poster

Milán nenávidí: policie nemůže střílet (festivalový název)

 • italský

  Milano odia: la polizia non può sparare

 • anglický

  The Executioner

 • anglický

  Almost Human

 • anglický

  The Kidnap of Mary Lou

 • anglický

  The Death Dealer

  (neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller

Itálie, 1974, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karamanlis
  *****

  Násilné a nekompromisné Lenziho poliziotteschi, v ktorom forma prevládla nad obsahom. Zakomplexovaného drobného zločinca Giulia v ceste za obohatením pochytí vražedný amok a zabije doslova každého, kto sa mu postaví do cesty - policajtov, ženy, starcov a zlízne to dokonca aj 7 ročné dieťa. Nevypočítateľný Giulio pritom počas tejto krvavej jazdy dosiahne vyšší bodycount než hociktorý slasherový vrah, čo mne osobne nie je proti srsti.(10.7.2017)

 • Flipnic
  ***

  Tento film je dosti nevyrovnaný a má svoje silné části, ale také dosti slabé a celkově je prostě vidět a cítit, že to točil Lenzi, který podle mne prostě moc kvalitní režisér nebyl... Navíc když si odmyslíme špičkový herecký výkon hlavního záporáka-kriminálníka (kterého hraje Tomas Milian), tak nám zbyde v podstatě nudná slátanina, ještě že to ten herec tak skvěle zahrál ... Začátek mi připadal spíš jako nějaká psychologická sonda do života psychopatického kriminálníka, neuvěřitelného hajzla a šmejda, který ale nemá žádné úchylky nebo tak něco ... On prostě nerozlišuje mezi dobrem a zlem a na každou krutost má nějaké své pseudofilozofické vysvětlení ... Stále jsem přemýšlel, kde jsem podobnou postavu již zažil a napadly mne nakonec dvě až z dálného východu - postavy z filmů The Untold Story (1993) a Ebola Syndrome (1994) ztvárněné špičkovým hongkongským hercem Anthony Wongem ... Ten v obou filmech podával podobné role, ale hereckým výkonem Tomase Miliana naprosto válcuje ... I když Tomas Milian podává taky úžasnou roli . Po opravdu výtečném rozjezdu film jako by zabrousil do "exploitation žánru", proběhne nějaké to mučení a vyvraždění rodiny, aby se vše změnilo v nepříliš zábavnou kriminálku, která začne být utahaná, chřadne a chřadne a vyloženě jí dochází dech ... Není to taková pecka, jako se z filmu dělá. Třeba i to násilí není tak hrozné, krve je málo, znásilňování není vidět (vše je střiženo po strhání šatů...), nějakého mučení jsem se zde ani moc nedočkal ... Není to tak drsné a nemrazilo mne z toho, rozhodně ne, už jsem asi moc zvyklý ... Sice se tvrdí, že fantazie někdy u filmu zabolí víc, než graficky znázorněné násilí a zlo, ale u tohoto filmu to neplatí ... aspoň u mne to nefungovalo ... Excelentní je konec, naprosto špičková scéna a záběr na záporáka, nebudu prozrazovat, ale schválně koukejte, kde se ocitá - místo a význam toho místa ...(12.1.2010)

 • erl
  *****

  Brutalita nezná hranic! Lenziho nejopěvovanější Poliziottesco potvrdilo svoji pověst. Za vše může výkon Tomase Miliana který ztvárňuje tu nejodpornější bestii která vraždí bezdůvodně ženy , děti a všechny potencionální nepřátele. Naprosto pošahaný a neuvěřitelně zvrácený až mě v některých scénách běhal mráz po zádech. Proti němu stojí chladný Silva jenž je jistota sama. Nelítostná podívaná! Lenzi stvořil mistrovské dílo!(27.12.2009)

 • Flego
  ****

  Drsný "poliziotesschi" film s odpornou sviňou Giuliom ( vynikajúci Tomas Milian ), ktorý zabíja nepohodlných s neuveriteľnou ľahkosťou a na druhej strane trochu nevýrazným policajtom Grandim ( Henry Silva ). Samotné vyšetrovanie nie je prioritou, skôr sa zameriavame na osudy Giulia a jeho partie. Záver je presne v duchu vtedajších talianských krimi filmov, a spravodlivosť je vynútená iným spôsobom. Za zmienku stoja aj parádne tóny Morriconeho hudby.(2.6.2013)

 • pepua
  ***

  Giulio Sacchi je člen velké organizované zločinecké skupiny, kde ovšem nemá příliš dobré postavení. Při přepadení banky třemi členy gangu čeká v autě jako řidič, jenže neudrží nervy na uzdě a zastřelí policistu, který jej kvůli špatnému parkování kontroluje. V následné honičce policii ujedou, ale Giulio je z gangu vyhozen a on se rozhodne „vydělat“ velké peníze na vlastní pěst. Přemluví své dva známé a společně unesou dceru majitele jedné velké společnosti a chtějí výkupné… Umberto Lenzi natočil zajímavou kriminálku, mne hlavně překvapila opravdu velká brutalita hlavního hrdiny; likviduje každého, kdo by mohl znamenat byť jen potencionální nebezpečí, že se jim akce nepodaří. Určitě nejbrutálnější scéna je v jednom domě, kde únosci zajmou celou rodinu jako rukojmí a po několika hodinách znásilňování a týrání je zabijí. Ač jsem příznivcem akčních filmů, a i přehnané násilí mne nějak neurazí, nedokázal jsem se bavit celou dobu, ke konci už bylo docela únavné sledovat pouze vyšinuté chování zdrogovaného hlavního hrdiny, uvítal bych i vyšetřování policie, které je tu poměrně upozaděno. O to ale režisérovi nejspíš nešlo.(10.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace