• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10(8.8.2018)

Trailer vypadal o dost líp než celý film. Moc jsem se těšil na další díl ale zklamání. Co sérii převzal od pětky nový režisér Ch.Mc., nemá to moc velký spád, sice je tam vidět drahá akce všude možně po světě, ale na super trojku a čtyřku to nemá. Nakonec bych řekl, že i pětka byla zábavnější. Fallout je víc ukecaný a děj má až moc překombinovaný, i když jsem na ty zvraty v této sérii zvyklý, ale tady jsem se ztrácel. Musel bych to vidět podruhé, ale upřímně už to vidět znovu nechci. To si radši pustím za mě asi nejlepší trojku. Cruise tam aspoň neběhá sprint na 1000 m, aby ukázal, že furt na to má. Připadalo mi to směšné. S Peggem to dokážou spolu sice slušně táhnout, ale stáří nezastavíš. Přesto co jsem napsal, mám Cruise rád jako herce a líbí se mi, že všechny kousky se pořád snaží dělat sám, ale filmu prostě chyběl lepší příběh. Nesympaťák Baldwin by měl taky už zmizet z této série. Abych jen nehatoval, pochválím překvapivou scénu s tím asiatem na pánských záchodech a úžasně sexy Rebeccu Ferguson, o které jsem si myslel, že je Švédka, ale kdepak jen se tam narodila, je to původně Angličanka.(9.8.2018)

Svižná akční zábava s výtečným Tomem Cruisem plná přehnané akce (v tomto filmu to lze očekávat, a nijak to nevadí), zvratů, špionážních vychytávek, nadhledu, vtipu, kvalitních záporáků a půvabných žen (Rebecca Ferguson i Vanessa Kirby nádherné) v míře namíchané ideálněji a výživněji než v bondovské sérii. Jen to chtělo více ctít heslo "méně je někdy více", děj napřímit a stopáž zkrátit. Přesto kvalitní zábava.(12.8.2018)

U nejnovější mise Ethana Hunta se mi stalo něco podobného jako s letošním marvelovským Black Pantherem - několikrát během filmu jsem si řekla, jak je to hrozně super film, a že mu tam hned po příchodu z kina střelím těch pět hvězd, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a to největší nadšení vyšumělo. Uvědomila jsem si, že se tenhle film od předchozích dílů zas až tolik neliší a i když se Cruise stále překonává (všechna čest, Tome), tak jsem nikdy nevalila bulvy a neměla pootevřená ústa. A stejně jako třeba u nedávných druhých Úžasňákových od určité chvíle tušíte, kdo je skutečný padouch. Ve výsledku výtečná akce, skvělé postavy (oblíbila jsem si hlavně Benjiho) a interakce mezi nimi, fajn příběh a padnoucí soundtrack, ale něco mi k dokonalosti chybí, nejsem z filmu tak odvařená, jak jsem doufala. Věřím, že v sedmičce, pokud bude, nám Cruise a spol. vytřou zrak. 8/10(15.8.2018)

Ten knír stál za to.(1.9.2018)

Cruisovi to sice běhá, jezdí a hlavně létá v ultimativních akčních sekvencích, ale scénář je dementní pohrobek devadesátek, brak a cimrmanovský úlet, který se ovšem tváří jako antická tragédie s buldočí tlamou...Požitku z formy a celku to krutě sráží vaz...(19.11.2018)

Čistá filmová radosť, poctivé remeslo a najlepší diel Mission:Impossible. Vážnejší tón mi chutil už pri výbornom Rogue Nation, takže som naozaj rád, že McQuarrie servíruje v podobnom duchu aj Fallout. Je to svižné, herecky bezchybné, krásne natočené a plné absolútne odzbrojujúcich akčných scén. Tom Cruise opäť raz riskuje život pre pobavenie divákov a ja si to aj naďalej totálne užívam! 9,5/10 (viac tu)(27.7.2018)

Potlesk hlavne za realisticky natočenú akciu. Pri nej konečne zas-raz nepadali mestá a autá sa nekotúľali v teatrálnych kotrmelcoch, ale zostávala pekne pri zemi, aj keď paradoxne sa veľa tiež nalietalo. MI odvážne nabral odlišný smer akým sa prezentuje konkurenčný popkorn a opäť potvrdzuje, že snáď s výnimkou druhého dielu vždy správne odhadne čo akčný žáner v tú chvíľu potrebuje. Tu mi asi najviac utkvejú v pamäti preteky v Paríži i keď upgrade bitky z Pravdivých lží tiež stál za to. Nabudúce len nesmiem zabudnúť hodiť oko na predošlé kapitoly, lebo neviem či to bolo mojou nepripravenosťou, alebo dakde dačo nevyšlo, no náznaky sĺz v tvárach protagonistov nevyvolali vo mne žiadne nutkanie a to beriem za mínus.(4.8.2018)

Poctiva zabava nic vic. Scenar dost odflaklej, porad stejny postupy jak v cele serii. Akcni sceny vyborny, ale na muj vkus je jich malo. Nez se zacne poradne neco dit, tak ubehne dost minut. Na 4 hvezdicky to vytahly akcni sceny v Parizi a souboj vrtulniku. Nejak moc nechapu, ty opevne choraly tady. chce to pridat do dalsiho dilu.(5.8.2018)

Na Henryho Cavilla je radost pohledět. Jeho přerod z gumy do plnokrevného záporaka je bezpochyby zdařilý, nicméně i tak se nemůžu ubranit dojmu, že šestý díl na svého předchůdce ztrácí. Je sice osobnější a do určité míry i zábavnější, nicméně mi po čase nějak vyprchal z hlavy a zbyl jen dojem, že to byla zábava, které bohužel chybí highlighty. Fallout je řemeslně špičkový akční film, jen mu chybí ten x-factor, to kvůli čemu si ho třeba pustíte i podruhý.(6.8.2018)

• Sygauras

Krpatý scietomamlas si takle zase říkal že jeho svatá osvícenost v předních řadách vymeté církve svaté i nesvaté, asi nemá peníze tak je potřeba nějaké rychle vydělat. Začal na sebe vrstvit akční scény bez ladu a skladu a občas je vyplnil nějakým tím mluvením. Efekty jsou efektní, krpatec stále vypadá na 30 (CGI už dokáže i nemožné) "superman" si tady krpatce klidně mohl podat jak svačinu ale scénář říká EE, Tomík musí vyhrát, takže utře jak kostelník sperma z hábitu a můžeme se asi těšit na 7díl - v režii arabských princů -, kde se bude zachraňovat ten nesmysl na Marsu co tam začínají stavět ti pošahanci z pouště. Jsou tam hezký akční scény. Za to snad 2 hvězdy dát můžu. I když se všude tvrdí a přísahá na životy všech členů rodiny že to nejsou žádný triky, tak si nemůžu poct ale tvůrci zřejmě nikdy neviděly v reálu důchodce když oznámí slevy v obchodech. To je realita a ne CGI (mohly by se učit jak vypadá reálný boj) A řekněme si že zachránit svět je úplný hovno oproti tomu když mají v Lídlu slevy na párky. Každá bitka na berle potom strčí do kapsy i scény z Rockyho.(15.8.2018)

6/10(15.8.2018)

Mokrý sen malého chlapca ukrytého v každom mužovi. Ešte je síce skoro predbiehať, no pravdepodobne máme dočinenia s najlepším akčným filmom roku, a ak aj nie najlepším, do top 3 sa určite pohodlne zmestí. Príbeh síce nie je ktovieako originálny (svojím námetom pripomína bondovky zo 70tych rokov), no koncepčne je tu zužitkované všetko pozitívne z predošlých dielov série M:I a divák sa tak dočká dychberúcej akcie, niekoľkých zvratov a prekvapení, masiek, humoru a hlavne nestarnúceho "Avengera" Toma Cruisa, letícího, běžícího, skákajíciho, prostě všechno - jen ne spícího. Oceňujem hudbu, miestami až doslova "fyzikálnosť" a hmatateľnosť akčných scén a predovšetkým kaskadérstvo Toma, ktorý aj napriek veku posúva svoju latku vyššie a vyššie. Nie je to film úplne bez chybičky, ale zopár logických lapsusov a šťastných dejových "náhod" a pod. v tomto prípade kľudne odpustím, všehovšudy sa jedná o skutočne podarený kúsok.(16.8.2018)

Falloutem stvrzuje série M:I své místo na pozici krále akčních špionážních thrillerů. Kam se hrabe Bond a jiní. Fallout má všechno co mít má a navíc v perfektním dávkování. Vlastně nemám co vytknout, ať už scénáři, režii, hercům, nebo čemukoliv jinému. Jednoduše jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. 95%(21.8.2018)

Zábavná blbina, jiskření mezi muži, ženské postavy do počtu a pro hezkou tvářičku, jinak akce, akce a akce.(21.8.2018)

Co by si ten Cavill musel nechat udělat s ksichtem, aby vypadal blbě?(15.9.2018)

Dnes je značka MI sázkou na akční jistotu, což bych po prvních dvou dílech rozhodně neřekl. Tady platí, že první tři díly jsou rozhodně horší než 4-6, čímž se určitě žádná série pochlubit nemůže a těžko říci, zda-li v budoucnosti vůbec nějaká bude moci. Tento film potvrdil trend předchozích snímků. Sází na vymakanou akci, skvělé pěstní souboje a do toho padnoucí hudbu. Plusem rovněž je, že se nejedná o digitální bordel, který dnes vidíme v skoro v každém akčním kousku a hlavně ve všech comicsových. Ne, tady jde skutečně o starou dobrou akci se spoustou kaskadérských kousků, žádné zelené plátno. Cruise vypadá na svůj věk skvěle (nevím, co vše za tím je, ale je to tak), Cavill se konečně vymanil ze spárů Supermana a viditelně si to užívá (což i potvrdil v rozhovorech), no a zbytek Cruisova týmu je opět sázka na jistotu (to samozřejmě myslím v dobrém). Konec je velkolepý. Jediné, co můžu trochu řekněme nekvitovat je velké množství zvratů, špioni se podráží navzájem a to, že v podstatě hned v úvodu uhádnete, kdo za jaký tým kope.(30.9.2018)

Recyklát. Zábavný, výborně natočený, ale pořád recyklát. I když samozřejmě chápu že u tohohle druhu filmu je velmi těžké přijít s něčím novým. A pokud ten mrňavý scientolog stihne přijít ještě s jedním recyklátem, zlobit se nebudu.(18.11.2018)

Po delší době naprosto luxusní záležitost, Cruise stále nadoraz. Jedním slovem nádhera.(1.8.2018)

Vrchol série, po príbehovej aj akčnej stránke. Tom Cruise je frajer, behal po najvyššej budove sveta, šplhal po skalách, vydržal pod vodou niekoľko minút, pilotoval helikoptéru. V ďalšej časti bude asi pilotovať raketoplán rovno na Mars, inde sa už nemá kde posunúť.(1.8.2018)

Tak už to jede trochu samospádem, ale ještě pořád si to udržuje jistou úroveň, a to navzdory stárnoucímu Tomu Cruiseovi. Možná by to mohlo být trochu kratší, aby člověka tolik nebrněl zadek.(3.8.2018)