Le Collier rouge

Je leto 1919 a do malého francúzskeho mestečka prichádza sudca, aby vyriešil prípad väzneného vojnového hrdinu. Pred väzením na neho čaká veľký pes, ktorý neustále šteká, a neďaleko na vidieku aj jedna vzdelaná žena, ktorá má so zadržaným spoločnú minulosť. A je to práve pes, ktorý je kľúčom k celému zamotanému prípadu, poznačenému traumou Veľkej vojny... (RTVS)

Lacike

Dalsi citlivy Beckerov film. Tentokrat drama o jednom nezakonnom precine kvôli nedorozumeniu. V roku 1919 pride sudca do maleho mestecka presetrit pripad zadrzaneho vojnoveho hrdinu. Okrem sudcu a zadrzaneho su dôlezitymi aktermi pribehu este jeden neustale stekajuci pes cakajuci pred väzenim na svojho pana a jedna vzdelana zena s ktorou ma zadrzany spolocnu minulost. Cela ta drama je pojata ako detektivka v ktorej sudca behom rozhovorov postupne odkryva svoj pribeh. A ten aj ked ma zaujimave postavy s kvalitne hrajucimi hercami, tak je strasne banalny a to nedorozumenie kvôli ktoremu doslo ku vsetkym problemom, by sa dalo vyriesit behom piatich minut a bol by pokoj. Staci prekonat zlost a hrdost a proste vypocut si druhu stranu. A predstavte si, presne tak sa cely príbeh aj uzavrie. Takze rozhodne nelutujem, ze som to videl. Becker ako reziser nesklamal. Ale ako scenarista ma tentoraz nezaujal natolko, aby som si to niekedy pustil druhýkrát. 6/10. ()

curil

Červený obojek Trauma zážitků z první světové války a hrůza ze zákopů, ve kterých umírají stovky spolubojovníků, je ústředním tématem filmové adaptace románu Jean-Christophe Ruffina. Režisérova obžaloba válečné mašinérie a dopadů na lidské osudy. Určitě citlivého diváka zaujme vztah válečného hrdiny a obviněného Morlaca se psem, kterého potká u mrtvého kamaráda. Od té doby se stanou věrnými společníky a pes hraje v závěru filmu při objasnění podstaty válečného zločinu, kolem nějž chodí autoři filmu jako kolem horké kaše, svojí roli. Vynikající Francois Cluzet v roli vojenského vyšetřujícího soudce potvrdil své současné postavení mezi současnými filmovými francouzskými herci. ()

brasek

Táto historická freska ma neoslovila. Celá pointa príbehu a všetko okolo toho je nudné, ani ma nebaví ako sa príbeh odvíja. ()