22. míle

• USA Mile 22 (více)
Trailer 10

Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

Trailer 10

verbal

Když Péťa na chvíli přestane pateticky cákat na americkou vlajku při honění si nad nezahlušitelnými ztepilými fešáky ze všech těch sýlů, forsů a renžrů a pustí se místo těch kýčovitých sraček pro otylé pojídače horkých psů do nekompromisního honění agenta s triplem, dokáže uplácat fuckt kulantní a neseroucí se akčňák, který si místy nezadá s fantastickými Auvajsovými Rejdy. Ostatně samotný gumový Auvajs se tohohle také zúčastnil, opět bolí a kope jak zdivočelý cigoš kabelové rýhy pro Telekom. Svižné od první minuty, mile brutální a navíc tentokrát ty speciální jednotkáře kolem jako vždy koženě přehrávajícího Márkyho Márka masivně decimuje kdejaká pouliční soldateska čmoudů z jakartských slumů, což rozkošně korunuje pro Holý úd nezvyklý heavyend. Takže jakožto zdejší expert na zamindrákované panice doporučuji nedat na tu hrstku zpomalených homokrejčích, co u toho nestíhali těkat očima, a šup s tím do červených čísel. ()

Fr

„JAMESI SILVO, VÍTEJ V NOVÉM TYPU VÁLKY“… /// A tak James vypráví… o cesiu, tajnejch službách… speciálních týmech… a misi, jejímž cílem bylo přepravit „zásilku“ vo kus (přesně teda o 22 mil) dále. Jak věřil, že spojení je zabezpečený… Rozjíždí se dost dobrá akce v ulicích města – motorky, auta, granáty… pak přestřelka v paneláku – takže si tady (i díky Iko Uwaisovi) pořádně „zaRAIDujeme“. Možná je těch úvodních ¾ hodiny zbytečně komplikovanejch – teda v kontextu toho, co následuje v tý druhý pětačtyřicítce. Ale má to solidní pointu – to jako jo! Berg, Wahlberg i Uwais (škoda, že mu chybí „berg“) akci uměj, takže tenhle vejlet do nejmenovaný asijský země můžu všem, kterým výše uvedený stačí ke štěstí, vřele doporučit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdo je „bipolární“ kretén. 2.) Zjistím, jak vypadaj dnešní zbraně hromadnýho ničení. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $36,108,758Tržby Celosvetovo $65,608,758Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť rozhárané. Necelistvé. Wahlberg s tou gumičkou na ruke mi išiel riadne na nervy, aký to tam malo zmysel? Peter Berg sa vracia k zmatečnej réžii, však predošlé filmy už mal na dobrej úrovni, čo sa deje? / 45%/ ()

Cervenak

Vrstevnatá, psychologicky prepracovaná rodinná dráma... Haha, robím si srandu. Schudnutý Wahlberg a štandardne nabudený Iko v besne natočenej a besne zostrihanej akčnej lomenici s bodycountom zhruba 10 mŕtvol na minútu. Asi po polhodine sa začnú masakrovať a už sa nezastavia. Poldruha hodiny a je po všetkom a po všetkých, mozgy rozmetané, hlavy rozstrieľané, gágory podrezané. Málo sa dnes točí takýchto filmov. ()

EvilPhoEniX

Petr Berg po Lone Survivor, Patriots Day a Deepwater Horizon si vybral slabší chvilku, což se odráží na průměrnějších recenzích, já se ovšem bavil. Rkových akčních filmů v kině není nikdy dost a zde je i slušná herecká sestava ( Mark Wahlberg sice hraje agnorantního hajzla a poprvé mi lezl na nervy, ale potěší po delší době John Malkovich, Ronda Rousey a opět vynikající Iko Uwais, který zde američany školí ve velkém). Příběhově je film lehce chladnější a příliš nezaujme, co však zaujme jsou akční scény, které jsou velmi intenzivní, drsné, kontaktní a pěkně krvavé. Je zde sice chaotičtější střih ( podobně jako v Taken), což při Uwaisovi není vůbec potřeba, přesto jsem si jeho souboje užil a zlámaných končetin je zde opět víc než dost. Poslední půl hodina je napětím nabitá a finální zvrat poměrně překvapil. Mohlo to dopadnout určitě líp, ale z kina jsem odcházel spokojen. 75% ()

• Film měl být správně natáčen v některých asijských městech, ale byl natočen v Bogotě v Kolumbii. Byla odvedena velmi dobrá práce, která skrývala pravou identitu města, ale v jedné scéně byla vidět kolumbijská vlajka, stejně jako několik obchodů ve španělštině. (Kudly4)
  • Natáčení začalo v listopadu 2017, natáčelo se v Georgii (USA) a v Kolumbii. (Varan)