• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Cruise. Tom Cruise. A jeho sen o tom hrát Jamese Bonda. V americkém podání, takže s hravým floutkovstvím místo vymazlené elegance. A já mu to sakra přeju, protože tady víc než kdy jindy dokazuje, že právě on je ten Poslední akční hrdina, poslední vzor všech kluků co chtějí vidět borce dělající neuvěřitelné věci, aniž by se ztráceli v jinak všudypřítomném digitálním bordelu. Součástí projekcí MI: Fallout by měl být i film o filmu, bez něj se těžko věří jak moc z té dechberoucí akční podívané dokázali natočit v reálném světě, a jak moc velké (až sebevražedné) odhodlání Tomík dokazuje. Jeho pojišťovákům musely stresem praskat cévky, na tak divokou jízdu nemají ani ty green screen Marvelovky. A že u toho trochu hapruje příběh, to už je pak úplně vedlejší, tu trochu nelogičnosti je velmi snadné přejít, když se na plátno chrlí tolik skvělých adrenalinových nápadů a do toho i choreograficky výborné bitky. A kdysi chudý příbuzný Bonda a Bournea tak roste způsobem, jaký jsme si tehdy jen těžko dokázali představit. 9/10(8.8.2018)

Je to pecka. Absolutne spickovy blockbuster a najlepsia Mission:Impossible. Neuveritelne tempo, fantasticke akcne sceny a mily 90's look. Cruise aj zvysok osadenstva dokonali. Ma to sice svoje chyby, ale velmi rad nad nimi zavriem oci. Taketo akcne filmy sa uz bohuzial netocia. Pri asi dvadsat minutovej akcii s prevozom zaporaka som ani nedychal a usmieval sa ako male decko a spomenul som si preco mam rad filmy. 10/10(27.7.2018)

Že sem se na šestý Mission: Impo­ssible těšil víc jak L. Ron Hubbard na církevní úlevy od berňáku není žádný tajemství. Od návratu prověřenýho režiséra až po obsazení moc­nýho mastáše Henryho Cavilla, kterej dokázal dostat na lopatky celou Justice Lea­gue, Mission: Impo­ssible – Fallout měl prostě našlápnuto bejt jedním z nejlepších dílů celý týhle už tak parádní série a zároveň akční událostí roku… A minimálně jedna z těch­hle věcí se mu rozhodně povedla. víc »(1.8.2018)

// Hezké, rozmáchlé... a ke své vlastní škodě až příliš ambiciózní. Trojka s pětkou to trefily, měly komplexní záporáky, ikonické momenty a napínavý scénář, který to všechno držel přesvědčivě dohromady. Šestka tohle všechno chce napodobit, jenže se to násobí, záporáci jsou dva, ikonických momentů asi pět, a scénář v podstatě hází zvraty každých deset minut. Výsledek je tak sice respektuhodný výkon neselhávajícího Toma Cruise, ale už jen nadprůměrný akční film, se kterým si tvůrci zkrátka ukrojily až příliš velké sousto. Uznávám ten pokus, kvituji hudební složku kráčející si pro letošní soundtrack roku, ale prokletí sudých dílů prostě trvá. 8/10(2.8.2018)

Americký Belmondo válí, všechna čest, to se dnes už moc nevidí. Parádně natočenou akci jsem čekal, ale zamrzel mě ten zmatený, zdlouhavý, plytký děj, kde mi bylo úplně jedno, co se zase zvrtne, kdo si sundá masku, kdo koho miluje. Jakoby tvůrci tou překombinavostí maskovali chatrné propojení všech akčních scén (kvůli kterým film vznikl). Úvodní titulky to má sestříhané výborně, bitka na záchodech nejlepší od Pravdivých lží, úprk na motorce dechberoucí.(18.8.2018)

Po mírně konzervativním Národu grázlů je tohle velký krok kupředu, posouvající Fallout někam k fyzičnosti posledního Šíleného Maxe. Dějově sice silně překombinované, ale zase sebeironické ke klišé série a funkční z hlediska epizodické vypravěcí struktury, která kromě zvyšování nejistoty mezi postavami slouží k přesouvání mezi jednotlivými set-pieces. A ty jsou naprosto fenomenální - jedna taková sekvence by stačila jako vrchol jiného filmu, tady je takových sekvencí klidně šest. Ve zkratce: vrcholná kinematografie atrakcí, které navíc z hlediska technické kvality (kamera, střih, ozvučení, ty MONTÁŽE) šlapou na paty snad jen nolanovky. Zatím film roku a zážitek, který je nutné co nejdříve zopakovat.(28.7.2018)

"A světový rekord v počtu twistů v jednom filmovém obraze získává..." Fallout je asi vším, co se o něm za poslední týdny napsalo. Je to fyzicky intenzivní zážitek, který většinově uspokojí jak popcornového diváka, tak cinefila lačnícího po žánrové analýze. Cruise se bezpochyby překonává, co však nejvíc oceňuji je poměrně temná a melancholická atmosféra, která se podobá Nolanovo batmanovské trilogii, a která celý film povyšuje na něco víc, než je jen dobře zvládnutý akční blockbuster. Výhrady mám ke zmíněnému přehnanému množství různých twistů, zvratů a obrátek, v nichž jsem se chvílemi až ztrácel a měl jsem tak pocit, že scénář naprosto zbytečně komplikuje podívanou, která naopak funguje díky přímočarému a dynamickému přístupu ke všem aspektům filmu. To nic nemění na tom, že se nemůžu zbavit pocitu, že MI6 je v kontextu dnešní kinematografie opravdu poslední výspou poctivého akčního filmu a Tom Cruise opravdovým posledním akčním hrdinou. 8/10(6.8.2018)

Mission Impossible je naprostým důkazem toho, že se dájí série posouvat pořád nahoru. McQuarrie se profiluje na muže, který své řemeslo ovládá a s každým filmem roste. Umí si se scénářem pohrát, krásně navazovat na předchozí díly a společně s tímto vyšperkovat jednotlivé postavy. Cavill s knírkem je zvíře, Tom Cruise ukazuje, že je nestárnoucí a zbytek osazenstva neztrácí. Akční čísla působí neskutečně natural, kdy automobilové honičky sfouknou Rychle a zběsile jako svíčku. Zvraty funguji a gradaci všech scén nemusím zdůrazňovat, neboť toto si musí každý prožít v kino sále. Když prominu přepálenou sekvenci posledního patnáctiminutového odpočtu, tak je Fallout jednoznačně zatím nejlepším akční film letošního roku.......9/10(1.8.2018)

„Your mission, should you choose to accept it...“ Tak jsem se dočkal. Po třech letech další špionážní film s Tomem Cruisem. Moje očekávání byly velké, protože trailer byl skvělý. No a moje první reakce na film jsou velmi pozitivní. Akce je svižná, rychlá a kamera výborná. Hudba graduje a nechybí starý dobrý motiv. Tahle série prostě zraje jako víno. Zatímco jednička je taková klasika, dvojka byla strašná, trojka zas nuda a čtverka mě k téhle sérii nemilosrdně přikovala. Po Rogue Nation je tohle zase další krok k filmové evoluci. Najednou tu máte výborný akční špionážní film, kterému vůbec nic nechybí. Vrátili se naše oblíbené postavy a Cruisovi nezbývá než předvádět další svoje kaskadérské kousky. Nový v sérii Henry Cavill je naprosto famózní a jako kladnozáporná postava je výtečný. Příběh mě držel v napětí až do konce, i když se jedná znovu o průšvih - zachraň Hunte svět. No co jiného, světu opět hrozí jaderná katastrofa a tak je na Ethanovi, aby hrozbu zažehnal. Já se tedy bavil nadmíru, všechno ve filmu funguje jak má. Zvraty, překvapení, akce i příběh. Dokonce jsem se i párkrát zasmál. Takže já jsem spokojen nadmíru, zajisté to splnilo očekávání a pro mě zatím film roku. [Csfd projekce29] (96 %)(1.8.2018)

Opravdu skvělé, opravdu bezchybné. Tohle šesté pokračování funguje snad úplně nejlíp ze všech. Kdo by to byl býval řekl, ale je to tak. Akce, dialogy, souboje, všechno je vybroušené do nejmenšího detailu, což musím náležitě bodově ocenit. Nejvíc v rozpacích jsem byl ale z toho, že jsem začal obdivovat Toma Cruise, což je věc, které bych se ještě před takovými desíti léty hlasitě vysmál. Ale doba se mění a já s ní, nedá se nic dělat, beru to, jak to je. A vy neváhejte a pokud možno běžte do kina, protože tahle (zatím) poslední mise je opravdu dokonalá, což mně i přes výše zmíněný fakt, týkající se mé možné změny sexulání orientace, vůbec nedokáže rozházet.(28.7.2018)

Já nevím. Půl hodiny je to těžká nuda, pak se to trochu rozjede, ale zas přijde přehršel takových divných akcí, až jen kroutím hlavou. Být to parodie ve stylu Jamese Bonda, jsem schopen leccos odpustit, i když i tam se snažili alespoň o zdání nějaké věrohodnosti, ale tohle se prostě bere až moc vážně. Jako jo, dva tři fórky zde zazní, ale jinak nic, pokus o nadhled je spíše chtěný. Ale zase pěkné uličky v Paříži, takové zrychlené Street View přes počítačové efekty, i ta potulka po střechách Londýna připomněla třeba Belmonda, když ten běhal po pařížských střechách, a pak Kašmír, hory, sníh a odkazy na Bonda včetně vrtulníků - ale takové přehnané. A vlastně ani nevím, oč komu šlo, kdo s kým a proti komu a proč ta černošská agentka CIA chtěla obětovat vlastní lidi a pak se najednou lísala. Vlastně jsem ani nepobral, jestli Alec Baldwin zemřel na to bodnutí nožem, nebo ho odvezla záchranka či co se s ním stalo. Kdyby humřel, tak by byla dojemná scéna pohřbu, no ne? Celé je to zmatený kočkopes, občas se vynoří něco potenciálně zajímavého, ale je to buď hned ubito patosem nebo divným chováním a jednáním postav.(17.8.2018)

Tak jsem se vrátil z projekce (a jen tak mimochodem už mě při pár projekcí napadlo,jak to,že tam lidi chodí po párech atd,když je to od čsfd a jaká je pravděpodobnost,že tolik páru má zde dost bodu,aby tam mohli jít :-) ).Zpět k filmu.Viděl jsem asi jen jeden trailer,abych se nepřipravil o překvapení.Jen jsem četl několik článku o tom jak Tom Cruise už dá se říct klasicky :-) dělá skoro všechny nebezpečné scény sám.Očekávání jsem měl veliké a například jsem hodně čekal od konce filmu,potom,co jsem někde viděl,že je to finále fakt stojí za to.No,musím se přiznat,že jsem asi čekal trošku víc a třeba co se děje týče,tak ten byl takový docela zmatečný až překombinovaný.Navíc už by to chtělo obměnit záporáka(pokud bude další díl,tak ani není vyhnutí,ale nechci prozrazovat,pšt :-) )Takže příběhově bych dal menší hodnocení,ale toto je především AKČNÍ film.A právě akce to hodně vytahuje nahoru.Je až k neuvěření,že Tom už má 56 let a těmito výkony a nepřipouštěním se věku se řadí mezi mí oblíbence Arnieho a Slye.Takže pokud budete chtít akční nálož a rádi neuslyšíte pořád něco o rodině (jako v jiné sérii :-) ) tak na to určitě jděte.Jinak,já bych tedy příště trochu minimalizoval ty vtipné vsuvky-moc na to u filmu co mam brát vážně nejsem,ale to je otázka vkusu,plus například přišel s něčím nečekaným co se děje týče.Například obměna týmu atd.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd.(1.8.2018)

• MoiJe

Celkom vyrazne som sa nudila. Je to tak strasne dlhe, ze maju cas na uplne nepodstatne kecy a zabery ako 5 minut idu autom a vystupuju z neho. Akcia nenadchla. A nastvali ma uz v uvodnej titulkovej sekvencii ze ukazovali spoileroidne zabery z filmu - keby tak radsej pripomenuli minule, na ktorych dej sa tusim sem-tam snazili odkazat.(2.8.2018)

Sérii Mission: Impossible, je těžké někam zařadit, hračičky má od Bonda, sebevědomí a drzost hláškovat i ve vypjatých situacích, zase od Archera, ale přitom neni ani jedno, tak kam to zařadit ? Nad tímhle si lámu hlavu, už od prvního Mission: Impossible a stále sem na to nepřišel. Akční scény, sou zde vynikající a pak sou tady ty, které zde působí zbytečně nebo né tak průrazně, jako bitka na záchodech. Film má velké akčních scény, které určitě stojí za to, ale já sem si je tak úplně neužil, jelikož mně rušili vedlejší akční scény, takže bylo pro mně těžké, se soustředit na ty hlavní. A však, výkon Tomíka, je zde na jedničku, proti tomu, co zde provádí, nelze nic vytknout. A příběh........příběh je komplikovaný, neni těžkého pochopit, ale tolik podrazů, stran co chtějí taky kus, přebíhání, zrazovaní, kdo je kdo, s kým sou tihle a proti komu vlastně jdeme, taaaaaaaaaaaak moc překombinované, tak hrozně moc a ve finále to celé skončí, jako klasický akční film. Ve filmu se objevují menší a větší komplikace a to hlavně Huntovi, nemohl sem se dočkat, co z toho vyleze, jak to celé záporáci provedli, sehráli a ono nic, nic co bylo v jedničce. Navíc je to film, kvůli kterému si Superman, nechal narůst knírek, aby mu ho v Justice League vymazali, jelikož vypadal jako gigolo Superman. I když chyba je na mé straně, šťourám se někde, kde bych neměl a nedokážu docenit tenhle film a nebo to možná neni má chyba. .(2.8.2018)

Snažil som sa to pochopiť, ale nešlo to. A mám dojem, že sa v tom nemohla vyznať ani CIA, MI5 a ani všetky tajné zločinecké organizácie. Keď to na seba šijú štyri partičky či koľko a nejakí tí samostatní jedinci, ktorí veria doslova iba tým v miestnosti, tak je z toho slušný miš-maš. Scenár nám ponúka Berlín, Paríž, Londýn a veľhory, no kto by to bol čakal. Ale ako skrytý odkaz na to, že dnes politici (rozumej ústredná psycho-trojka súčasného diania DT+VP+KČU) trepú každý týždeň niečo iné a sú kamaráti vždy s niekým iným podľa potreby, tak beriem MI:6 ako celkom slušnú satiru. Ako mám pristupovať k zámerne prehnaným využitím akčných klišé, to sa rozhodnem asi až po druhom pozretí. Naťahovanie 15 minútového countdownu a všetkého, čo sa dá za 15 minút stihnúť (asi by bez problémov uvarili aj hovädziu polievku), by snímke závidel aj Emmerich. Tretia, štvrtá a piata misia ma bavili viac, ale aj tam mi viac sadli opakované pozretia, takže uvidíme.(3.8.2018)

Scéna zoskoku z lietadla je u mňa fantastickou pochúťkou. Zarezonovala najviac. Inak je M:I:6 ďalším zárezom do slávnej série, ktorá vie nasadiť vražedné tempo a radí sa k akčnej špičke. Postavy sa krásne vyvíjajú, ich motivácie v osobnej sfére sú často krát silnejšie, než tie svetozachraňujúce voči ktorým neustále bojujú. McQuarrie sa hrá a prináša jeden režijný nápad za druhým a je to radosť pozerať. Cruise vo forme a klobúk dole. Jeho beh cez Londýn, či naháňačka na motorke v Paríži dokazujú, že do starého železa nepatrí. Funkčné a v zásade po tej plejáde shitov čo vidíme v kine, je to naozaj skvelá letná zábava. Len neviem čím to je. Väčšinu filmov takéhoto razenia môžem. Ale chýba tomu niečo. Nejaká posledná povestná bodka, aby sa jednalo o dokonalú vec. Príde mi to oldschoolove ale zároveň moderné. Neviem. Možno budem pri druhom zhliadnutí múdrejší. Každopádne spokojnosť.(3.8.2018)

To nejlepší z trojky a pětky + subjektivní vyprávění z jedničky + dokonalé akční scény. Fallout opravdu připomene všechny předchozí díly (s výjimkou dvojky, díkybohu) a zároveň staré dobré špionážní filmy. Masakr. Vrcholné atrakce dýchají opravdovostí a je na nich hrozně moc znát, že se nenatáčely před zeleným plátnem. Definování dvou "rivalů", jako skalpel a kladivo je neskutečně sexy a tempo přímo ďábelské. Posledních třicet minut, kdy se křížovými střihy skáče mezi třemi prostory je jako to nejlepší od Nolana, a v samotném finále šponuje napětí až na měsíc. Díky subjektivnímu vyprávění pak skvěle zafunguje i finální moment s bílým světlem (vážně jsem asi na vteřinu ztuhnul a uvěřil, že to nestihl). O něco přízemnější trojku mám z osobních a subjektivních důvodů raději, ale Fallout je veliká žánrová událost, kterou by bylo chyba nezastihnout v kině.(13.8.2018)

Viděl jsem to já ten samý film, u kterého aktuálně stojí hodnocení celých 89%? Protože osobně tomu nerozumím. Ghost Protocol i Rogue Nation byly prima akční filmy, které dokázaly zakomponovat solidní zápletku i s vtipnýma momentkama. To se Falloutu ovšem ani zdaleka nepodařilo. Budu kvitovat, jako ostatní, že akce je nadprůměrná a Cruise v jeho věku je proti všem předpokladům snad čím dál zralejší. Pokud si dělá všechny akční sekvence sám, tak klobouček; platí o kameře, která mu sotva stíhá, když poskakuje ze střechy na střechu anebo se projíždí na motorce skrz pořádně rušné ulice. Jenže zde sranda končí a zbytek neobsahuje nic, co by připomínalo scénář napsaný dospělým a logicky smýšlejícím člověkem. Rozumím, všechno muselo být opět větší, opět mohutnější, opět pompéznější, jenže ouha: V rámci přírodních zákonů už nešlo kam pokročit. A tak Ethanovi věčně nadbíhají nejrůznější náhodičky, nejrůznější vhodné situace. Celá scéna se seskokem je nesmyslná, v honičce mu vychází úplně vše a celá závěrečná sekvence je na ukroucení si hlavy (zmínil jsem pouze ty nejokatější). Určitě si říkate: Ty hlupáku, neřeš to a užívej si to. Jenže když je to chvíli co chvíli?! Ty "twisty" jsou strašidelně předvídatelné a jak kvůli tomu herci hrozivě přehrávají, tak z toho bolí oči. Masky jednou a dost, proboha! A co říct k té romantické lince a scénám plné klišé a patosu? I škrábání na plech by mi vonělo víc v tu chvíli. Já tohle jednoduše tomu filmu odpustit nemůžu. Omlouvám se, že mám mozek a že ho nestrkám v kině do sejfu pod nohy. Těch pitomostí je tam taková horda a v kontextu s předchozíma MI mi nedáváji tyto změny odpověď na prostou a základní otázku: "Proč?" Pokud vám tohle vše nevadí, prosím, ale tohle nebyla ani zdaleka 3. nejlepší MI, natož TOP 200 film. Horší 3*(2.8.2018)

Sérii Mission Impossible mám celkem rád, ale takovejhle rachot jsem nečekal. Pokud jsem si u Avengers: Infinity War postěžoval, že je to jen samá akce, tak tady je to něco podobného, jen s tím, že to člověka neotravuje a vše je skvěle vyváženo. Skutečně, od začátku do konce se jede do plných a tam, kde se nic akčního neděje, tam stejně čučíte se zatajeným dechem. Autorům se tedy povedl mega přesvědčivý špionážní tobogán, ze kterého se vám jednak vystoupit nechce a druhak ani nemůžete. Krom standardně skvělého Cruise zde exceluje superman Henry Cavil - rubanice na záchodcích nebo nebo grandiózní finále, to jsou scény jak hovado. A pokud jsem vždy trpěl u klasických MI konceptů jako je lezení po skále nebo mrakodrapu, tak tady jsem se díval bez keců s rukama přes oči - preciznost a synchronizace například honičky v Paříži, to fakt bere dech. Rouhačsky musím říct, že za mě nejlepší díl série a zřejmě letos nejzábavnější a nejakčnější podívaná.(15.8.2018)

Série Mission impossible díl od dílů lepší a lepší. Pětka byla skvělá, ale tento díl hodnotím ještě trochu lépe. Ačkoliv i tento má své slabší chvilky. Dokonalý není, ale zážitkem stejné byl. Škoda zejména toho, že to zbytečně střídá temnější styl s komedií, což mnohdy to skvělé ničí (ale to bylo snad jen dvakrát). Dále si myslím, že konec, kdy by to Hunt nezvládl, byl lepší (tím by se dala i skvěle ukončit série a s velkou ctí, ovšem prachy jsou prachy). Ovšem krom těhlech malých výtkách, už mohu jen chválit. Výborná a přehledná akce. Skvěle padnoucí hudba. Ač trochu víc zamotaná zápletka než by bylo zdrávo, tak přesto film nenudil a bavil skvěle. Cruise ač je jeho neherctví známo, do role Hunta sedí a Rebecca Ferguson též skvělá. Jsem rád, že to dopadlo jak to dopadlo. Já se bavil hodně a ač to dokonalé není, tak rozhodně pro milovníky tohoto žánru jasná volba.....80%.(19.8.2018)

Dost podobne predchozimu Rogue Nation, ale silene nevyrazne, bez nejakych vetsich akci, legendarnich mission impossibles, nebo zapamatovatelnych momentu. Jedine co mi zustava v hlave je Kasmirska priroda a intenzivni souboj na zachode. Musel bych si sjet znova celou serii abych si to potvrdil, ale mam takovy pocit, ze tohle je zatim nejslabsi dil. Vubec nechapu ty nadsene ohlasy, co se na tom lidem tak strasne libilo? 5/10(9.8.2018)