Epizody(20)

Oficiálny prvý pokus o kórejský katastrofický seriál.
20-dielny dramatický seriál sa začína v súkromnej nemocnici, kde stretávame Lee Hae-Sunga (Yeong-kwang Kim), vynikajúceho chirurga, ktorý je ochotný podniknúť aj nemožné, aby zachránil životy svojich pacientov. Práve pre jeho postupy, ktoré sú často v rozpore so zákonmi nemocnice, má problémy s riaditeľom. Ten ho ale nevyhodí, ale prevelí do menšej nemocnice, kde Hae-Sung nemôže ani operovať.
Práve vtedy do Seoulu prichádza internistka nemocnice z Busanu spolu s pacientom, ktorý potrebuje operáciu. Je to jej prvá návšteva Seoulu, a preto je očarená krásou tohto veľkého mesta. Všetko očarenie sa vytratí, keď ju Hae-Sung prinúti asistovať pri operácii a ona musí v Seoule zostať aj do ďalšieho dňa. Na druhý deň ráno sa stane niečo nečakané. Seoul zasiahne silné zemetrasenie, ktoré ochromí dopravu a uväzní mnohých ľudí pod troskami. Hae-Sung tak stojí pred ťažkou úlohou: potrebuje ošetriť, čo najviac ľudí, ale múry starej nemocnice sa môžu hocikedy zrútiť. Preto sa rozhodne všetkých pacientov previesť inam.
Katastrofickou udalosťou sa iba začína ťažká práca lekárov, sestričiek, hasičov a všetkých záchranných síl. Hasiči nemajú prístup k vode, aby mohli uhasiť ohne, ťažká technika sa po rozbitých cestách nemá ako dostať na miesta, kde ju najviac potrebujú, nemocnice nemajú dostatok liekov, ani pracovnej sily, a lekári sa musia rozhodnúť, koho zachrániť a koho považovať za stratený prípad. Kvôli mimoriadnej situácii zasadá aj parlament. Súkromné nemocnice sa musia rozhodnúť, či ošetrovať zranených a prinútiť ostatných pacientov opustiť lôžka, alebo zavrieť svoje brány a neprijímať ďalších zranených. (Eawy)

Krysap

Tak tohle mě hodně moc bavilo. Zemětřesení v Soulu bylo na seriál udělané moc pěkně a efektně, a i když se postupně situace dostávala do normálu, připadalo mi, že díl od dílu byl seriál lepší a lepší. Doktor Lee byl úžasnej hrdina, ředitel nemocnice naopak vynikající záporák, ostatní herci taky nebyli špatní.. Prostě napětí, akce, doktořina, trochu tý romantiky.. takhle to mám ráda. A kupodivu to, vzhledem k tématu, ani nebylo nijak extrémně patetický. Jenom trochu. :-) ()

Eawy

Pre mňa určite jeden z najlepšie zvládnutých lekárskych seriálov aký som videla. Nie len, že sa dostávame do kontaktu s hlavnými postavami a žijeme ichn ťažké chvíle, ale aj obyčajní ľudia, ktorí boli zasiahnutí zemetrasením majú v seriáli svoje miesto. Okrem spolupatričnosti a súdržnosti ľudu vidíme aj sebeckosť, pud sebazáchovy a podobne. Výborne vo vás vyvoláva seriál pocit bezmocnosti, otázky pred ktoré sa hlavní hrdinovia stavajú sú okamžite aj vašimi otázkami. Keď je vysvetlená birokracia, opatrnosť lekárov a akási "neochota ošetriť" na ktorú neustále pacienti v seriáli nadávajú, pomyslíte si, čo by som robil ja? Napriek tomu, že hlavný hrdina má svoje muchy (skôr väčšie ako menšie) počas celého seriálu si zachováva rovnaký názor a rovnakú stojickú vôľu zachrániť život človeka, čo je pred ním. Seriál má nádherný soundtrack, úžasných hercov, slušne (na seriál) zvládnuté špeciálne efekty, ale ako to už býva okolo tej 14/15 časti troška stratí na dynamike. Neskôr ju však opäť získa. Preto si zaslúži 80% ()