• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10(8.8.2018)

Hutný špionážní akčňák s parádně fyzickými akčními scénami, jehož nolanovské psychologizování a fatálnost (kombinovaná s nadhledem) ale přece jen působí dost vychtěně. Navíc to nejzajímavější, co se tu stane, se vzápětí ukáže být jen představou Ethana Hunta nebo boudou... A taky jsou jednotlivé díly jako přes kopírák - Tom si zaběhá, Tom si zaskáče z výšky, Tom se projede na motorce, Tom s týmem na poslední chvíli zneškodní atomovku (a na znamení toho z ní legračně vypadne plutoniová kulička jako z brněnského orloje)... A volil bych i exotičtější lokace než Londýn a Paříž, které jsou v každém druhém blockbusteru. Po vlažnějším rozjezdu ale příběh nabere brutální spád a nedává prostor pro odskok na záchod, záporáci jsou dobří a akčních scén je požehnaně a berou dech (za mě je nej bitka na záchodech). Bavilo mě to o level víc než přeceňovaná pětka a je to první letošní kinofilm, který se u mě vyšplhal na čtyři hvězdičky.(5.8.2018)

McQuarrie je prostě jinde. Hezky nastavené zrcadlo všem těm CGI chujovinám od Marvelu, ve kterých se digitální obluda mlátí s digitálním hrdinů v digitální krajině. Fallout místo toho nabízí "real thrills and real fun" a výsledkem je kulervoucí napínák, který je výbornou sólovkou, famózním sequelem a v zásadě geniálním (potenciálním) zakončením série, od které ale logicky chceme ještě mnohem víc. Říká se, že v nejlepším by se mělo přestat, já říkám, kálet na to a rychle hrnout aspoň ještě jednu trilogii, dokud Cruiseovi drží kosti.(3.8.2018)

Cavill je absolutní miscast série, Baldwin je parodií na sebe sama už od dob Team America, avšak Cruise zastavil čas a k tomu předvádí solidní herecký standard v rámci žánru, ale ty závěrečné slzičky mu nelze věřit. Hodně lidí jen popouškuje marketingovou kampaň o tom, kterak herec sám dělal nebezpečné kaskadérské kousky. Problém je ale v tom, že kdyby to nebylo divákům měsíce cpáno, těžko si toho někdo všimne. Pokud máte dostatek peněz, umně scénu sestřiháte a nasmímáte, je výsledek tentýž. Fallout sice není přeplácaný komiksový digifest, ale také jím nikdy být neměl, tak z čeho se máme teda radovat? Dialogy jsou prázdné, občas směšné nebo snažící se o křečovitou vtipnost. Vlastně jen čekáte, kdy začne další šílená akční sekvence. Zápletka překombinovaná zvraty pro zvraty, lokace pestré jako katalog cestovky… To vše byly atributy M:I série, nebo alespoň posledních dvou dílů, jenže teď se film bere nejvážněji a McQuarrie zároveň zapomněl, jak vyprávět. 70 %. [Kino, 2D](15.8.2018)

Kick-ass action of the year, is it clear? Crystal.. HALO jump za soumraku, zaneřádění klubových toalet, Paříží bez helmy, bázně a hany či vrtulníky nad Kašmírem, to všechno je živočišná, svým způsobem oldschoolová akce, které z Huntovy starosti o tým a čachrů třípísmenných organizací (které bez přípravy předem jen stěží poberete) dělá jen pouhopouhé spojky, aby se příběh dostal z bodu A do bodu B (čítající dětinský countdown a přestřihávání drátků). Poctivému řemeslu oddaný McQuarrie by měl kout Cruise, dokud je žhavý a kalkulačce výpočtu odchodu do důchodu se vysmívá do tváře. Rád bych také viděl kladivo značky Cavill v nějaké samostatné akci bez Kryptonu v rodném listě, protože schopných akčních herců pod padesát nám už v poslední době moc nezbývá..(6.8.2018)

| Rozpočet: 178 miliónov $ | Tržby: 363,4 miliónov $ | Od roku 2012 najlepší akčný film vďaka sekvencii v Paríži a tiež guletrhajúcej hudbe. Kamera i hudba niečo podozrivo pripomínala, ale bolo mi to jedno, pretože som sa náramne bavil, pristihujúc sa niekoľkokrát s úsmevom až k ušiam. Parížske tempo bolo tak neskutočné, že si ho film nedokázal udržať do konca, a preto supersilné 4, a nie 5.(9.8.2018)

Úprimne, neviem, či je Fallout skutočne najkvalitnejší diel série, posledné dva, tri diely sa mi zdali prepracovanejšie, nápaditejšie a možno aj trochu zábavnejšie, ale mne konečne dokonalo sadol až tento. Teraz sa už tvorcovia úplne vykašľali na všetky tie nemožné prieniky do najzabezpečenejších budov sveta, čím sa séria síce pripravila o svoj hlavný trademark, ale dostala sa niekde inde, presne tam, kde ju minimálne od štvorky, kedy som si začal všímať, že Tom Cruise je mimoriadny frajer, ktorý môže v odvahe a odhodlaní len ťažko hľadať konkurenciu, chcem. Dokonca aj príbeh sa mi tentoraz zdal trochu atraktívnejší, síce tu zase ide o zničenie rovnováhy sveta, takže globálne problémy, čo v akčnom žánri nemusím, radšej mám niečo komornejšie, ale tu sa mi dej veľmi páči. Síce výrazne ubudol humor a celkovo odľahčené prevedenie, ktoré sa mi tak páčili pri predchádzajúcich dvoch dieloch, ale je to podstatne dramatickejšie, osudovejšie a miestami aj také trochu smutné. Veľkým plusom je prepojenie s predchádzajúcim dielom, ktorý už rozdal karty, takže sa nič nemusí vysvetľovať, divák je oboznámený so všetkým dôležitým, ale film si aj tak drží spočiatku také pomalšie tempo, ktoré mi vyhovovalo a je z toho parádna hra niekoľkých organizácií, z ktorých každá ide za seba a robia si problémy. Ale od zoskoku sa to už naplno rozbehne, film si už drží skvelé tempo a neustále len graduje, že na konci som chcel len viac. Aj keď neviem, čo viac by som po tom finále mohol ešte chcieť. Film síce nevyužíva tak atraktívne lokácie ako predchádzajúce diely, ale aj Paríž, Londýn a samozrejme hlavne Kašmír majú niečo do seba, film ponúkne niekoľko dlhých akčných sekvencií, ktoré sú ale skutočne dlhé a medzi nimi je síce plno dialógov, ktoré možno miestami dej ani moc neposúvajú, ale je tu perfektná chémia medzi postavami, ktorých som si už veľmi obľúbil a tak ma veľmi bavili aj tie ich spoločné scény. K tomu dostatok nečakaných zvratov, ktoré sa mi páčili a film pôsobí tak správne osudovo, plno momentov sa mi veľmi páčilo. Napríklad taká záchrana policajtky, krátka sekvencia, ktorá pre film mala zanedbateľný význam, ale mala humor, emócie, akciu a ešte som si behom nej len viac obľúbil Ethana Hunta. K postavám tu tentokrát nemôžem mať žiadnych výhrad, Tom Cruise tu vzhľadom na svoj vek odvádza úžasný výkon, síce nepôsobí tak uvoľnene, ako je u neho bežne, ale takýto akčný hrdina sa mi páči viac, akoby mal svojich vnútorných démonov. Opäť ho kryjú Simon Pegg, Ving Rhames a Rebecca Ferguson, ktorá je po Cruisovi jednoznačne najlepšou postavou série. Sean Harris je stále správne démonický, veľmi poteší menší priestor pre Michelle Monaghan, pri ktorej ma teda prekvapilo, ako sa posunula, ale bola to dobrá voľba, no a z nových postáv určite poteší Henry Cavill, ktorý konečne hral v poriadnom filme a aj poriadnu úlohu a ani Vanessa Kirby nie je zlá. A teraz už k tej samotnej akcii, ktorá je jednoducho dychberúca. Tom Cruise môže mať neprajníkov, koľko chce, ale je to jednoducho frajer a ja ho mimoriadne uznávam. Neustále sa učí a skúša nové veci a aj vo svojom vysokom veku má elánu a odvahy, o akej môže drvivá väčšina ľudí len snívať. A navyše v čase, keď sa už skoro všetko trochu náročnejše robí digitálne si on robí sám a na kvalite filmu sa to hneď podpíše. A ostatní akční hrdinovia, ktorí sa už po päťdesiatke tvária, že život skončil by si povinne mali pozrieť tento film a ísť sa hanbiť niekde do kúta. A to pritom hovorím ako ich fanúšik. Film vlastne ponúkne tri dlhšie akčné sekvencie zložené z niekoľkých častí a tak tu máme súboje, prestrelky a naháňačky na všetky možné spôsoby a hlavne hyperaktívneho Cruisa, ktorý stále nekde behá, skáče, lezie a padá. Tu prakticky každá jedna z nich by bola vrcholom iného filmu, ale tu to neustále len graduje. Úvod ponúkne parádny Halo jump a súboj na toaletách, takýto tvrdý a dynamický súboj si z amerických filmov ani nepamätám, stred filmu zase parádne naháňačky, hlavne únik na motorke a Cruisov nepríjemný doskok, no a zatiaľ čo pri iných dieloch som si sťažoval, že finále je z celého filmu najslabšie, tak tu film vygraduje až niekam, čo už ťažko vo svojej kategoŕii hľadá aj konkurenciu, najlepšia naháňačka vrtuľníkov histórie, toto sa len tak neprekoná, ale aj všetko to okolo neho, hlavne Cruisove obsadzovanie vrtuľníka, niečo takéto sa len tak nevidí. Akcia je tu jednoducho nádhera, jedna lepšia ako druhá. Režijne sa mi to nezdalo až také nápadité a mimo akcie atraktívne, ako bol minulý diel, ale tých kladov je tu tak moc, že tu nebudem nič vytýkať, tentoraz bolo v pláne niečo iné, hlavne tú osudovú atmosféru a dokonalo prevedenú akciu a to vyšlo prvotriedne. Takže prvýkrát dávam Mission:Impossible plné hodnotenie, konečne diel, ktorý mi dokonalo sadol do vkusu, akciou, atmosférou a postavami, pričom ani ten prekombinovaný scenár plný zvratov mi vôbec nevadil, tu to aspoň funguje. A Tom Cruise je dlhé roky áčková hviezda, už dávno mohol žiť len zo zotrvačnosti, ale on sa zatiaľ učí veci, ktoré zvláda len zanedbateľné minimum ľudí a ponúka to aj divákom. Klobúk dolu, má môj doživotný obdiv a rešpekt. 87%(1.8.2018)

Nejde o nejlepší díl, ale zatraceně... bylo to neskutečný. Více: https://www.youtube.com/watch?v=D-lpBSgzRXk(8.8.2018)

The Dark Hunt Rises. Impozantní, leč trojka stále nepřekonána. Byla ultra-svižná, napumpovaná hračičkami fan-boye. Fallout "pouze" plní ambiciózní očekávání současných náročných mainstreamových diváků. A plní je velmi zdatně. První polovina je pozvolnější, ale jakmile Cruise začne své dechberoucí představení veletočů a kaskaderských kousků při kterých se tají dech, vše je jak má být až do velkolepého finále. Maximální nasazení, minimální ztráty. Jeden z nejlepších dílů a zřejmě ten nejvíc špiónský, nejvíc oldschool a nejtemnější.(8.8.2018)

Cestopisná nátura nových Mission: Impossible mě na stará kolena těší čím dál víc. Fantastická honička Paříží nebo vrtulníkový mač v Kašmíru jsou dechberoucí. Akci si Cruise umí vychutnat jako málokdo a v McQuarriem našel vysloveně spřízněnou duši. Fallout nemá ani jedno hluché místo, lokace jsou krásné a dokonce i ta Eiffelovka vypadá neokoukaně. Příběh je řádně temný, ještě o trochu více než minule, tentokrát o škodné a následcích soupeření špionážních agentur. Herecky se jede na jistotu a Cavillův Wallker je řádně sviňácký parťák.(2.8.2018)

Z očakávanej päť hviezdičkovej záležitosti je MI6 ťažké sklamanie. Od návratu Christophera McQuarrieho som čakal že sa prekoná ale bohužiaľ dostávame niečo už videné, bez zmeny štýlu v čom je veľké čaro MI a poriadne hlúpe s až trápnym záverom. Rogue Nation bola krásna štýlová, Ghost Protokol - najzábavnejší a MI:III bez nejakej veľkej akčnej scény najnapínavejšia. Najlepšia scéna je zoskok z lietadla, bitka na toalete je tiež fajn našľapaná a poriadne vtipná (viz Jack Reacher kúpeľňový fight) a potešilo že sa dozvieme viac ako to je s osobným životom Hunta. Chýba scéna z ukážky (neodvratná zrážka vrtuľníka s kamiónom) takže z kina som odchádzal že som nedostal to čo som mal dostať. Záchrana sveta pred atómovkov? Nabudúce prosím niečo originálnejšie. A nie v štýle dáme tam dve atómovky a na jedno miesto. Sklamaním je aj návrat Michelle Monaghan i keď sa do deja aktívne snaží zapojiť je celí čas vyvalená. Krásne vyšportovaná Vanessa Kirby by si tiež zaslúžila vlastný ženský súboj (možno teda až v Hobbs and Shaw).(4.8.2018)

Na vteřinu načasovaná akce pokračuje, atrakcí mají tvůrci plný kufr a Tom Cruise se pro diváka nejednou solidně zadýchá. Už pošesté přijímá nebezpečnou misi, ovšem přiznejme si, že těch vládních agentur a teroristických organizací, zvratů, veletočů a podrazů je krapet hodně. Věrohodnost tak jde hodně stranou, což bomba (stejně jako ve čtyřce, ač tam to byla tuším raketa) zničená v poslední vteřině jen potvrzuje. Banda šílenců hodlá rozsévat po světě neštěstí, vracejí se staří kámoši, kteří Ethana ve štychu rozhodně nenechají (ani on je), i smrtelně nebezpečná Švédka Rebecca Ferguson v roli energické britské agentky, která to má zase rozdělané na několika místech. A potěší i Huntova osudová láska. Záporáci jsou fajn, výprava je excelentní. Samotná akce je poctivá, staromódní, nápaditá, ale absolutní údernost má jen někdy. Už třeba díky Arnoldovým Pravdivým lžím si velmi dobře pamatujeme, že na fyzickou akci na pánských záchodcích bývá radost pohledět. I tady má propracovanou choreografii a fajn vyústění. Honička v pařížských ulicích rovněž dokonale strhne (včetně milé vsuvky s francouzskou policajtkou) stejně jako finále na úpatí útesu. Šestapadesátiletý Tom Cruise je pořád obrovské lákadlo, které se o svou kariéru stará s maximální pečlivostí, všichni navíc pochopitelně víme o jeho smělých kaskadérských úchylkách. A platí, že je nadále i výtečný herec. Oscarový autor thrilleru Obvyklí podezřelí Christopher McQuarrie coby scénárista stál za Valkýrou i třeba sci-fi Na hraně zítřka, navrch coby režisér koučoval velmi příjemného Jacka Reachera i minulou nemožnou misi. Plní tak Cruisovy ambice objevovat se v inteligentních žánrových kouscích. McQuarrie i tady potvrdil pevné režijní otěže i cit pro dávkování humoru a akce, scénář ale tentokrát přepálil. Možná i proto je šestý díl „jen“ velmi dobrým akčním thrillerem.(3.8.2018)

"I'll figure it out!!"... a počítačové akční scény Avengers (a všech dalších nejen letošních blockbusterů) se smutně krčí v koutě. EDIT: napodruhé ještě lepší a neméně intenzivní, musím šestku korunovat na dosavadního IMF krále - i kdyby jen proto, že dvakrát jsem zatím na žádné Huntově předchozí misi v kině nebyl.(2.8.2018)

• Wacoslav1

Hmm tak zase ne. Podle všeho jsou sudé díly této série prokleté. Věřil jsem, že tenhle má konečně všechny předpoklady, aby to zlomil, ale u těch předpokladů to bohužel zůstalo. Tvůrci bohužel udělali stejnou chybu jako po excelentní trojce, která tak stále zůstává nejlepší částí a po ní přišli s nesmyslně přepálenou a dějově nelogickou čtyřkou. Pátý díl jsem vnímal jako stylový návrat k tradici a doufal jsem, že v tomto duchu bude i šestka, ale bohužel jak už to bývá zvykem, tak musí být všeho víc, všechno přehnanější, epičtější, ale co je to platný, když scénář stojí za vyliž prdel? McQuarrie si vždycky liboval v překombinovaných scénářích, ale pokaždý to jakž takž dávalo smysl. Zatím co tohle je totální hovadina která skáče od zvratu ke zvratu a nějak se neobtěžuje cokoliv vysvětlovat a co se akce týče, tak i v tomto případě platí, že méně je někdy více. Tenhle šílený Bondovsky Supermanovský styl se prostě k téhle značce nehodí, ale vysvětlujte to děckám, kteří znají jen filmy s Cruisem a o čem vlastně MI kdysi byla nemají ani šajnu. Uvažoval jsem, že aspoň za ten poctivý přístup Cruise k natáčení akce (i když jinak už se opravdu permanentně celej film tváří jako by byl sjetej nebo mentálně postiženej) dám tu třetí hvězdu, ale to vrtulníkový finále a hodně okatý vykradení jisté scény z jinýho filmu to zazdilo. Nebudu spoilerovat, schválně jestli vás to trkne. Já si toho všimnul hned. Asi je opět čas na změnu režiséra a já apeluji na vás pane Abrams dokončete zpropadený Star Wars a vrhněte se na další díl který je patrně při hype tohoto takřka jistý, tak aspoň nějaké pozitivum plynoucí z tohoto průšvihu. Zklamání roku.45%(2.8.2018)

Tom Cruise je ukrutný blázen, Henry Cavill ukrutný borec. Šestá Mission: Impossible je více akčňák než špionážka (na rozdíl od předchozího dílu), ale akčňák je to nesmírně poctivý a dokonale strhující. Kromě skvěle natočených bitek, přestřelek, sledovaček a honiček jsou tu ale i některé naprosto neakční, zato obdivuhodně napínavé a působivé scény (paříská policistka především), no a abych nezapomněl, velké plus dávám tvůrcům za částečně matoucí upoutávku, díky které mě film nejednou překvapil.(2.8.2018)

M:I jsem měl jako sérii vždycky rád, ovšem nikdy jsem se na nový díl nijak extra netěšil a i v kině je viděl s nějakým menším zpožděním. To platilo do doby, kdy jsem viděl Fallout, opět s 14ti denním zpožděním. A musím suše konstatovat, že jsem zase pár měsíců nebyl v kině tak konsternovaný, jako u pátého pokračování Ethana Hunta. Nemůžu se na chvíli nepozastavit u osoby režiséra, který toho zatím, i přes svůj věk, příliš nenatočil a to hlavní jej pravděpodobně ještě čeká. První Jack Reacher mi příliš nesedl a předchozí díl Rogue Nation se mi dost líbil, ne však tolik jako Birdova čtyřka a doma jsem si jej už myslím znovu nepustil. A šestka je už od začátku vlivem vynikajícího režiséra a propracovaného scénáře totální nářez, který mě ve všech akčních scénách strašně pohltil a několikrát jsem si vzpomněl na přímou konkurenci s tváří Daniela Craiga, která to po tomhle bude mít sakra těžké. A prim, proč tomu tak je a z kina jsem odcházel mírně znaven (jedna hodina ranní), ovšem v katarzi, hraji další zásadní faktory. Jednak Imaxová verze, která je poprvé v sérii 3D (bohužel kvůli příplatku, ale nijak extra neruší tmavými scénami), ovšem hlavně finále v přenádherném Kašmíru jsem si na obřím a roztáhlém plátně vyloženě vychutnával (Nový Zéland, jak jinak). A druhým a neméně důležitým faktorem je hudba, která mimo svého zprofanového původního hudebního motivu je správně dravá a skvěle podporuje nejen vyhrocené akční pasáže, ale i momenty, které teprve začínají gradovat. Samostatně asi nebude fungovat tak dobře, ale filmu sedí jako prdel na hrnec. Obrovská poklona pro, pro mne neznámého, Lorne Balfea. A dalším plusem pro mě rozhodně je Henry Cavill a scéna v umývárně, proti které se může většina akčních filmů, nejen z letošního roku, jít zahrabat. Má sice ten svůj trapně rozebíraný a vcelku nesmyslný knírek a bral jsem to původně tak, že ze série vystrnadil mého oblíbence Jeremyho Rennera (není tomu tak), ale ten se snad příště vrátí. Obsazení celkově stále šlape na jedničku z hvězdičkou a další filmy si nechám rád sypat každý druhý třetí rok. Jeden problém tu ale je. Je to možná až moc rozvleklé a Tom Cruise už asi nemá moc kam stoupat s kaskadérskými kousky, ale hlavně McQuarrie už sám tenhle masterpiece prostě nemůže překonat a nadcházející sedmička to bude mít sakra těžké. PS : Vanessa Kirby je tu neskutečně sexy.(9.8.2018)

Zázrak, že by se tvůrcum podařilo překonat M:I z roku 2015, se nekoná. Přesto jde o slušnou nálož skvěle natočených akčnich scén v ulicích, na střechách, ve vodě, ve vzduchu, na WC....dávám 70%(8.8.2018)

Mám rád sériu Mission Impossible a odkedy prebral štafetový kolík J.J. Abrams je snáď každý diel na vysokej úrovni a jeho diel radím medzi ten najlepší. Lenže to som ešte nevidel Fallout. Teda už videl a buď je šestka rovnako dobrá, alebo možno aj o chlp lepšia. V tomto filme totižto funguje úplne všetko. Herecké obsadenie je znova späť, teda okrem Rennera, ktorého je škoda, ale Cavill je skvela náhrada a výborne zapasoval. Vlastne tu zapasoval úplne každý, Luther tu ma zas svoje namachrované hlody, Benji je proste vtipalek ako vždy, ale už aj agent v teréne, Ilsa okrem toho, že je sexi, tak ma v tomto diely ešte lepšiu úlohu, Cruise zas robí šialene kúsky a okrem toho beha ako blázon a očividne ho to neprestáva baviť, no a aj ten Alec Baldwin sa tu predvedie. Obsadenie je skratka šmakoidne ako pred tým a postavy majú tento krát fakt výborne napísané nielen postavy, ale aj akciu, ktorá je zrejme najlepšia akú táto séria predviedla. Prekvapila ma veľmi aj hudba, ktorá duní presne tam kde ma a to pri naháňačkách pekne graduje, ale aj kamera, zvuk a strih je neskutočne premakaný a všetko je nádherne priehľadne. Samozrejmosťou je aj výborná choreografia bitiek (scéna na wcku), nechýbajú šialené kúsky (záver s helikopterov), ale aj prekvapivo dobre nápady (únos Solomona Lanea a naháňačka v Paríži). Príbeh pekne pokračuje a nadviaže na piaty diel, no okrem toho je Fallout lišiacky zamotaný, viac ako námornícky uzol a aj preto vám film takmer nedá dýchať, proste sa tu stále niečo deje, niečo alebo niekto odhaľuje, na každom rohu číha nepriateľ, polícia alebo Tom Cruise, ktorý tuším beha celý film a aj vďaka jeho nekonečným šprintom, narozdiel od Ethana Hunta, film proste nestráca dych. Obľúbený soundtrack: Change of Plan, Mission- Accomplished. 90% - 5*(9.8.2018)

Hollywoodske remeslo v tej najväčšej kráse. Kým v prvých dvoch filmoch ságy to vyzeralo, že pokiaľ sa séria nevydá smerom ku komédii, nebude to fungovať, McQuarrie a spol. dokázali tento pulpový béčkový námet o gumených maskách, prekombinovaných zradách a šialených akčných scénach vtesnať do niečoho, čo sa tvári a budí seriózny dojem, no zároveň si drží nadhľad a neskĺza do sebaparódie. To je prosím pekne číre umenie a majstrovská žánrová zručnosť. Mission: Impossible - Fallout je monumentálna popcornová akcia, ktorá len ťažko nájde v súčasnosti konkurenciu a jednoznačne najlepší diel ságy!(3.9.2018)

Našlapaná vysokooktanová šleha, která nemá žádné hluché a ani nudné místa. Cruise je brutální. Série jde díl od dílu nahoru (když neberu dvojku). Hype a zvěsti byly pro jednou pravdivé :) letos je to zatím to nejlepší. [IMAX 3D](27.7.2018)

Celá série je v nebývalé kondici a min. díky zápalu a odhodlanosti Toma Cruise je Fallout poctivá akční šleha, která ovšem ke konci bohužel vrší tolik atrakcí za sebou, že si nezadá s posledními díly Rychle a zběsile a začíná to být lehce cheesy. Na druhou stranu McQuarrie ještě pořád ví, o čem celá série je a on je společně s Cruisem ten, proč se M:I momentálně ocitá na vrcholu potravního řetězce akčních thrillerů, kdy se ještě před dekádou krčila mezi Bournem a Bondem. Jak si udělám chvilku, porovnám v přímém souboji Rogue Nation a Fallout a jednomu z nich napálím plný počet, protože za ty produkční hodnoty, nápady a akční scény si to celý ansámbl M:I zaslouží. Btw taky vám tam nechyběl Jeremy Renner? :)(3.8.2018)

1 2 3 4 5 7 12 18 23