poster

Za hranicemi možností (festivalový název)

 • Polsko

  Over the Limit

 • Německo

  Jenseits des Limits

 • Finsko

  Over the Limit

 • anglický

  Over the Limit

Dokumentární / Sportovní

Polsko / Německo / Finsko, 2017, 74 min

Režie:

Marta Prus

Hrají:

Margarita Mamun
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  *****

  Absolutně strhující zážitek, jeden z nejintenzivnějších za dlouhou dobu. Přitom to je tak jednoduché! Tenhle polský masakr ukazuje druhý extrém oproti komplexnosti většiny dokumentů IDFA - někdy stačí vložit důvěru do jednoduchého námětu "příprava na olympiádu" a při správném uchopení vznikne něco nezapomenutelného, po čem člověk opouští sál jakoby přejetý vlakem. Nechává do daleko za sebou Já, Tonya a v nejsilnějších momentech Černou labuť i s jejich fikčními výhodami.(30.1.2018)

 • klukluka
  ****

  Ritě dávám 10 hvězdiček z pěti, film jako takový jich ode mě dostane míň - není to úplně můj šálek kávy. I když si uvědomuju, že dostat se k téhle partičce pošahaných tyranek a leseb takhle blízko muselo dát hroznou práci a výslednej sestřih jistě neodpovídal jejich původní představě. Pustit to do světa v téhle podobě vyžadovalo jistě odvahu, mělo a má to ale smysl, protože o tomhle bychom se jinak nikdy nedozvěděli. I takhle může chutnat olympijské zlato...(27.10.2019)

 • Kivis
  ***

  Začátek slibuje strhující podívanou, ale postupně film trochu ztrácí tempo a vlastně nepřináší nic překvapivého. Že je profesionální sport úmorná dřina, to ví každý. A že v Rusku to jde všechno ještě více "over the limit", ví každý, kdo se o sport aspoň trochu zajímá. Možná by autoři mohli zajet ještě do Číny a natočit tam Over the Limit 2, nebo spíš Over the Limit na druhou. I přes svoje nižší hodnocení rozhodně doporučuji film vidět. Ze tří filmů, které jsem ten večer na Jednom světě viděl, na mě sice udělal nejslabší dojem, i tak ale nějaký dojem udělal. Zajímavá myšlenka mé přítelkyně: "Možná to byl záměr, udělat ten film stejně úmorný, jak úmorný je gymnastický trénink."(21.3.2018)

 • Majkak
  *****

  Komorní snímek přináší vhled do ruských tréninkových podmínek. Margarita Mamun je špičková moderní gymnastka, vítězka světových pohárů a olympijská vítězka z roku 2016. Hlavní trenérka od ní nemilosrdně vyžaduje maximum a k psychickému nátlaku zneužívání i Margaritinu bolest tváří v tvář otcově umírání na rakovinu. Neexistuje pochvala, nejslušnější výraz, kterým ji hlavní trenérka počastuje, je kráva. Margarita musí být vděčná systému a sama nemá nárok na nic.(11.3.2018)

 • janinkaw
  ****

  Příběh olympijské vítězky Margarity Mamun v moderní gymnastice ukazuje tlak, který je někdy na sportovce vyvíjen a který je někdy "na hranici". Konkurence, nahraditelnost, prestiž, okolí, sláva, touha něčeho dosáhnout, léta dřiny - to vše možná obecně na tyto sportovce působí a zakazuje jim, aby s tím sekli, i když by třeba chtěli, třeba ale ne.(19.4.2018)