouskoval, zahltil mnoha postavami a válečné peklo, které by se dalo předpokládat z plakátu, vůbec nenastane. Lenzi válečnému žánru nerozuměl, a tak se dočkáme jen menších nepříliš zdatně zrežírovaných akčních scének. O poznání lépe film funguje v dramatické rovině, úmrtí postav dokáže vzbudit alespoň nějaké emoce. Ani v tomto ohledu se ovšem ani zdaleka nepřiblížil o několik tříd lepšímu Příliš vzdálenému mostu. Trošku zklamání, ale koukatelné to hlavně díky hercům je.(21.4.2014)

 • Tormentor665
  ****

  Solidní příběh s dobrým obsazením. Bojové scény nebývají silnou stránkou italské produkce a i tady se to potvrzuje. Spoustu je jich použito z jiného filmu, a to z Bitvy u El Alameinu. Technika a výprava je především v tancích naprosto neautentická, což je škoda, protože ta závěrečná rubačka měla potenciál. Celkově ale dobře ztravitelné.(15.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace