Černovik

Černovik

A Rough Draft

Fantasy

Rusko, 2018, 114 min

Taková příjemná nenáročná fantasy pohádka. Nápad s mezidimenzionální celnicí se mi líbil a to samé se dá říct o charakteristice celého universa. Motiv vzpoury kvůli zakázané lásce mě také nijak neurážel a navíc to má celkem hezký vizuál. Film mě nezklamal ani herecky a tím, že Lukjaněnkovu předlohu neznám, nemám ani potřebu se v tom nějak šťourat. Otevřený konec vítám a na případné pokračování se rád podívám. 80%(17.11.2018)

Miluji Lukjaněnka. Už od dob Hlídek. A ač Bekmambetov děj pro film úplně absolutně překopal, tak jsem si oba filmy užila. Co se tady toho týká... ty změny tam kupodivu nejsou až tak drastické, ale některé absolutně nechápu (a už vůbec nevim jak se jim podařilo udržet posloupnost knihy)..No v každém případě jsem zvědavá co vymyslí ve dvojce a co vlastně z knihy vezmou, když ted ji celkem dost už mají překoplou...(28.1.2019)

Nevím jestli by se rusové měli pouštět do akčních filmů ala sračky z usa. Sice to nějakou úroveň má a není to takové peklo jak tu píši mentální kastráti z řad rusobijců, ale přeci jen to není jejich parketa. Není už čím oslnit a překvapit. A hlavně proč ty ubohé americké sračky napodovat? To si myslím dle jiných dobrých a výborných filmů, že rusové mají navíc(vojenské starší, ale i nové např. My z budoucnosti, Trestný prapor atd to jsou luxusní filmy, kterým us sračky nesahají ani po malíčky jak ve zpracování tak v upřimnosti) ale né v těchto akčňácích.(29.4.2019)

• Ryuuhei

Na výtvory ruské kinematografie téměř vůbec nekoukám, ale udělal jsem tentokrát výjimku, protože mě zaujal popis. Ten je, mimochodem, v prvních větách naprosto mimo - o rodičích hlavního hrdiny padne slovo až po dobré hodině a ta jeho přítelkyně rozhodně nebyla současná. Jinak jde o hodně podivný film, který zajímavě utváří několik paralelních dimenzí - ať je to steampunková současnost, či trochu dystopická budoucnost. Zhruba od půlky film přestává dávat smysl a být logický, z poklidné scény se najednou přejde do rádoby dramatické a dochází k dekonstrukci pravidel, která si onen vymyšlený svět určil. A závěr? Žádný není, končí to stejně podivně a dost otevřeně. Takže pokud tohle nedostane druhý díl, jde o nedokončené cosi, co mě osobně už od půlky moc nebavilo a nevěděl jsem, co od toho očekávat. 45%(10.11.2018)

Absolutně neznám předlohu a tak jsem šl do tohohle filmu s 0% vědomosti, do čeho jdu. A? Zajímavý. Nápad super, vizuálně příjemný, nehraje si to na mega film a proto, tím, jak je to nad průměr běžných filmů, tak to hodně mile překvapí. Rozhodně jsem se nenudil. Pokud by bylo pokračování, nebudu váhat. Po prvním shlédnutí dávám 3,5* a pokud se na to kouknu znova a najdu něco dalšího, nebudu váhat tu půlku přidat. Zakže za mě 3,5* a DOPORUČUJU(25.11.2018)

• - V Rusku byl film kritizován mimo jiné kvůli změnám oproti knižní předloze. (Martrix)