Dvanáctiletá Bird se chtě nechtě musí stát ženou. Během nejhoršího týdne svého života dostane první menstruaci, je ponechána napospas svou volnomyšlenkářskou matkou a zjistí, že se člověk nikdy nemůže tak docela vrátit tam, odkud přišel. V této komedii o dospívání se dvanáctiletá Bird, na svůj věk velice moudrá dívka, musí postarat o svou vtipnou, ale nestálou a věčně zhulenou matku Jenny. Když Bird nečekaně dostane na školním pikniku svou první menstruaci a je před spolužáky naprosto znemožněna, křehká rovnováha v jejich domácnosti vyletí do povětří, zatímco se Bird s Jenny ze všech sil snaží ukočírovat nápor splašených hormonů. Poté, co učiní několik politováníhodných rozhodnutí, matka s dcerou s pomocí Jennyina dobrosrdečného přítele a nejlepší kamarádky zjistí, co skutečně znamená stát se ženou. (Cinemax)

Enšpígl odpad!

Měl mně varovat už název, ale fakt mně nedošlo, že budu po celou dobu poslouchat slova, měsíčky, menzes, vagina, tampony, po třiceti minutách jsem musel vypnout televizi, začínal jsem být totiž extremně nervozní a tvůrce podezírám, že jsou trošku ujetý. No ok, koukám, že je to ženská tak budiž, možná ženy baví poslouchat jak si strkat do vagíny tampony a že v noci krvací víc než ve dne, ale sorry tohle je mně fakt u prdele a když ani po 30 minutách není jiný téma, tak ať si Dorie Barton strčí do vagíny klidně i tenhle film, když jí tohle téma tak imponuje. ()

Lacike

Príbeh 12ročného dievčaťa žijúceho s nezodpovednou matkou, ktoré prvýkrát dostane menštruáciu a behom tohto obdobia si trochu dá dokopy svoj život. Výsledok je niečo medzi indie filmom a Hallmarkovským filmom pre ženy. Aj keď sa tam často hovorí o menštruácii na x spôsobov, tak hlavná línia sa týka rodinnej situácie dievčaťa, čo je prijateľné aj pre mužského diváka, ktorý hneď nezdupká pri preberaní spôsobov ako používať tampóny, vložky a podobnú ťažkú techniku. Ústredná predstaviteľka je proste roztomilá a najviac ma bavil jej vzťah so dobrosrdečným a trpezlivým priateľom jej matky. Jeremy Sisto je v tejto polohe dokonalý. Zato Katee Sackhoff ako nezodpovedná matka má na konte po legendárnej Starbuck ďalšiu postavu, ktorú by ste miestami najradšej zabili, ale väčšinou si prajete, aby sa konečne spamätala. Potešilo ma po dlhšej dobe vidieť Heather Matarazzo vo vedľajšej úlohe. Celkovo som spokojný. Je to taká príjemná rodinná dráma so šťastným koncom. 6/10. ()

Dzeyna

Haha, trošku bizárek. Ale člověk - ženská, se zasměje. Hlavní hrdinka má náladičky na pěst a nemůže se smířit s menstruací. ()

Arsenal83 odpad!

Hnusné a trápne, toto má ako uľahčiť dievčatám prechod zo stavu dievčenského k žene? A furt tam len dokopy opakujú měsíčky (tie sú tak 5 krát za minútu) a tampón. Za matku dali najblbšiu kravu na svete. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 6. června 2016 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)