Osm dní, které utvořily Řím

(TV seriál)
  • Velká Británie 8 Days That Made Rome

V tomto pořadu ponechá Bettany Hughesová stranou tradiční časové přímky tisícileté historie Říma. Místo toho se zaměří na osm dní, které utvořily, prověřily a definovaly jeho velkolepost. Každý díl nám představuje Řím ve vztahu k současnosti se všemi jeho nejhonosnějšími a nejtemnějšími vášněmi, které i nadále rezonují ve světě kolem nás. (Viasat)

flanker.27 odpad!

Ochořel jsem a nucen ležet v posteli, po dlouhé době jsem se zabavoval tím, že jsem přepínal kanály, až jsem narazil na tento dokument. Mám rád Řím, tak to zkusím, řekl jsem si. Ale to trvalo jen chvilku, než jsem zjistil, jak strašně demagogická sračka to je. Prosím pěkně, jak někdo soudný může v dokumentu vyslovit takovou hovadinu, že "Octavianus upřel Caesarionovi jeho oprávněné dědictví Říma"? Se ta ženská pos-tupně zbláznila? Za prvně, Řím se nedědil, nebyla to monarchie dokonce ani v době principátu. Za druhé. Caesar svým osobním dědicem ustanovil právě a výhradně Octaviana. Za třetí, ne neměl s tím naprosto co dělat římský "rasismus a sexismus" vůči Kleopatře. Mimochodem, zase z Kleopatry udělali černou hubu, z potomka Makedonce Ptolemaia. A tak dále, těch minel v komentáři průvodkyně pořadem bylo tolik, že ani nemá smysl je všechny vypočítávat. Feminismus a politická korektnost vládnou ohavným způsobem a to tak, že se neštítí jakékoli lži, jen aby svět prezentovaly ze zorného úhlu této ideologie. tak jsem se dožral, že mi pak stačil jen začátek dalšího dílu o Boudice, že jsem to radši přepnul na staré dobré Titány. ()

Marze

Shlédl jsem první díl pojednávající o zničení Kartága a vůbec římskou až barbarskou kulturu a šestý díl jako další pohled na císaře Nera. ()