Osm dní, které utvořily Řím (TV seriál)

8 Days That Made Rome

Historický / Drama / Dokumentární

Velká Británie, 2017, 8x45 min

• flanker.27

Ochořel jsem a nucen ležet v posteli, po dlouhé době jsem se zabavoval tím, že jsem přepínal kanály, až jsem narazil na tento dokument. Mám rád Řím, tak to zkusím, řekl jsem si. Ale to trvalo jen chvilku, než jsem zjistil, jak strašně demagogická sračka to je. Prosím pěkně, jak někdo soudný může v dokumentu vyslovit takovou hovadinu, že "Octavianus upřel Caesarionovi jeho oprávněné dědictví Říma"? Se ta ženská pos-tupně zbláznila? Za prvně, Řím se nedědil, nebyla to monarchie dokonce ani v době principátu. Za druhé. Caesar svým osobním dědicem ustanovil právě a výhradně Octaviana. Za třetí, ne neměl s tím naprosto co dělat římský "rasismus a sexismus" vůči Kleopatře. Mimochodem, zase z Kleopatry udělali černou hubu, z potomka Makedonce Ptolemaia. A tak dále, těch minel v komentáři průvodkyně pořadem bylo tolik, že ani nemá smysl je všechny vypočítávat. Feminismus a politická korektnost vládnou ohavným způsobem a to tak, že se neštítí jakékoli lži, jen aby svět prezentovaly ze zorného úhlu této ideologie. tak jsem se dožral, že mi pak stačil jen začátek dalšího dílu o Boudice, že jsem to radši přepnul na staré dobré Titány.(26.6.2018)