Reklama

Reklama

Tiché dítě

  • Velká Británie The Silent Child
Krátkometrážní / Drama
Velká Británie, 2017, 20 min

Obsahy(1)

Libby je uzavřená v neprostupném tichu, přestože vyrůstá v rodině, kde dva starší sourozenci a rodiče, jež si nepřejí nic jiného, než aby holčička nevybočovala ze „zdravé populace“, vytvoří hluku víc než dost. Svět zdánlivě netečné a zakřiknuté Libby získává nový rozměr setkáním se sociální pracovnicí Joanne, jež ji začne učit znakový jazyk… (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (13)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Smutné, keď rodičia silou mocou nedovolia, aby sa ich postihnuté dieťa malo v živote lepšie. Zatvárať oči pred problémom a hodiť dieťa bez pomoci priamo do rozbúrených vôd života, to je absolútna nezodpovednosť. Čo sa týka tohto filmu, tak pointa síce nad všetkým ostatným dominuje, ale inak po dejovej stránke to bolo dosť vlažné. V podstate to nebol ani tak krátky film, ale skôr dlhá reklama propagujúca dôležitosť akceptovania znakovej reči. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Přestože má tento krátkometrážní snímek pouhých dvacet minut, rozvíjí zápletku, která by v krajním případě dokázala vydat i na celovečerní film, a dokonale divákovi přibližuje podstatu problému, na který chce upozornit. Jako filmařsky precizně natočené poselství tento kraťas vystačí a splňuje svůj účel v tom nejlepším směru. [KVIFF 2018] ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

Někomu může připadat zvláštní, že má nějaký snímek krátkometrážní stopáže projekci na KVIFF sám pro sebe, ale já jsem ráda, že jsem ho stihla alespoň na větší obrazovce novinářské videotéky, když ne přímo na plátně. Rachel Shenton - ztvárňující zde roli empatické sociální pracovnice Joanne - se po smrti svého neslyšícího otce naučila znakovou řeč a stala se mimo jiné ambasadorkou Národní společnosti neslyšících dětí. Spolu s režisérem Overtonem připravila tento chvályhodný filmový projekt, kterému dvacetiminutová délka zcela postačí na předání poselství. Život s postiženým dítětem není jednoduchý, existuje ale dost způsobů, jak mu ho ulehčit a zpříjemnit. Ignorování jeho potřeb (v tomto případě možnost naučit malou Libby znakový jazyk) mezi ně opravdu nepatří. Měla jsem z toho slzu v oku. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Zručně napsaný i zrežírovaný kraťas, který dobře pracuje s formátem a řekne přesně to, co říct chce. Trochu nesvůj jsem z toho, že se jedná o osvětovou zakázku s jasným cílem - prodat možnosti znakového jazyka na maximum. A zakázka byla splněna, v čemž právě dostatečně necítím srdíčko, ale naopak kalkul. Je zřejmé, že takové ždímání emocí v zámoří milují, o čemž nejlépe vypovídá získaný Oscar. Kdovíjak hlubové sympatie ale k takovému projektu nějak cítít nemůžu. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pokud účelem tohoto krátkého melodramatu bylo přivedení pozornosti společnosti k tématu vzdělávání sluchově postižených dětí, tak to sotva mohlo dopadnout lépe. Diváky většinou zcela uhrane v době natáčení pětiletá Maisie Sly v roli Libby, jejíž casting byl zřejmě největším úspěchem autorů tohoto filmu. A dvacet minut je tak akorát (90%). ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Představitelka hlavní dospělé role Rachel Shentonová napsala scénář oscarového vítěze, v němž využila své zkušenosti dcery hluchého otce a ambasadorky charity podporující neslyšící. (Zdroj Letní filmová škola)

Reklama

Reklama