L'invincibile cavaliere mascherato

• Itálie

Terrore di masque di indio

• Francie

Terror of the Black Mask

Dobrodružný / Western

Itálie / Francie, 1963, 96 min

• Campbell

Lenzi je nejen znám díky jeho brutálním a výborným hororům ale i díky levným dobrodružným béčkám. Bohužel tenhle lacinej trash mu nevyšel, polovina filmu je strašně rozvleklá a choerografie boje je vyloženě příšerná, navíc všechno vypadá jako kdyby to produkovalo čt1. A i přes nádhernou krajinu film nemá v dnešní době co nabídnout.nelituji sice že jsem to viděl a taky jsem na to poměrně rychle zapoměl ale je to prostě strašně nevýrazný dobrodružák.(29.3.2015)

Španělsko v 17. století. Na útěku před morem je Camenzita zajata Donem Luisem, vrahem jejího otce, a nucena provdát se za jeho syna. Jistý maskovaný cizinec ji zachrání... Pierre Brice ztvárn'uje tyranova syna i maskovaného kavalíra.(4.11.2011)

• honajz

Jako sorry, tohle jsem nedal. Dík za titulky i samotný film, ale nuda, přehnané kostýmy, patetická gesta i fráze, přitom je nám jasné, kudy se tak film bude ubírat a jak skončí. Celé je to takové levné, ukecané, jak z třetiřadého porna, jen se tady hlavní hrdinka nesvlíká, a možná dobře, že tak. Pierre Brice nevýrazný, revenge motiv utopený.(26.4.2015)

Maličký Brice sa ako hrdina na takýto druh filmu nehodí, súboje, aj tie šermiarske, sú aj pre tento druh žánru podpriemerné a zápletka je typicky jednoduchá. Čo nezklame je ale typický taliansky filmový "vývozný artikel" - krásne herečky a charizmatickí záporaci. Naviac má film celkom slušné tempo a hoci som písal, že Brice sa na postavu hrdinu nehodí, jeho komedionálne divadielko s dvojpostavou (samozrejme ľahko predvídateľnou), hoc neoriginálnou (čistý Zorro), bolo zaujímavo riešené i humorné. Škoda, že nezapracovali aspoň na tých súbojoch, inak fajn.(26.7.2016)