Mission: Impossible - Fallout

• USA Mission: Impossible - Fallout (více)

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa. (CinemArt)

Big Bear

Tak tohle byla zase slušná jízda ! Ethan Hunt, americká obdoba Jamese Bonda opět zachraňuje svět. Tentokráte to jsou šílenci zvaní Apoštolové, kteří chtějí pomocí atomových bomb změnit řád světa. Čím více bolesti a utrpení, tím více míru je jejch heslo. Vlády velmocí se je pochopitelně snaží zastavit a nasazují své nejlepší muže a ženy. A jelikož se neví kdo tím hlavním zlounem vlastně je, dojde k podezřívavosti a rozkmotření i mezi tajnými službami, takže o zvratové situace zde není nouze. Akce střídá akci a fakt se mi to líbilo všechny ty honičky a přestřelky... škoda, že jsem to neviděl ve 4D nebo alespoň ve 3D. Dokonce bych řekl, že to bylo lepší než poslední Bond. Ten se dost zklidnil a už to není co to bývalo... No a pokud je pravdou, že v rámci korektnosti má dalšího agenta královny hrát afroameričan, tak už asi zůstanu jen u T. Cruise a dalšího pokračování Mission Impossible. Podle listopadového průzkumu časopisu The Hollywood Reporter totiž téměř dvě třetiny Američanů podle průzkumu podpořily myšlenku, že by legendárního britského agenta 007 mohl hrát Idris Elba. No potěš koště!!! Zásadně nesouhlasím ! Něco by se totiž v rámci korektnosti prostě měnit nemělo a navíc mi ta korektnost už leze krkem ! Šíří se jak rakovina, bují a dávno už nechrání či neodstraňuje křivdy. Naopak! . Ano, jsem běloch a stydím se za to, jen ctěný soude na svoji obhajobu podotýkám, že jsem žádné kolonie nevlastnil, ani pole s bavlnou a chtěl bych svět takový jaký jsem znal ještě před posledními deseti lety ! No, zpět k filmu, on mi zatím trochu sedne tlak... Cruise jeevidentně ve formě, ač mu bude za 4 roky 60 věk by jste mu skoro nehádali a ve filmu běhal jako Věra Čáslavská ! Místy té akce bylo až moc a vždycky mi štvě to likvidace detonátorů na poslední chvilililinečku ale což... Tasy se na konci filmu alespoň pěkně rozsvítilo ! :-) No nic, nebudu spoilerovat! Sám to nesnáším! :-) Dávám za 4 čipy s lokátory GPS! * * * * ()

sheen

Našlapaná vysokooktanová šleha, která nemá žádné hluché a ani nudné místa. Cruise je brutální. Série jde díl od dílu nahoru (když neberu dvojku). Hype a zvěsti byly pro jednou pravdivé :) letos je to zatím to nejlepší. [IMAX 3D] ()

Cappuccino

Okrem mierne naťahovaného záveru som bol s dobrodružstvom Ethana Hunta opäť nadmieru spokojný. 56-ročný Cruise to so starou partiou aj naďalej zvláda úplne na jednotku, akcia je štýlová, zvraty občas mierne predvídateľné, no inokedy ťažko odhadnuteľné, no a Cavill je samozrejme borec. ()

Allien.9

Ať je Cruise magor nebo ne, Ethana Hunta mu žeru už od roku 1996 a udrží-li si filmy +/- stejnou kvalitu, nejspíš mu ho ještě dlouho žrát budu. Zreálnění? zlidštění? "MIP" sluší, oproti předchozímu dílu navíc viditelně ubylo digitálních scén, za což dávám palec nahoru. Je úctyhodné, jak se tuhle sérii podařilo nakopnout. Pořadí dílů dle oblíbenosti: 1-6-4-5-2-3. ()

HAL

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10 ()

Satan

Celá série je v nebývalé kondici a min. díky zápalu a odhodlanosti Toma Cruise je Fallout poctivá akční šleha, která ovšem ke konci bohužel vrší tolik atrakcí za sebou, že si nezadá s posledními díly Rychle a zběsile a začíná to být lehce cheesy. Na druhou stranu McQuarrie ještě pořád ví, o čem celá série je a on je společně s Cruisem ten, proč se M:I momentálně ocitá na vrcholu potravního řetězce akčních thrillerů, kdy se ještě před dekádou krčila mezi Bournem a Bondem. Jeremy Renner tam samozřejmě nechybí, ale nějaká větička o jeho postavě by nebyla na škodu. Cavill výborný a bitka na záchodech geniální. ()

Vančura

Pro mě osobně překvapivě výborná věc, která mě hodně bavila. Ocenil jsem například, že film nijak nevyžaduje znalost předchozích filmů (neviděl jsem ani jeden) - občas na ně asi lehce odkazuje, ale jinak funguje zcela samostatně. Tom Cruise je zde podle mě výborný a bavilo mě na něj koukat, byť jeho pokročilý věk je na něm v některých záběrech už hodně znát. Henry Cavill je také skvělý. Dále se mi velmi líbila ženská dvojice Rebecca Ferguson a Vanessa Kirby, zbytek herců mi naopak spíše vadil (jmenovitě Simon Pegg, Ving Rhames, a především příšerná Angela Bassett). Jako zápory dále vnímám soundtrack (po mém soudu velmi nevýrazný a mdlý) a výskyt nekonečné řady ohraných klišé, kterými je děj prostoupen (zneškodňování bomby, zachraňování světa, souboj hlavního hrdiny s hlavním záporákem na závěr filmu...) Cruisovy kaskadérské kousky jsou ovšem excelentní (seskok padákem či honička vrtulníků nemají chybu), stejně jako energie a humor některých scén. Poslední dvě výtky - zarazilo mě, že lidi se v tom filmu čipují častěji jak psi, a vyloženě mi vadilo, že děj je extrémně vystavěný na efekt - vše zde dopadá přesně tak, aby to umožnilo další vývoj děje, kde na nějaké chyby, omyly a nešťastné náhody z reálného světa není místo - na nějaký princip pravděpodobnosti (uvěřitelnosti) se zde prostě nehraje, a to mi tam vadilo asi nejvíc, proto za mě "jen" 4 hvězdy. ()

mzss1

(95%) Mission Impossible FALLOUT je jeden z mých velmi málo případů, kdy mi film prvně sedl jinak než po dalších shlédnutích. Opravdu se mi to nestává často. Snad úplně vzorový případ je první bondovka s Danielem Craigem, CASINO ROYALE. Někdy na základce jsem byl tím filmem velmi zklamán, očekával jsem víc akce. Měl jsem v té době raději jednodušší filmy, samá akce atd a po čase se z CR stala má nejoblíbenější bondovka. U téhle MI série mi na vrcholu snad vždy bude patřit čtvrtý díl s podnázvem GHOST PROTOCOL, kterému brzy připíši z minulých 96% rovnou 100%! U tohoto šestého filmu FALLOUT uděluji 95%. A i u pátého MI dávám z 80, dobrých 90%. Režisér Christopher McQuarrie mi konečně sedl a začal jsem chápat jeho specifický styl, který vůbec není tak složitý jak jsem si myslel. Nechci si tu hrát na odborníka a opakovat se jako někteří jiní fanoušci a diváci, abych tu psal, že točí podobné filmy či má podobný styl jako Nolan, ale co už. McQuarrie sice točí na pohled zdánlivě složité příběhové filmy, ale když je člověk pozorný, uvědomí si, že je to jednoduché a skvěle promyšlené. FALLOUT v podstatě nejen, že navazuje a kopíruje na předchozí film MI, ale přesto přináší něco nového. Jak už tu na CSFD píše můj letitý oblíbený uživatel sniper18, tento díl je o dost vážnější, osudovější a reálnější. Podobně to tedy vystihuje i další můj oblíbenec CSFD Lacike. ;) Tomu to sice sedlo o dost méně, ale výstižné pasáže názoru tu má. Akce je tu skvělá jako vždy, není přehnaná aby tu vybuchovalo xxx aut apod. ale je přehledně natočená. Hlavně je tu rozdělená na větší akční sekvence. Nejskvělejší je tu asi pohled na Toma Cruise, který tu běhá po střechách jak o život, což je v jeho věku super výkon (zde mu bylo kolem 55 cca). Právě to zde velice trefně vystihuje sniper18 a já se pod to můžu podepsat. Herecké obsazení je skvělé jako vždy. Krom skvělého Cruise tu zaujme vtipný a úžasný Simon Pegg. Henry Cavill mi zde při prvním shlédnutí trochu vadil, nyní mi zde přijde stylový a to asi především jeho vysokou figurou a drsným pohledem. Ferguson, Rhames – klasika plus ostatní. Hudba od Balfeho je výborná. Délka filmu je doposud nejdelší, ale nuda zde opravdu nenastane. Finále s vrtulníkem je dobré, nepřijde mi jako vrchol akčních scén, ale dá se vidět úplně v pohodě. Víc to asi okecávat nemusím. Jsem rád, že Mission Impossible FALLOUT se stal jeden z filmů, kterým jsem po čase změnil názor k lepšímu. ;) ()

kingik

Tomáš Cruise, málem jsem napsal Tomáš Klus, absolvoval vysokou školu akční. Na studentíka zrovna nevyhlíží, ale i v pokročilém věku se dají dobře studovat výšky, pády a kotrmelce a být neustále celý film v poKLUSu, ten Klus se přece jen hodil. Prostě dokud tělo slouží, je dobré být sám sobě kaskadérem, a vracet se z natáčení zhuntovaný. V pořadí jeho šestá mise je úplně nejnebezpečnější, až jsem se lekl, že to Tomáš nevydrží. A aby nebylo málo jeho fyzické zdatnosti, kdy si sáhne na dno svých možností, to nejhorší je teprve v sázce-jeho stavovská čest. Hrůza, milí diváci, bude očerněn!!! Jak se mu podaří nesnadnou situaci ustát, zda se mu podaří vyrovnat se s výškovým handicapem, který má vůči Henry Cavillovi, zda zaplatí včas alimenty Katie Holmes a jestli nabídne Nicole Kidman pokračování Spalující touhy, to už se ne/dozvíte z téměř dvouapůlhodinové jízdy, která nabídne tu nejlepší akci a směs bondovky, špionážního thrilleru, maratonského akčního filmu a Tomášova nesobeckého postoje k jeho hereckým kolegům a kolegyním. Vždyť skoro každý z nich zde má něco akčního na bedrech. A ke všemu je to vyvedeno v pěkných barvách, v prvotřídním technickém provedení a ještě budeme cestovat po Evropě i mimo ni. Cruise objevil špičkového režiséra přes akci. Christopher McQuarrie tedy jede! Na repliky film moc nesází, spíše pár dialogových pasáží slouží jako další pojítko k akci. A ta je v podstatě nepřetržitá. Samozřejmě nechybí koření v podobě neustálých intrik, zvratů a dojde i na masky, technickým provedením poněkud vzdáleným těm z Fantomase, ale stylově je to obdobné. Ving Rhames a Simon Pegg jsou stálicemi týmu Ethana Hunta. Avšak objeví se nové postavy-Henry Cavill je přizván ke spolupráci, své půvaby nabídne Vanessa Kirby, okruh důležitých postav uzavírají dvě ženy z Ethanovi minulosti - Rebecca Ferguson a Michelle Monaghan. Takže vzhůru do víru akce! 10/10 ()

dr.horrible

"I'm working on it." :) Krása. Čumím na bedňu celý život a ešte stále dokážu natočiť akčňák, na ktorý v tridsiatich pozerám otvorenými ústami dieťaťa. Milujem filmy. ()

InJo

Nejdelší, největší, nejosobnější, nejosudovější. Teprve podruhé (od trojky) mám v případě téhle série pocit, že mi nic podstatného neschází. Výborný scénář (napovrch krásně zamotaný, uvnitř dostatečně srozumitelný a poutavý), parádní akce (strhující, velkolepá, řemeslně výtečná, nejednou lahodně oldschoolová), výrazní záporáci, od začátku do konce silná atmosféra... 5* hlavně za fenomenálního Cruise a za (aktuálně) nejlepší letošní finále, které je jak od Spielberga v top formě - snad půl hodiny napětí a super momentů. A přestože do žánru špionážních akčňáků nepřináší M:I 6 nic vyloženě nového, jde o jeden z jeho vrcholů dekády. 90 % ()

HoneyBunny

S přehledem nejlepší akční film od Mad Max: Fury Road. Obrovský podíl na tom má trojka Cruise - Cavill - McQuarrie. McQuarrie na režisérské židli předvádí, jak má vypadat zábavná, efektivní a filmařsky vyspělá akční jízda. Několikrát si chytře pohrává s divákovým očekáváním a (v tom dobrém smyslu) si s ním hraje tak, že pak z toho obecenstvo má skvělý zážitek. Cruise nejenže stále zvládá honičky na motorce, rvačky (skvělá troj-rvačka na francouzských toaletách!) a zároveň připomíná, že je i dobrý herec - jeho Ethan Hunt tu poprvé působí zranitelně, jako někdo, na kom si jeho práce vybírá daň. A Henry Cavill má charistma a look, který má velké plátno zkrátka ráno. Na jeho podezřelého agenta Walkera byla radost pohledět a byla zábava ho sledovat a obzvlášť s Cruisem měli na plátně skvělou parťáckou chemii. Krásnou třešničkou na dortu je božská Rebecca Ferguson, která nejenže perfektně hraje, ale zvládá i akční scény. Velký palec nahoru. 90 % ()

Anderton

Snažil som sa to pochopiť, ale nešlo to. A mám dojem, že sa v tom nemohla vyznať ani CIA, MI5 a ani všetky tajné zločinecké organizácie. Keď to na seba šijú štyri partičky či koľko a nejakí tí samostatní jedinci, ktorí veria doslova iba tým v miestnosti, tak je z toho slušný miš-maš. Scenár nám ponúka Berlín, Paríž, Londýn a veľhory, no kto by to bol čakal. Ale ako skrytý odkaz na to, že dnes politici (rozumej ústredná psycho-trojka súčasného diania DT+VP+KČU) trepú každý týždeň niečo iné a sú kamaráti vždy s niekým iným podľa potreby, tak beriem MI:6 ako celkom slušnú satiru. Ako mám pristupovať k zámerne prehnaným využitím akčných klišé, to sa rozhodnem asi až po druhom pozretí. Naťahovanie 15 minútového countdownu a všetkého, čo sa dá za 15 minút stihnúť (asi by bez problémov uvarili aj hovädziu polievku), by snímke závidel aj Emmerich. Tretia, štvrtá a piata misia ma bavili viac, ale aj tam mi viac sadli opakované pozretia, takže uvidíme. ()

Kothy

Tak je to tu zas, Ethan Hunt v plné parádě. Christopher McQuarrie nám opět ukazuje skvělou scenáristiku i režii. Tom Cruise nemládne a opět zachraňuje svět. Výjimečně s ním jeho vláda jakž takž spolupracuje. Lokality se střídají docela často. Obsazení je taky super. Hlavně Henry Cavill se mi tu jako záporák dost líbil. Akce je skvělá a kaskadérské kousky jakbysmet. Podle mě je to nejlepší díl série. Dost se tu odkazuje na minulé díly a hrozba pro svět je docela originální. Nad reálností asi nemá moc cenu přemýšlet, ale CGI je tu použito minimálně. Simon Pegg s Rebeccou Ferguson se ve filmu také nedrží v pozadí. Dokud to Tomovi půjde, tak tuhle sérii může klidně táhnout dál. Hudba tu sice moc výrazná není, ale taky je docela povedená. "Bylo to těsně, jako obvykle." :D Recenze ()

boshke

Nikdy jsem nebyl žádným velkým fanouškem M:I série, ale směr nejnovějších dílů jí dle mého svědčí. Jasně, všechno je tak trochu přepálené, ale jinak by to asi nebyla M:I. Příběh dost navázaný na předchozí díl, takže jestli kolem vás pětka tak jako kolem mne před třemi lety jen tak prolétla, tak se budete v ději trochu ztrácet. Je to kvalitně natočený biják, ale za dlouhých zimních večerů si ho asi pouštět nebudu... 80% ()

Kudly4

Jak těsné to bylo ? jako obvykle, vteřinu před vybouchnutím, no ale teď to mělo konečně pořádný koule. Všechno tu mělo větší koule, bitka na záchodě (úsměvný, oba dva bez škrábance), parádní honička v Paříži, krásné prostředí, závěr byl také celkem povedený. Po předešlých dvou dílech ( Ghost Protocol 2*, Rogue Nation 3*), jsem konečně TÉMĚŘ spokojený. Párkrát jsem se i dost slušně pobavil. Krásná čtyrečka. P.S. nejdelších závěrečných 15 minut, co jsem kdy viděl :))) ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

13.05.2022

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

09.02.2022

Několikrát odložená Mission: Impossible 7, naposledy z letošního roku na příští léto, bohužel doplatila na pandemická opatření a nejrůznější dopady dost možná nejhůř ze všech velkých produkcí. Kvůli… (více)