• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10(8.8.2018)

Dokonalá špionážna pecka s akčnou omáčkou, ktorá musí potešiť každého milovníka série. Pre mňa majú neuskutočniteľné misie s Tomom Cruiseom vysoký punc a som rád, že aj šiesty príbeh dokázal zaujať a pobaviť. Úžasná hudba, dynamická kamera, strhujúce scény a dobrý výber záporákov. Čo viac si želať od oddychovky.(6.8.2018)

Je to pecka. Absolutne spickovy blockbuster a najlepsia Mission:Impossible. Neuveritelne tempo, fantasticke akcne sceny a mily 90's look. Cruise aj zvysok osadenstva dokonali. Ma to sice svoje chyby, ale velmi rad nad nimi zavriem oci. Taketo akcne filmy sa uz bohuzial netocia. Pri asi dvadsat minutovej akcii s prevozom zaporaka som ani nedychal a usmieval sa ako male decko a spomenul som si preco mam rad filmy. 10/10(27.7.2018)

Prozatímní hodnocení (91 procent) je těžce přestřelené, 141. nejlepší film to fakt není. Ani zdaleka taky nejde o nejlepší díl série. Jistě, v rámci žánru se na to dá dívat, je to nabité akcí, žádné zbytečné zdržování nebo vysvětlování, potěší návrat některých postav a Tom Cruise je ve svým věku fakt ve formě, až se tomu nechce věřit. A skvělý je, že se přestal pořád hollywoodsky křenit. Hodně mě bavil i Cruisův tým, Simona Pegga jsem před prvním zhlédnutím jeho účinkování v sérii MI považoval za castingový přešlap - a hele, ono ne, sedí tam skvěle. Jenomže záporů je taky dost. Logické přešlapy a ignorování fyzikálních zákonů ještě překousnu, s tím se u akčních blockbusterů tak nějak počítá. Trochu podceněnou práci na scénáři už ale podstatně hůř - a vyloženě omyly se neodpouštějí. Třeba snahu po vzoru Jacka Bauera řešit morální dilemata "stojí smrt nevinného za záchranu tisíců jiných". Jenže Ethan Hunt vlastně nemusí nic zásadního řešit, i když se film tváří, jak velký rozhodování má před sebou. Vlastně se Jamesi Bondovi, kterému mimochodem ani v jeho nejslabších chvílích Ethan Hunt nesahá ani po kotníky, podobá jen v jednom: podobně jako 007 v Goldfingerovi, tak i Huntovi většina plánů selhává, neustále dostává na prdel a je neúspěšný až do finále. A to mě nebaví. Nejlepší MI tak prostě zůstává první díl, který byl vedle akce i trochu špionský. To už další díly nejsou ani omylem.(1.8.2018)

Ethan Hunt už opravdu začíná být pojem jako James Bond. Navíc Mission Impossible je jedna z mála sérií udržující stále vysokou kvalitu. Znovu produkce vybrala úžasné lokace a herecká skvadra se též povedla. Huntova parta je stále akčně zábavná a přitom komická ve správných dávkách. Akční scény a kaskadérské kousky Toma Cruise jsou neuvěřitelné. Díky tomu se Mission Impossible - Fallout stává akční událostí roku a jasně naznačuje, že komiksové filmy jsou na Ethana Hunta krátké!:o)) Kdo měl rád minulé díly, musí tohle také milovat! 5 hvězd!(2.8.2018)

Od r. 1996 se toho překvapivě hodně změnilo. Eathan už zvládne a přežije snad všechno, tato série už - zdá se - dávno není jen o scénách s lanem. Pořád se něco děje, scénář se kombinuje, ale dává to smysl a v záplavě digitálního bordelu jde přesto o velmi uvěřitelný sled událostí. A to je co říct. Pokud se akční žánr bude ubírat tímto směrem, nebudu mít velké námitky.(1.9.2018)

Nejočekávanější film roku je tady a na začátek musím napsat, že jsem docela zklamán. Samotný film je super a pořád překonává cokoliv akčního, co vzniklo od posledního "Šíleného Maxe" (pokud se tedy nedá považovat Logan za čistokrevný akční film) s naprostým přehledem. Cruise jede kupředu jak lokomotiva a to co předvádí je naprosto neuvěřitelné a to nejen vzhledem k jeho věku. McQuarrie se vypracoval na prvotřídního akčního profesionála, který ví, kam postavit kameru, jaký udělat záběr, jak ho nasvítit, kdy hudbu přidat a kdy ne a hlavně díky němu vznikly pamětihodné akční scény (bitka na záchodě, vrtulníková honička). Film i příjemně odsýpá a i přes svou nadsazenou délku nemá vyloženě hluchá místa (jen občas zpomalí). Scénáristé si navíc připravili spoustu povedených zvratů a nikdy si nemůže být divák jistý tím, kdo, kdy, jak a koho zradí. A to je všechno fajn a přesně tohle jsme chtěli. Ale proč jsem psal o zklamání. Na film jsem se těšil jak na smilování a pečlivě projížděl všechny trailer a čekal něco nadpozemského. A tím nová Mission Impossible není. Po skvělé pětce je tak nový díl pouze o malý krůček vpřed a nepřináší žádnou nadstavbu toho, co jsme viděli minule. Nová Mission Impossible je výborný film, který mohu vřele doporučit a rád se na ní znovu podívám. A kdo ví, možná v ní najdu to víc co jsem očekával. P.S z filmu bylo vystřiženo několik zásadních scén, na které lákaly první trailery a jedna s helikoptérou, mi ve filmu zásadně chyběla (a to možná měla být ta 5*). Snad vyjde na BD nějaká prodloužená verze, kde se jí dočkám.(17.8.2018)

// Hezké, rozmáchlé... a ke své vlastní škodě až příliš ambiciózní. Trojka s pětkou to trefily, měly komplexní záporáky, ikonické momenty a napínavý scénář, který to všechno držel přesvědčivě dohromady. Šestka tohle všechno chce napodobit, jenže se to násobí, záporáci jsou dva, ikonických momentů asi pět, a scénář v podstatě hází zvraty každých deset minut. Výsledek je tak sice respektuhodný výkon neselhávajícího Toma Cruise, ale už jen nadprůměrný akční film, se kterým si tvůrci zkrátka ukrojily až příliš velké sousto. Uznávám ten pokus, kvituji hudební složku kráčející si pro letošní soundtrack roku, ale prokletí sudých dílů prostě trvá. 8/10(2.8.2018)

Že sem se na šestý Mission: Impo­ssible těšil víc jak L. Ron Hubbard na církevní úlevy od berňáku není žádný tajemství. Od návratu prověřenýho režiséra až po obsazení moc­nýho mastáše Henryho Cavilla, kterej dokázal dostat na lopatky celou Justice Lea­gue, Mission: Impo­ssible – Fallout měl prostě našlápnuto bejt jedním z nejlepších dílů celý týhle už tak parádní série a zároveň akční událostí roku… A minimálně jedna z těch­hle věcí se mu rozhodně povedla. víc »(1.8.2018)

"A světový rekord v počtu twistů v jednom filmovém obraze získává..." Fallout je asi vším, co se o něm za poslední týdny napsalo. Je to fyzicky intenzivní zážitek, který většinově uspokojí jak popcornového diváka, tak cinefila lačnícího po žánrové analýze. Cruise se bezpochyby překonává, co však nejvíc oceňuji je poměrně temná a melancholická atmosféra, která se podobá Nolanovo batmanovské trilogii, a která celý film povyšuje na něco víc, než je jen dobře zvládnutý akční blockbuster. Výhrady mám ke zmíněnému přehnanému množství různých twistů, zvratů a obrátek, v nichž jsem se chvílemi až ztrácel a měl jsem tak pocit, že scénář naprosto zbytečně komplikuje podívanou, která naopak funguje díky přímočarému a dynamickému přístupu ke všem aspektům filmu. To nic nemění na tom, že se nemůžu zbavit pocitu, že MI6 je v kontextu dnešní kinematografie opravdu poslední výspou poctivého akčního filmu a Tom Cruise opravdovým posledním akčním hrdinou. 8/10(6.8.2018)

Americký Belmondo válí, všechna čest, to se dnes už moc nevidí. Parádně natočenou akci jsem čekal, ale zamrzel mě ten zmatený, zdlouhavý, plytký děj, kde mi bylo úplně jedno, co se zase zvrtne, kdo si sundá masku, kdo koho miluje. Jakoby tvůrci tou překombinavostí maskovali chatrné propojení všech akčních scén (kvůli kterým film vznikl). Úvodní titulky to má sestříhané výborně, bitka na záchodech nejlepší od Pravdivých lží, úprk na motorce dechberoucí.(18.8.2018)

Po mírně konzervativním Národu grázlů je tohle velký krok kupředu, posouvající Fallout někam k fyzičnosti posledního Šíleného Maxe. Dějově sice silně překombinované, ale zase sebeironické ke klišé série a funkční z hlediska epizodické vypravěcí struktury, která kromě zvyšování nejistoty mezi postavami slouží k přesouvání mezi jednotlivými set-pieces. A ty jsou naprosto fenomenální - jedna taková sekvence by stačila jako vrchol jiného filmu, tady je takových sekvencí klidně šest. Ve zkratce: vrcholná kinematografie atrakcí, které navíc z hlediska technické kvality (kamera, střih, ozvučení, ty MONTÁŽE) šlapou na paty snad jen nolanovky. Zatím film roku a zážitek, který je nutné co nejdříve zopakovat.(28.7.2018)

Neřekl bych, že Fallout je o třídu horší jak předchozí díl, jehož scény si s oblibou pouštím dodnes. Možná už by to chtělo změnit koncept nebo hlavní hrdiny. I když na to nevypadá, Cruise bude za pár let přeci jen důchodce. Při sledování jsem se dokonce párkrát přistihl u toho, že jsem pár minut dopředu předpovídal, co se bude dít dál. A to je zápletka vcelku komplikovaná. Možná by to taky chtělo ubrat na hrozbách... v minulém díle musel Hunt zastavit výbuch jedné atomovky, což bylo napínavé, ale že by nechali scénáristé vybouchnout hned dvě atomovky, tomu snad nikdo nevěří. A mimochodem zápletka s Julií je tam proč?(29.9.2018)

Jednotka zapadala do 90. rokov ako vyšitá, vrátane pražskej kulisy. Dvojka bola nabubřlená prehliadka supermanovských výkonov. Trojku som preto bez problémov odignoroval. Potom však prišla vychvaľovaná štvorka (Ghost Protocol), ktorá je podľa mňa tým najlepším predstaviteľom značky MI a nastavila správny smer (novú éru) série. Národ grázlů okrášlila Rebecca Ferguson a kvalita sa cca udržala. Teraz prichádza asi najviac ambiciózny diel (hlavne čo sa týka vizuálu) - Fallout. Filmársky viac než vďačné lokácie ozvučené nabušenou akciou. Príbeh plný zvratov (hlavne čo sa týka postáv). Za akciu (auta, motorky, vrtuľníky,...) 4*. Za súboje (jeden na jedného, dvaja na jedného, jeden na jednu,...) 4,5*. Najlepšou scénou celého filmu je súboj na toaletách. Škoda, že kameraman krásu lokácií cpal do oka až moc okato. Škoda, že motivácii postáv sa vlastne nedalo moc chápať, pretože pri tých všetkých výbuchoch a zvratoch by zmysluplnejší charakter brzdil tempo. Horšie ako Ghost Protocol, lepšie ako Národ grázlů.(18.11.2018)

Mission Impossible je naprostým důkazem toho, že se dájí série posouvat pořád nahoru. McQuarrie se profiluje na muže, který své řemeslo ovládá a s každým filmem roste. Umí si se scénářem pohrát, krásně navazovat na předchozí díly a společně s tímto vyšperkovat jednotlivé postavy. Cavill s knírkem je zvíře, Tom Cruise ukazuje, že je nestárnoucí a zbytek osazenstva neztrácí. Akční čísla působí neskutečně natural, kdy automobilové honičky sfouknou Rychle a zběsile jako svíčku. Zvraty funguji a gradaci všech scén nemusím zdůrazňovat, neboť toto si musí každý prožít v kino sále. Když prominu přepálenou sekvenci posledního patnáctiminutového odpočtu, tak je Fallout jednoznačně zatím nejlepším akční film letošního roku.......9/10(1.8.2018)

Pořádná porce akční špionážní jízdy. Jsou to okázale impossible překombinované zápletky, ve kterých se občas budete nejspíš ztrácet jako já a impossible akční podívané, kdy budete kroutit hlavou. Ale vcelku je to opravdu povedená (popcornová) podívaná, místy připomínajícího Temného rytíře. Jako fanda akce nemohu dát míň než čtyři hvězdy. Nebo pět*? ... uvidím po dalším shlédnutí. 88% (viděl jsem: 1x)(11.11.2018)

To nejlepší z trojky a pětky + subjektivní vyprávění z jedničky + dokonalé akční scény. Fallout opravdu připomene všechny předchozí díly (s výjimkou dvojky, díkybohu) a zároveň staré dobré špionážní filmy. Masakr. Vrcholné atrakce dýchají opravdovostí a je na nich hrozně moc znát, že se nenatáčely před zeleným plátnem. Definování dvou "rivalů", jako skalpel a kladivo je neskutečně sexy a tempo přímo ďábelské. Posledních třicet minut, kdy se křížovými střihy skáče mezi třemi prostory je jako to nejlepší od Nolana, a v samotném finále šponuje napětí až na měsíc. Díky subjektivnímu vyprávění pak skvěle zafunguje i finální moment s bílým světlem (vážně jsem asi na vteřinu ztuhnul a uvěřil, že to nestihl). O něco přízemnější trojku mám z osobních a subjektivních důvodů raději, ale Fallout je veliká žánrová událost, kterou by bylo chyba nezastihnout v kině.(13.8.2018)

Já nevím. Půl hodiny je to těžká nuda, pak se to trochu rozjede, ale zas přijde přehršel takových divných akcí, až jen kroutím hlavou. Být to parodie ve stylu Jamese Bonda, jsem schopen leccos odpustit, i když i tam se snažili alespoň o zdání nějaké věrohodnosti, ale tohle se prostě bere až moc vážně. Jako jo, dva tři fórky zde zazní, ale jinak nic, pokus o nadhled je spíše chtěný. Ale zase pěkné uličky v Paříži, takové zrychlené Street View přes počítačové efekty, i ta potulka po střechách Londýna připomněla třeba Belmonda, když ten běhal po pařížských střechách, a pak Kašmír, hory, sníh a odkazy na Bonda včetně vrtulníků - ale takové přehnané. A vlastně ani nevím, oč komu šlo, kdo s kým a proti komu a proč ta černošská agentka CIA chtěla obětovat vlastní lidi a pak se najednou lísala. Vlastně jsem ani nepobral, jestli Alec Baldwin zemřel na to bodnutí nožem, nebo ho odvezla záchranka či co se s ním stalo. Kdyby humřel, tak by byla dojemná scéna pohřbu, no ne? Celé je to zmatený kočkopes, občas se vynoří něco potenciálně zajímavého, ale je to buď hned ubito patosem nebo divným chováním a jednáním postav.(17.8.2018)

Opravdu skvělé, opravdu bezchybné. Tohle šesté pokračování funguje snad úplně nejlíp ze všech. Kdo by to byl býval řekl, ale je to tak. Akce, dialogy, souboje, všechno je vybroušené do nejmenšího detailu, což musím náležitě bodově ocenit. Nejvíc v rozpacích jsem byl ale z toho, že jsem začal obdivovat Toma Cruise, což je věc, které bych se ještě před takovými desíti léty hlasitě vysmál. Ale doba se mění a já s ní, nedá se nic dělat, beru to, jak to je. A vy neváhejte a pokud možno běžte do kina, protože tahle (zatím) poslední mise je opravdu dokonalá, což mně i přes výše zmíněný fakt, týkající se mé možné změny sexulání orientace, vůbec nedokáže rozházet.(28.7.2018)

„Your mission, should you choose to accept it...“ Tak jsem se dočkal. Po třech letech další špionážní film s Tomem Cruisem. Moje očekávání byly velké, protože trailer byl skvělý. No a moje první reakce na film jsou velmi pozitivní. Akce je svižná, rychlá a kamera výborná. Hudba graduje a nechybí starý dobrý motiv. Tahle série prostě zraje jako víno. Zatímco jednička je taková klasika, dvojka byla strašná, trojka zas nuda a čtverka mě k téhle sérii nemilosrdně přikovala. Po Rogue Nation je tohle zase další krok k filmové evoluci. Najednou tu máte výborný akční špionážní film, kterému vůbec nic nechybí. Vrátili se naše oblíbené postavy a Cruisovi nezbývá než předvádět další svoje kaskadérské kousky. Nový v sérii Henry Cavill je naprosto famózní a jako kladnozáporná postava je výtečný. Příběh mě držel v napětí až do konce, i když se jedná znovu o průšvih - zachraň Hunte svět. No co jiného, světu opět hrozí jaderná katastrofa a tak je na Ethanovi, aby hrozbu zažehnal. Já se tedy bavil nadmíru, všechno ve filmu funguje jak má. Zvraty, překvapení, akce i příběh. Dokonce jsem se i párkrát zasmál. Takže já jsem spokojen nadmíru, zajisté to splnilo očekávání a pro mě zatím film roku. [Csfd projekce29] (96 %)(1.8.2018)

Sérii Mission: Impossible, je těžké někam zařadit, hračičky má od Bonda, sebevědomí a drzost hláškovat i ve vypjatých situacích, zase od Archera, ale přitom neni ani jedno, tak kam to zařadit ? Nad tímhle si lámu hlavu, už od prvního Mission: Impossible a stále sem na to nepřišel. Akční scény, sou zde vynikající a pak sou tady ty, které zde působí zbytečně nebo né tak průrazně, jako bitka na záchodech. Film má velké akčních scény, které určitě stojí za to, ale já sem si je tak úplně neužil, jelikož mně rušili vedlejší akční scény, takže bylo pro mně těžké, se soustředit na ty hlavní. A však, výkon Tomíka, je zde na jedničku, proti tomu, co zde provádí, nelze nic vytknout. A příběh........příběh je komplikovaný, neni těžkého pochopit, ale tolik podrazů, stran co chtějí taky kus, přebíhání, zrazovaní, kdo je kdo, s kým sou tihle a proti komu vlastně jdeme, taaaaaaaaaaaak moc překombinované, tak hrozně moc a ve finále to celé skončí, jako klasický akční film. Ve filmu se objevují menší a větší komplikace a to hlavně Huntovi, nemohl sem se dočkat, co z toho vyleze, jak to celé záporáci provedli, sehráli a ono nic, nic co bylo v jedničce. Navíc je to film, kvůli kterému si Superman, nechal narůst knírek, aby mu ho v Justice League vymazali, jelikož vypadal jako gigolo Superman. I když chyba je na mé straně, šťourám se někde, kde bych neměl a nedokážu docenit tenhle film a nebo to možná neni má chyba. .(2.8.2018)