22. míle

• Kanada

• Austrálie

Akční

USA, 2018, 95 min

Vypadá to, že Arabové po čase spadli v USA z lopatky, Američany už pobíjení pasáků koz znudilo a s nadšením se vrátili do náruče svého osvědčeného nepřítele, aby tak trochu přitopili ve 2. studené válce. Film mě několikrát překvapil- patos tentokrát netekl proudem, závěr byl krajně netypický a nepřítel strýčka Sama nehynul po stovkách, jak bývá obvyklé. Jiná klišé se ovšem udržela- zatímco bad guys umírají většinou po jediném zásahu američtí Terminátoři se vždy doplazí až k finálnímu lisu a padesátikilová skoro Nikita snáší nakládačku od oškliváckého obříka s klidem řeckého stoika. Ale co, viděl jsem už horší kousky.(7.3.2019)

• Makky

Veď ten Berg nemá všetky filmy tak sprasené, tak prečo tento? Akčný snímok by mal pobaviť, tento ma však skôr vyčerpal. Skutočne ma nebaví sledovať polku filmu skrz zábery z dronu / statické interiérové kamery / displeje alebo monitory. Zvyšok je zasa chaoticky zostrihaný miš-maš, kde diváka vlastne ani nezaujíma, kto, kde a prečo. Cohanka potešila oko, Uwais akciou, ale to je všetko.(26.12.2018)

• Vxxx

Film spatlaný z bůh ví čeho. Celé je to hrozně nesympatické a prapodivně matoucí. Hlavní postava nedává vůbec smysl, Nikdo nám není pořádně představen, o té organizaci taky víme prd. Vůbec mě to nebavilo a posledních pár minut jsem prospala. Až tak moc mi bylo ukradený, jak to dopadne. Plus to bylo dost předvídatelné. Opáčko si fakt nedám. 1*(12.9.2018)

Velké zklamání. Spolupráce Berg/ Wahlberg se již párkrát ukázala jako velmi zdařilá, a tak jsem se těšil i na tuto jejich další novinku, nicméně bohužel, tentokrát to ale silně nevyšlo a přitom samotná zápletka avizovala jednu z jejich nejnašláplejších možných akčních jízd. Leč, tvůrci se místo přímočaré akční řežby ovšem rozhodli film zpracovat jako hi-tech přeplácanost, která ovšem ve výsledku veškeré jinak zdařilé akční scény bezohledně zadupává do země, čímž celý film ztrácí na tempu, působivosti a zábavnosti. Jinými slovy, ať si každý myslí co chce, ale pokud už někdo má k dispozici balík peněz, jednoduchou, ovšem funkční zápletku a jména jako Wahlberg, či Uwais, tak nechápu, proč musí film prznit různými vyhajpovanými „vychytávkami“ a nejde přímo na věc, což bylo zřetelně znát třeba právě v druhé polovině snímku, kdy konečně dostala hlavní atrakce filmu, tedy klasická akce, pořádný prostor a hned to celé začalo fungovat daleko záživnějším způsobem, i když nutno podotknout, že ani ona samotná akce není zcela uspokojivá, neboť střihač se tu zas nepěkně utrhl ze řetězu, a tak sice působí možná autentičtěji, ovšem zároveň i nepřehledněji a chaotičtěji, což vážně nemusím a zvlášť kvůli obsazení Iko Uwaise je to ve výsledku škoda dvojnásobná. Vytknout jinak musím tvůrcům ale i nulovou atmosféru a stylovost, a co se týče závěrečné pointy, tu lze jistě na jednu stranu považovat za skutečně nečekanou a překvapivou, na druhou stranu je to ale stejný hybrid, jako minimálně celá první polovina filmu. Mě zkrátka Mile 22 nesedla, kdyby byl film zpracován po celou dobu minimálně jako alespoň v poslední půlhodince, šel bych s hodnocením mnohem výš, takhle v této podívané vidím ale jen nevyužitý potenciál, který zkrachoval čistě jen na zbytečně a nevhodně přetechnizovaném pojetí.(11.2.2019)

Akce dobrá a střih který to celé jen podporuje. Iko Uwais samozřejmně nezklamal. Ale to je tak všechno. Vše ostatní méně než průměrné.Scénář na hovno, režie prachbídná. K žádné z postav si člověk za těch 95 minut nevytvoří vztah a je mu v podstatě ůplně fuk, jestli to někdo z nich přežie. Takže dohromady slabé 3 hvězdy a maximálně nějakých těch 50%(13.9.2018)

• - Film měl být správně natáčen v některých asijských městech, ale byl natočen v Bogotě v Kolumbii. Byla odvedena velmi dobrá práce, která skrývala pravou identitu města, ale v jedné scéně byla vidět kolumbijská vlajka, stejně jako několik obchodů ve španělštině. (Kudly4)

• - Písnička, která hraje na koncu filmu, je „Is You Ready“ od Migos. (Bioscop)

• - Scenár sa písal už vopred s predpokladom, že hlavnú rolu bude hrať Mark Wahlberg. (chesterko)