• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Má to snad úplně všechno! Plutónium, Ajfelovku, bandu třípísmenných agentur, dvojité agenty, trojité agenty, jasné zmrdy, skryté zmrdy, Kašmír, sexy špionku, hnusnou špionku, výpravu jako kráva, tisíc statických i pohyblivých kamer a samozřejmě trpaslíky, ale … Představte si, že na vás jednoho večera začne z druhé strany baru pomrkávat totální kunda. Vysoustružená jako z masturbačního katalogu plnými rty vykrouženými do lascivního O pomalu vysrkává z oliv ančovičky, sem tam si objedná banán, který si bez kousání zasune do jícnu a polkne, přičemž vás s lačně přimhouřenýma očima fixuje pohledem, občas si špičkou jazyka olízne nos a její zrychleně se vzdouvající 95D jakoby se každou chvíli chystaly samovolně vyklouznout z přecpaného dekoltu. Pro jistotu se ohlédnete, jestli za vámi náhodou nestojí nějaký podměrečný, urputně dobarvovaný a chirurgicky z posledních sil udržovaný obstarožní sájentolog, a když se přesvědčíte, že tomu tak není, kvapně koupíte dva Kedlubnové bollsy a rozhodnut risknout, že se ráno neprobudíte s ukousnutou hlavou a uzlem na čuráku, se to vydáte prozkoumat zblízka. Pak však po jejím hysterickou dickcí proneseném půlhodinovém monologu o nutnosti zastavit globální oteplování a zachránit všechny mouchami obsypané africké děti s hrůzou zjistíte, že je úplně blbá, z huby ji smrdí tak, že v okruhu dvou metrů padají k zemi blijící masařky, a navíc si při svém zaníceném vyprávění co pět minut nahlas bublavě usrala. A tak se raději se svým pepermintovým likérem vrátíte zpět na svou stranu baru, ještě chvíli se pokocháte pohledem na to výstavní zpracování, snažíc se zapomenout na všechny ty „bonusy“, načež se otráveně odeberete domů pustit si péčko. Po dokonalé, hutné a inventivní Imposibilní pětce Kryštofovi evidentně zřídly spermie, nicméně rozjetá mašinka Tomáš urputně tlačila na poslední předdůchodové promo, a tak prostě jen zoufale naházel do generátoru nenápaditých, tisíckrát omletých klišovitých pičovin „špionáž, agenti, akce, jaderný, pár tupých zvratů, auta, motorky, vrtulníky, hodně cestovat a Gimli“. Ovšem následně vyplivnutého Bonda z Ereboru, který si názvem i scénářem říká o Folaut, naprosto fantasticky natočil, což je třeba ocenit alespoň dvěma hvězdami. A ta třetí je za ty noční můry, které musel během natáčení zažívat chudák Supergej. To bylo co půl hodiny: „STOP!!! No tak, pane Clavin, zase se zapomínáte! Pokrčte se v kolenou a pořádně nahrbte, ať vedle vás Tomík i v těch vycpaných botách na podpatcích nevypadá, jako by zabloudil v jahodách, a že byste ho i stojícího na špičkách zabil jen tím, kdybyste se pečlivě nedíval, kam šlapete … „(3.8.2018)

Baví mě, jak si lidi stěžují u filmu s názvem Mission Impossible, že jsou scény přehnané. :-) Každopádně já jsem byla s náloží vymazlených scén, které se střídaly jedna za druhou, nad míru spokojená. Hvězda dolu za na mě asi moc komplikovaný spletenec dějových zvratů a podezřele dlouhých 15 minut :-)(2.8.2018)

Pro mě osobně překvapivě výborná věc, která mě hodně bavila. Ocenil jsem například, že film nijak nevyžaduje znalost předchozích filmů (neviděl jsem ani jeden) - občas na ně asi lehce odkazuje, ale jinak funguje zcela samostatně. Tom Cruise je zde podle mě výborný a bavilo mě na něj koukat, byť jeho pokročilý věk je na něm v některých záběrech už hodně znát. Henry Cavill je také skvělý. Dále se mi velmi líbila ženská dvojice Rebecca Ferguson a Vanessa Kirby, zbytek herců mi naopak spíše vadil (jmenovitě Simon Pegg, Ving Rhames, a především příšerná Angela Bassett). Jako zápory dále vnímám soundtrack (po mém soudu velmi nevýrazný a mdlý) a výskyt nekonečné řady ohraných klišé, kterými je děj prostoupen (zneškodňování bomby, zachraňování světa, souboj hlavního hrdiny s hlavním záporákem na závěr filmu...) Cruisovy kaskadérské kousky jsou ovšem excelentní (seskok padákem či honička vrtulníků nemají chybu), stejně jako energie a humor některých scén. Poslední dvě výtky - zarazilo mě, že lidi se v tom filmu čipují častěji jak psi, a vyloženě mi vadilo, že děj je extrémně vystavěný na efekt - vše zde dopadá přesně tak, aby to umožnilo další vývoj děje, kde na nějaké chyby, omyly a nešťastné náhody z reálného světa není místo - na nějaký princip pravděpodobnosti (uvěřitelnosti) se zde prostě nehraje, a to mi tam vadilo asi nejvíc, proto za mě "jen" 4 hvězdy.(2.8.2018)

Na jednu stranu obdivuji Toma Cruise, co všechno zvládá v pětapadesáti. Na druhou stranu je tu jakýsi příběh, který se snaží akční sekvence pospojovat a dávat jim smysl. Je dost kostrbatý a stopáž se díky němu přiblížila ke dvěma a půl hodinám, což mi přijde už docela dost. Nesmrtelný Ethan Hunt a spol. je sice stále našlápnutá akční podívaná, ale bere se smrtelně vážně, což mi k těm nereálně přemrštěným akčním scénám moc nesedí. Ale jinak dobré...(3.8.2018)

..to byl teda nářez.. honička, strílečka, honička, strílečka, dechberoucí vtipné pamlsky.. krev tuhnoucí v žilách a napětí tak hutné, že by se dalo krájet.. --60%--(29.7.2018)

Je to pecka. Absolutne spickovy blockbuster a najlepsia Mission:Impossible. Neuveritelne tempo, fantasticke akcne sceny a mily 90's look. Cruise aj zvysok osadenstva dokonali. Ma to sice svoje chyby, ale velmi rad nad nimi zavriem oci. Taketo akcne filmy sa uz bohuzial netocia. Pri asi dvadsat minutovej akcii s prevozom zaporaka som ani nedychal a usmieval sa ako male decko a spomenul som si preco mam rad filmy. 10/10(27.7.2018)

Prozatímní hodnocení (91 procent) je těžce přestřelené, 141. nejlepší film to fakt není. Ani zdaleka taky nejde o nejlepší díl série. Jistě, v rámci žánru se na to dá dívat, je to nabité akcí, žádné zbytečné zdržování nebo vysvětlování, potěší návrat některých postav a Tom Cruise je ve svým věku fakt ve formě, až se tomu nechce věřit. A skvělý je, že se přestal pořád hollywoodsky křenit. Hodně mě bavil i Cruisův tým, Simona Pegga jsem před prvním zhlédnutím jeho účinkování v sérii MI považoval za castingový přešlap - a hele, ono ne, sedí tam skvěle. Jenomže záporů je taky dost. Logické přešlapy a ignorování fyzikálních zákonů ještě překousnu, s tím se u akčních blockbusterů tak nějak počítá. Trochu podceněnou práci na scénáři už ale podstatně hůř - a vyloženě omyly se neodpouštějí. Třeba snahu po vzoru Jacka Bauera řešit morální dilemata "stojí smrt nevinného za záchranu tisíců jiných". Jenže Ethan Hunt vlastně nemusí nic zásadního řešit, i když se film tváří, jak velký rozhodování má před sebou. Vlastně se Jamesi Bondovi, kterému mimochodem ani v jeho nejslabších chvílích Ethan Hunt nesahá ani po kotníky, podobá jen v jednom: podobně jako 007 v Goldfingerovi, tak i Huntovi většina plánů selhává, neustále dostává na prdel a je neúspěšný až do finále. A to mě nebaví. Nejlepší MI tak prostě zůstává první díl, který byl vedle akce i trochu špionský. To už další díly nejsou ani omylem.(1.8.2018)

Dokonalá špionážna pecka s akčnou omáčkou, ktorá musí potešiť každého milovníka série. Pre mňa majú neuskutočniteľné misie s Tomom Cruiseom vysoký punc a som rád, že aj šiesty príbeh dokázal zaujať a pobaviť. Úžasná hudba, dynamická kamera, strhujúce scény a dobrý výber záporákov. Čo viac si želať od oddychovky.(6.8.2018)

Ethan Hunt už opravdu začíná být pojem jako James Bond. Navíc Mission Impossible je jedna z mála sérií udržující stále vysokou kvalitu. Znovu produkce vybrala úžasné lokace a herecká skvadra se též povedla. Huntova parta je stále akčně zábavná a přitom komická ve správných dávkách. Akční scény a kaskadérské kousky Toma Cruise jsou neuvěřitelné. Díky tomu se Mission Impossible - Fallout stává akční událostí roku a jasně naznačuje, že komiksové filmy jsou na Ethana Hunta krátké!:o)) Kdo měl rád minulé díly, musí tohle také milovat! 5 hvězd!(2.8.2018)

// Hezké, rozmáchlé... a ke své vlastní škodě až příliš ambiciózní. Trojka s pětkou to trefily, měly komplexní záporáky, ikonické momenty a napínavý scénář, který to všechno držel přesvědčivě dohromady. Šestka tohle všechno chce napodobit, jenže se to násobí, záporáci jsou dva, ikonických momentů asi pět, a scénář v podstatě hází zvraty každých deset minut. Výsledek je tak sice respektuhodný výkon neselhávajícího Toma Cruise, ale už jen nadprůměrný akční film, se kterým si tvůrci zkrátka ukrojily až příliš velké sousto. Uznávám ten pokus, kvituji hudební složku kráčející si pro letošní soundtrack roku, ale prokletí sudých dílů prostě trvá. 8/10(2.8.2018)

Od r. 1996 se toho překvapivě hodně změnilo. Eathan už zvládne a přežije snad všechno, tato série už - zdá se - dávno není jen o scénách s lanem. Pořád se něco děje, scénář se kombinuje, ale dává to smysl a v záplavě digitálního bordelu jde přesto o velmi uvěřitelný sled událostí. A to je co říct. Pokud se akční žánr bude ubírat tímto směrem, nebudu mít velké námitky.(1.9.2018)

Nejočekávanější film roku je tady a na začátek musím napsat, že jsem docela zklamán. Samotný film je super a pořád překonává cokoliv akčního, co vzniklo od posledního "Šíleného Maxe" (pokud se tedy nedá považovat Logan za čistokrevný akční film) s naprostým přehledem. Cruise jede kupředu jak lokomotiva a to co předvádí je naprosto neuvěřitelné a to nejen vzhledem k jeho věku. McQuarrie se vypracoval na prvotřídního akčního profesionála, který ví, kam postavit kameru, jaký udělat záběr, jak ho nasvítit, kdy hudbu přidat a kdy ne a hlavně díky němu vznikly pamětihodné akční scény (bitka na záchodě, vrtulníková honička). Film i příjemně odsýpá a i přes svou nadsazenou délku nemá vyloženě hluchá místa (jen občas zpomalí). Scénáristé si navíc připravili spoustu povedených zvratů a nikdy si nemůže být divák jistý tím, kdo, kdy, jak a koho zradí. A to je všechno fajn a přesně tohle jsme chtěli. Ale proč jsem psal o zklamání. Na film jsem se těšil jak na smilování a pečlivě projížděl všechny trailer a čekal něco nadpozemského. A tím nová Mission Impossible není. Po skvělé pětce je tak nový díl pouze o malý krůček vpřed a nepřináší žádnou nadstavbu toho, co jsme viděli minule. Nová Mission Impossible je výborný film, který mohu vřele doporučit a rád se na ní znovu podívám. A kdo ví, možná v ní najdu to víc co jsem očekával. P.S z filmu bylo vystřiženo několik zásadních scén, na které lákaly první trailery a jedna s helikoptérou, mi ve filmu zásadně chyběla (a to možná měla být ta 5*). Snad vyjde na BD nějaká prodloužená verze, kde se jí dočkám.(17.8.2018)

Že sem se na šestý Mission: Impo­ssible těšil víc jak L. Ron Hubbard na církevní úlevy od berňáku není žádný tajemství. Od návratu prověřenýho režiséra až po obsazení moc­nýho mastáše Henryho Cavilla, kterej dokázal dostat na lopatky celou Justice Lea­gue, Mission: Impo­ssible – Fallout měl prostě našlápnuto bejt jedním z nejlepších dílů celý týhle už tak parádní série a zároveň akční událostí roku… A minimálně jedna z těch­hle věcí se mu rozhodně povedla. víc »(1.8.2018)

Po mírně konzervativním Národu grázlů je tohle velký krok kupředu, posouvající Fallout někam k fyzičnosti posledního Šíleného Maxe. Dějově sice silně překombinované, ale zase sebeironické ke klišé série a funkční z hlediska epizodické vypravěcí struktury, která kromě zvyšování nejistoty mezi postavami slouží k přesouvání mezi jednotlivými set-pieces. A ty jsou naprosto fenomenální - jedna taková sekvence by stačila jako vrchol jiného filmu, tady je takových sekvencí klidně šest. Ve zkratce: vrcholná kinematografie atrakcí, které navíc z hlediska technické kvality (kamera, střih, ozvučení, ty MONTÁŽE) šlapou na paty snad jen nolanovky. Zatím film roku a zážitek, který je nutné co nejdříve zopakovat.(28.7.2018)

"A světový rekord v počtu twistů v jednom filmovém obraze získává..." Fallout je asi vším, co se o něm za poslední týdny napsalo. Je to fyzicky intenzivní zážitek, který většinově uspokojí jak popcornového diváka, tak cinefila lačnícího po žánrové analýze. Cruise se bezpochyby překonává, co však nejvíc oceňuji je poměrně temná a melancholická atmosféra, která se podobá Nolanovo batmanovské trilogii, a která celý film povyšuje na něco víc, než je jen dobře zvládnutý akční blockbuster. Výhrady mám ke zmíněnému přehnanému množství různých twistů, zvratů a obrátek, v nichž jsem se chvílemi až ztrácel a měl jsem tak pocit, že scénář naprosto zbytečně komplikuje podívanou, která naopak funguje díky přímočarému a dynamickému přístupu ke všem aspektům filmu. To nic nemění na tom, že se nemůžu zbavit pocitu, že MI6 je v kontextu dnešní kinematografie opravdu poslední výspou poctivého akčního filmu a Tom Cruise opravdovým posledním akčním hrdinou. 8/10(6.8.2018)

Americký Belmondo válí, všechna čest, to se dnes už moc nevidí. Parádně natočenou akci jsem čekal, ale zamrzel mě ten zmatený, zdlouhavý, plytký děj, kde mi bylo úplně jedno, co se zase zvrtne, kdo si sundá masku, kdo koho miluje. Jakoby tvůrci tou překombinavostí maskovali chatrné propojení všech akčních scén (kvůli kterým film vznikl). Úvodní titulky to má sestříhané výborně, bitka na záchodech nejlepší od Pravdivých lží, úprk na motorce dechberoucí.(18.8.2018)

Neřekl bych, že Fallout je o třídu horší jak předchozí díl, jehož scény si s oblibou pouštím dodnes. Možná už by to chtělo změnit koncept nebo hlavní hrdiny. I když na to nevypadá, Cruise bude za pár let přeci jen důchodce. Při sledování jsem se dokonce párkrát přistihl u toho, že jsem pár minut dopředu předpovídal, co se bude dít dál. A to je zápletka vcelku komplikovaná. Možná by to taky chtělo ubrat na hrozbách... v minulém díle musel Hunt zastavit výbuch jedné atomovky, což bylo napínavé, ale že by nechali scénáristé vybouchnout hned dvě atomovky, tomu snad nikdo nevěří. A mimochodem zápletka s Julií je tam proč?(29.9.2018)

Pořádná porce akční špionážní jízdy. Jsou to okázale impossible překombinované zápletky, ve kterých se občas budete nejspíš ztrácet jako já a impossible akční podívané, kdy budete kroutit hlavou. Ale vcelku je to opravdu povedená (popcornová) podívaná, místy připomínajícího Temného rytíře. Jako fanda akce nemohu dát míň než čtyři hvězdy. Nebo pět*? ... uvidím po dalším shlédnutí. 88% (viděl jsem: 1x)(11.11.2018)

Jednotka zapadala do 90. rokov ako vyšitá, vrátane pražskej kulisy. Dvojka bola nabubřlená prehliadka supermanovských výkonov. Trojku som preto bez problémov odignoroval. Potom však prišla vychvaľovaná štvorka (Ghost Protocol), ktorá je podľa mňa tým najlepším predstaviteľom značky MI a nastavila správny smer (novú éru) série. Národ grázlů okrášlila Rebecca Ferguson a kvalita sa cca udržala. Teraz prichádza asi najviac ambiciózny diel (hlavne čo sa týka vizuálu) - Fallout. Filmársky viac než vďačné lokácie ozvučené nabušenou akciou. Príbeh plný zvratov (hlavne čo sa týka postáv). Za akciu (auta, motorky, vrtuľníky,...) 4*. Za súboje (jeden na jedného, dvaja na jedného, jeden na jednu,...) 4,5*. Najlepšou scénou celého filmu je súboj na toaletách. Škoda, že kameraman krásu lokácií cpal do oka až moc okato. Škoda, že motivácii postáv sa vlastne nedalo moc chápať, pretože pri tých všetkých výbuchoch a zvratoch by zmysluplnejší charakter brzdil tempo. Horšie ako Ghost Protocol, lepšie ako Národ grázlů.(18.11.2018)

Mission Impossible je naprostým důkazem toho, že se dájí série posouvat pořád nahoru. McQuarrie se profiluje na muže, který své řemeslo ovládá a s každým filmem roste. Umí si se scénářem pohrát, krásně navazovat na předchozí díly a společně s tímto vyšperkovat jednotlivé postavy. Cavill s knírkem je zvíře, Tom Cruise ukazuje, že je nestárnoucí a zbytek osazenstva neztrácí. Akční čísla působí neskutečně natural, kdy automobilové honičky sfouknou Rychle a zběsile jako svíčku. Zvraty funguji a gradaci všech scén nemusím zdůrazňovat, neboť toto si musí každý prožít v kino sále. Když prominu přepálenou sekvenci posledního patnáctiminutového odpočtu, tak je Fallout jednoznačně zatím nejlepším akční film letošního roku.......9/10(1.8.2018)

To nejlepší z trojky a pětky + subjektivní vyprávění z jedničky + dokonalé akční scény. Fallout opravdu připomene všechny předchozí díly (s výjimkou dvojky, díkybohu) a zároveň staré dobré špionážní filmy. Masakr. Vrcholné atrakce dýchají opravdovostí a je na nich hrozně moc znát, že se nenatáčely před zeleným plátnem. Definování dvou "rivalů", jako skalpel a kladivo je neskutečně sexy a tempo přímo ďábelské. Posledních třicet minut, kdy se křížovými střihy skáče mezi třemi prostory je jako to nejlepší od Nolana, a v samotném finále šponuje napětí až na měsíc. Díky subjektivnímu vyprávění pak skvěle zafunguje i finální moment s bílým světlem (vážně jsem asi na vteřinu ztuhnul a uvěřil, že to nestihl). O něco přízemnější trojku mám z osobních a subjektivních důvodů raději, ale Fallout je veliká žánrová událost, kterou by bylo chyba nezastihnout v kině.(13.8.2018)

1 2 3 4 5 6 7 9 17 24 32