22. míle

• Kanada

• Austrálie

Akční / Thriller

USA / Čína / Kolumbie, 2018, 94 min

Petr Berg po Lone Survivor, Patriots Day a Deepwater Horizon si vybral slabší chvilku, což se odráží na průměrnějších recenzích, já se ovšem bavil. Rkových akčních filmů v kině není nikdy dost a zde je i slušná herecká sestava ( Mark Wahlberg sice hraje agnorantního hajzla a poprvé mi lezl na nervy, ale potěší po delší době John Malkovich, Ronda Rousey a opět vynikající Iko Uwais, který zde američany školí ve velkém). Příběhově je film lehce chladnější a příliš nezaujme, co však zaujme jsou akční scény, které jsou velmi intenzivní, drsné, kontaktní a pěkně krvavé. Je zde sice chaotičtější střih ( podobně jako v Taken), což při Uwaisovi není vůbec potřeba, přesto jsem si jeho souboje užil a zlámaných končetin je zde opět víc než dost. Poslední půl hodina je napětím nabitá a finální zvrat poměrně překvapil. Mohlo to dopadnout určitě líp, ale z kina jsem odcházel spokojen. 75%(20.9.2018)

Bergovsky standardní akce (tzn. celkový nadprůměr), zdravá stopáž a... a to je všechno. Neskutečně špatný casting (kromě Uwaise a Malkoviche) způsobuje maximální antipatie k hrdinskému týmu, amatérský střih někde kompletně zruinuje snažení Uwaise, kaskaderů a choreografů a zvrat na konci je k smíchu. Zklamání.(25.11.2018)

Co tohle bylo?Těšil jsem se na dobrý akční film a místo toho jsem dostal nesourodě napsaný scénář kde všemu vévodil Mark Wahlberg a jeho tiky.Lauren Cohan zde hraje další z řad moderních žen se zbraní v ruce a musím říct,že mi to k ní vůbec nesedlo a celkově je mi nějak čím dál protivnější.Jediné pozitivum filmu pro mě byl Iko Uwais,který akční scény táhl a kdyby vzali jeho postavu a natočilo film jen s ním tak udělají lépe.Za mě celkově horko těžko 50 % a tři hvězdy.(8.11.2018)

Spolupráce Berg + Wahlberg je osvědčená a to velice kladně! No a hoši nám zde předvedli, že nemusí točit jen filmečky podložený skutečností a nějakou historií. Prostě tvrdě kupředu hrrrrr na ně! Za mě jde o nejlepší výkon Marka za poslední dobu! Je přísnej, je drsnej, je nekompromisní a je suverénní!!! Nejvíc mě dostal v rozhovoru s ajťačkou o cesiu z dob druhé světové války. Tam si ode mě koupil pátou hvězdu. Jinak jde o špionážní akčňák , kde sestavu žoldáků tvoří solidní tým plnej sympatickejch herců. Jo, těm věříte a hlavně vám nejsou ukradený. Záporáci taky byli celkem veselý. No a když vám pro převoz 22 mil přes město dělá zásilku kopálista ze Zátahu Iko Uwais, tak to se divák drsné akce má na co těšit! Závěr byl už jen překvapivej a sladkej bonbonek! Není vo čom! 90%(2.2.2019)

Akce dobrá a střih který to celé jen podporuje. Iko Uwais samozřejmně nezklamal. Ale to je tak všechno. Vše ostatní méně než průměrné.Scénář na hovno, režie prachbídná. K žádné z postav si člověk za těch 95 minut nevytvoří vztah a je mu v podstatě ůplně fuk, jestli to někdo z nich přežie. Takže dohromady slabé 3 hvězdy a maximálně nějakých těch 50%(13.9.2018)

• - Film měl být správně natáčen v některých asijských městech, ale byl natočen v Bogotě v Kolumbii. Byla odvedena velmi dobrá práce, která skrývala pravou identitu města, ale v jedné scéně byla vidět kolumbijská vlajka, stejně jako několik obchodů ve španělštině. (Kudly4)

• - Scenár sa písal už vopred s predpokladom, že hlavnú rolu bude hrať Mark Wahlberg. (chesterko)

• - 5. února 2018 se během natáčení v Kolumbii objevil i kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Režisér Peter Berg mu dokonce nabídl, jestli s ním nenatočí jednu akční scénu. (Stoka)