• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Má to snad úplně všechno! Plutónium, Ajfelovku, bandu třípísmenných agentur, dvojité agenty, trojité agenty, jasné zmrdy, skryté zmrdy, Kašmír, sexy špionku, hnusnou špionku, výpravu jako kráva, tisíc statických i pohyblivých kamer a samozřejmě trpaslíky, ale … Představte si, že na vás jednoho večera začne z druhé strany baru pomrkávat totální kunda. Vysoustružená jako z masturbačního katalogu plnými rty vykrouženými do lascivního O pomalu vysrkává z oliv ančovičky, sem tam si objedná banán, který si bez kousání zasune do jícnu a polkne, přičemž vás s lačně přimhouřenýma očima fixuje pohledem, občas si špičkou jazyka olízne nos a její zrychleně se vzdouvající 95D jakoby se každou chvíli chystaly samovolně vyklouznout z přecpaného dekoltu. Pro jistotu se ohlédnete, jestli za vámi náhodou nestojí nějaký podměrečný, urputně dobarvovaný a chirurgicky z posledních sil udržovaný obstarožní sájentolog, a když se přesvědčíte, že tomu tak není, kvapně koupíte dva Kedlubnové bollsy a rozhodnut risknout, že se ráno neprobudíte s ukousnutou hlavou a uzlem na čuráku, se to vydáte prozkoumat zblízka. Pak však po jejím hysterickou dickcí proneseném půlhodinovém monologu o nutnosti zastavit globální oteplování a zachránit všechny mouchami obsypané africké děti s hrůzou zjistíte, že je úplně blbá, z huby ji smrdí tak, že v okruhu dvou metrů padají k zemi blijící masařky, a navíc si při svém zaníceném vyprávění co pět minut nahlas bublavě usrala. A tak se raději se svým pepermintovým likérem vrátíte zpět na svou stranu baru, ještě chvíli se pokocháte pohledem na to výstavní zpracování, snažíc se zapomenout na všechny ty „bonusy“, načež se otráveně odeberete domů pustit si péčko. Po dokonalé, hutné a inventivní Imposibilní pětce Kryštofovi evidentně zřídly spermie, nicméně rozjetá mašinka Tomáš urputně tlačila na poslední předdůchodové promo, a tak prostě jen zoufale naházel do generátoru nenápaditých, tisíckrát omletých klišovitých pičovin „špionáž, agenti, akce, jaderný, pár tupých zvratů, auta, motorky, vrtulníky, hodně cestovat a Gimli“. Ovšem následně vyplivnutého Bonda z Ereboru, který si názvem i scénářem říká o Folaut, naprosto fantasticky natočil, což je třeba ocenit alespoň dvěma hvězdami. A ta třetí je za ty noční můry, které musel během natáčení zažívat chudák Supergej. To bylo co půl hodiny: „STOP!!! No tak, pane Clavin, zase se zapomínáte! Pokrčte se v kolenou a pořádně nahrbte, ať vedle vás Tomík i v těch vycpaných botách na podpatcích nevypadá, jako by zabloudil v jahodách, a že byste ho i stojícího na špičkách zabil jen tím, kdybyste se pečlivě nedíval, kam šlapete … „(3.8.2018)

Akce je skvělá, honička v Pařiži i odpočet v Kašmíru jsou zábavné, přehledné a napínavé, ale všechno ostatní včetně příběhu, zápletek a vážnosti (Angela Bassett tím pohled snad přímo vraždí) to sráží na úroveň nešikovné hlouposti. Obzvlášť začátek dává najevo, že McQuarrie (asi podobně jako Rian Johnson) je přeceňovaný režisér, který ale není autorem s nápaditou a komplexní vizí. S Temným rytířem, prosím, nesrovnávat.(9.8.2018)

No, přinejmenším můžu být trochu smířlivější vůči Justice League, když vidím, že tam Superman vypadal jako kokot kvůli tak našlapaný akční pecce (byť to stále neospravedlňuje to otřesný CGI). Je sranda sledovat akční scény M:I-F a uvědomit si přitom, že Tom Cruise má 56 let (v době natáčení mu bylo 55, ale to na věci nic nemění). Můžete ho mít i nemít rádi jako herce, ale za to, co předvádí se svojí fyzickou kondicí v tomhle věku, ho chtě nechtě musíte obdivovat. Když to srovnám např. s Rogerem Moorem v jeho posledních bondovkách, tak je to jak nebe a dudy. Cruise prostě nestárne, zatím. A tahle série taky ne. Naopak, od třetího dílu jakoby pořád gradovala a Fallout je pro mě vrcholem celý ságy. Je to jak sledovat dvě a půl hodiny dlouhou akční scénu, která ale zároveň pořád dává smysl a nikdy nejde za hranu přeplácanosti, alespoň v rámci žánru. Nějaký jednotlivosti by se tomu jistě vytknout daly. Předvídatelnost jednoho twistu například. Nebo bych si osobně dokázal představit víc prostoru pro Vanessu Kirby, která je opět okouzlující, podobně jako v The Crown. Ale celkově vzato je M:I-F výborně natočená, ozvučená (Lorne Balfe exceluje a prokazuje, že ty roky u Zimmera nestrávil nadarmo) a vygradovaná akční jízda a jeden z nejlepších filmů roku.(10.8.2018)

Šestý film je velmi dobrá a zábavná akce, i když někdy až za hranicí reality a možností. Ale přece je to "mise nemožná", takže tohle člověk (stejně jako bondovky) nemůže brát úplně vážně. Já s tím počítam a tak jsem se bavil. Po mé oblíbené jedničce se mi to líbilo z dalších dílů asi nejvíc (spolu s trojkou a pětkou). Možná závěr byl zbytečne natahovaný a podobný závod s časem už není dnes originální. Jako letní filmová zábava však palec nahoru. Uživatel mossad37901 by už neměl chodit do kina na takové filmy....zestárl, je unavený či ospalý, přestal si užívat tyto filmy typu Bond, vše porovnává s realitou a s tím jak by danou situaci vyřešil on a pak si to neužije jak by měl. Velkou chybou je i velká natěšenost. I když pravdu má v tom, že některé očekávané filmy posledních let jsou opravdu slabé (např. Jurský svět 2, Alien: Covenant, Terminator: Genisys...). V tomto případě se však plete. :-)(3.8.2018)

Prakticky není co vytknout. Snad jen osobně bych si přál, aby to bylo více temnější a trochu kratší. Jinak perfektně odvedená práce. McQuarrie ma režii pevně ve svých rukou, film má hlavu a patu a vypadá fakt nádherně. Žádný zběsilý střih. Nevím, jestli si Cruise ve své sektě dává lázně z plodové vody nebo co, ale ten chlap je prostě nezmar. Klobouk dolů. Za 5 to není, ale fakt tomu moc nechybělo. 85%.(3.8.2018)

Schválně. Zkuste jmenovat jakoukoliv filmovou sérii (kromě Jamese Bonda), ve které je šestý díl dobrý. Je totiž časté, že s každým dalším vydaným dílem kvalita dané série klesá. Mission: Impossible - Fallout však tuhle teorii s přehledem rozdupává pod nohama. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych koukal na něco od Nolana - mistrovská práce s hudbou, zvukovými efekty, plus precizní obratnost s kamerou, která se snad od každého dílu lepší. Fallout se už tolik nesnaží diváka omámit nějakými cool špionskými vychytávkami, ale více se zaměřuje na čistě zábavnou a napínavou akci, která je zde opravdu mega špičková. Z příběhové stránky si navíc film bere vždy něco málo z filmů předchozích, což sérii rozhodně prozpívá. Jen škoda, že to někoho nenapadalo dřív. Občas na vás ale film chrlí přes příliš informací a plot twistů, nad kterými se člověk nemá příliš času zamyslet, což může diváka krapet zmást. A jsem trochu zklamanej, že ve filmu nebyla jedna hustá scéna z traileru, na kterou jsem se dost těšil. Oh well... Nic to ale nemění na tom, že šestý Mission: Impossible je výborně natočená nadupaná akční pecka, která je možná i nejlepší z celé série. A na šestý díl to je kurva velkej úspěch. Slabších 5*(6.8.2018)

Než se dostanu ke slovům ospravedlňující mé hodnocení, musím vyseknout poklonu producentům. Tom Cruise totiž svoje adrenalinové zážitky a kaskadérské kousky ugraduje každým filmem geometrickou řadou, a tak se divím, že na to kdokoliv z producentů má nervy. Stačí jeden špatný pohyb a je po filmu i sérii (bez Cruise totiž nemá žádný jiný herec šanci sérii udržet při životě, přiznejme si to).___ Když jsem si kontroloval hodnocení předchozích filmů v tomto nadupadném seriálu, všiml jsem si, že jsem (oprávněně) nedal plné hodnocení. Teď ale už musím (a rád), protože poprvé za celou dobu jsem při sledování dostal pocit, že tahle mise je opravdu nesplnitelná. Jak film postupuje, úspěšné zakončení mise se víc a víc vzdaluje, až se dostane do bodu, kdy si každý musí říct "sám bych nevymyslel, jak tohle může dokázat, aby film zůstal stále zábavný" - ano, mluvím o naháněčce vrtulníky. Ano, příběh má někdy díry (možná to napraví druhé zkouknutí) a někomu můžou vadit či znesnadňovat orientaci změny identit, dvojitosti agentů, několikery zvraty, ale právě kvůli tomuhle mám celý filmový seriál osobně rád. Tahounem je samozřejmě akce, která je tady opravdu chvályhodná. Naposledy mi takto spadla brada při The Dark Knight Rises, kdy si Nolan udělal z letadla jojo. Pak to byl Mad Max: Fury Road. A nyní tento snímek. Skok z letadla či právě již zmíněnou naháněčku ve vrtulnících mi z paměti nevymažou ani agenti Men in Black. I bitka na toaletách má správnou syrovost a nebýt PG13, vyrovnala by se i závěrečné bojové scéně z prvního Raidu. Cruise sice jako člověka nemusím, ale když to dám stranou a zaměřím se na jeho herecké a kaskadérské výkony, právem se řadí ke špičce. Málokdo toho dělá pro pobavení obecenstva tolik jako on. Teď si vlastně nevzpomenu na nikoho. Pochvalu ale zaslouží i ostatní herci a hlavně režisér a kameraman, kteří tyhle eskapády dokážou ukočírovat či zachytit na kameru. Tenhle film si pustím velice rád ještě několikrát. PS: je hodně poznat, že Lorne Balfe je Zimmerův žák. Hudba má hoooooooodně tónů a sekcí z The Dark Knight trilogie. Ale kdo nemá rád Zimmerovu hudbu? Nikdo se nenajde. Takže i Balfe má před sebou hodně zářnou budoucnost.(10.8.2018)

• Baboonek

Ethan zachrání svět... Chvíli to vypadá, že ho záporáci převezou, ale jako vždy on má plán a i když je to do poslední chvíle napínavé, zmákne to. Jen tomu chybí vtip, alespoň špetka originality a v dobrý plot twist jsem ani nedoufala. Takže suma sumárum ani bych to nenazvala dobrým akčním filmem.(10.9.2018)

Padesátiletého pána, který se kvůli natáčení filmu naučil skakákat padákem, lítat s helikoptérou a při parkuru si zlomil kotník, nějak nejde nemilovat. Narozdíl od všech zaměnitelných CGI sci-fi kde tahají herce na strunách před greenscreenech, je tady vidět ta fyzičnost všeho a je to stejné, jak když v tom němém filmu visel týpek za ručičky hodin dolů do ulice. Čiže super.(17.8.2018)

Vyborna akcni podivana, ktera nesetri vybornymi scenami a napetim. Pravda, mozna moc prekombinovane, ale porad atraktivni. MI si drzi vysokou latku.(29.9.2018)

"I'm Walker, by the way." Vynikající epizoda, který vévodí nepřekonatelný narvaný hovado Cavill. Slušnej příběh, napětí, překvapení a už zmiňovanej Cavill to vystřelujou na pětku.(2.8.2018)

Napínavé jak guma u spoďárů. ... GA Cinema(2.8.2018)

Co všechno se nedá stihnout za patnáct minut! Akční scény dokonalé, ty neomrzí, ale potřeba scénářem ošetřit Huntovy citové kotrmelce, přiblížit nám jeho denní snění, a hlavně ukázat, že Ethanovi záleží opravdu, ale opravdu opravdu, na každém z nás (jak na příteli, tak i na bezejmenné policistce), tak toto všechno dohromady trochu tu jízdu občas zpomaluje. Tam se asi bude v budoucnu hodně na počítačových monitorech "převíjet".(9.8.2018)

Tom Cruise je fakt borec. Po zhlédnutí videí z natáčení akčních scén, ho oceňuji ještě více. Jasně film má své mouchy. Ale cítím z toho jistou odlehčenost, díky které mě to baví. Škoda jen, že do nového dílu, vždycky zapomenu, co se dělo v tom předchozím.(7.8.2018)

"Mission Impossible - Fallout" by som ohodnotil ako najlepší diel z Mission Impossible série. A súčasne aj zo všetkých najdlší. Aj by som napísal niečo, len si myslím, že by to dávalo spoiler a preto nebudem hovoriť, čo mám na jazyku. Ale myslím si, že je to aj tak celkom vzrušujúce. Opäť musím povedať, že ako v posledných filmoch sme tu dostali vynikajúcu akciu. Funguje to skvele. Celkové spracovanie je fantastické. Keď sa niečo deje, tak tomu verím a ide pre mňa o skutočne nervy drásajúce momentky. Najmä keď sa Ethan snaží dostať do helikoptéry. Mám pocit, že tam mohlo ísť aj o život. Hudba je opäť ikonická a funguje to skvele. Mimochodom úvod filmu bol fantastický. A veľmi dobre ukazuje čo sa môže stať, ak misia nedopadne podľa predstáv. Dokonca sa priznám, že som im to najprv aj úplne zbaštil. To som nečakal. Gratulujem, dostali ste ma. Herecké výkony sú vynikajúce. Simon Pegg, Ving Rhames sú skvelí ako vždy. Osobne sa ale priznám, že mi tu veľmi chýbal Jeremy Renner. S ním boli predošlé dva filmy fantastické a chýbal mi tu. Potom je tu Rebeca Fergusson, ktorá ako Ilsa je rovnako vynikajúca. A teší ma, že stretneme aj Michelle Monaghan. Naháňačka v Paríži vyzerá vynikajúco a tlieskam tvorcom. Plus tu máme skutočne fantastické finále, ktoré odporúčam vidieť. Napriek tomu, že tieto filmy sú v podstate rovnaké a to od nich čakáme, tak nemôžem uprieť fakt, že ma to baví sledovať. Čo je teda problémom filmu? Vyzerá to tak, že všetko je vynikajúce a nič nemôže nefungovať. Pár drobností. Dokonca sú to skutočne maličkosti. Miestami vie byť film veľmi priehľadný. Vedel som, kto bude zloduchom. A nehovorím o Solomonovi, ktorý je misiou filmu. Je tu ešte jeden ďalší. A úprimne som mu od začiatku nedôveroval. Takže v tomto sa moment prekvapenia nechystal. A môj druhý problém je, že to pôsobí ako keby chcel mať film dvakrát svoje finále. Jedno, ktoré sa skončí nepríjemne a tak sa treba dostať k druhému, kde už všetko dopadne tak ako má. A po prvom finále pozeráte, čo sa deje, lebo si uvedomujete čas filmu. A pozriete na hodinky a zistíte, že ostáva ešte celá hodina. Takže je pravda, že ten čas som si uvedomoval a je to trošku problém. Tempo malo byť trošku vyváženejšie. Ale ku kreditu filmu poviem, že nič z toho, čo som sledoval nebolo nudné, malo to adrenalín, bolo to zaujímavé a film vytasil aj počas toho čo sa veci dialo pár pekných prekvapení. Nie všetky som odhadol (priznávam). A príbeh je tak veľmi zaujímavý a s takými skvelými zvratmi a akciou, že im to dokážem odpustiť. V mojich očiach najlepší MI film a v prípade, že sa rozhodnú tvorcovia pokračovať, tak budem tam s nimi ďalej. Lebo dobré akčné špionážne filmy je potreba. A nemusíme mať iba Jamesa Bonda Hodnotenie: A(18.8.2018)

Klobúk dole pred Tomom Cruiseom lebo to čo predvádza bez pomoci kaskadéra nepredvádza v dnešnej dobe asi žiaden herec a preto fakt ma môj obdiv, či už ide o adrenalínovú akčnú sekvenciu na motorkách v Paríži, zoskok s lietadla, neskutočnú bitku na záchodoch alebo krv tuhnúcu a žalúdok zvierajúcu finálnu akčnú sekvenciu na vrtuľníkoch. Humoru je tu pomenej a to ma celkom mrzí, ale keď príde na vec fakt sa človek zasmeje. Hudba tu bola bombastická ako od Zimmera až do konca filmu som si myslel, že hudbu skladal on, ale mýlil som sa. Herec obsadenie potešilo a dokonca aj Henry Cavill bol celkom fajn.Fakt výborný filmový zážitok a návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 85 %.(26.8.2018)

Tom Cruise snad nestárne a společně se zavedenou partou servíruje další díl akční pohádky pro dospělé, které asi dech jen tak nedojde. Další Mission Impossible je, i přes svou poměrně štědrou stopáž, nám dobře známou nabušenou podívanou. Opět několik zapamatování hodných akčních scén (především ta s Cavillem na záchodech), bezpočet dějových zvratů a skvělé výkony herců především v menších rolích. Musím uznat, že jsem minule zbytečně křivdil Rebecce Ferguson, která dodává potřebné rozptýlení. Opět velmi dobře natočená pohádka pro dospělé, která je místy trošku hloupá, ale budete se bavit královsky. To Vám zaručuji.(15.9.2018)

Série Mission: Impossible zraje jako víno. Šestý díl je něco jako velmi sladké a pozdní slámové víno. Zachutná, ale moc se toho vypít nedá. Tento díl také zachutná, ale není radno ho moc rozebírat, aby si člověk nevšiml chyb a toho, co se mu nelíbilo. Nutno ovšem přiznat, že i když vizuelně Cruise nevypadá jako ze škatulky (prostě mu ty roky přibývají), fyzicky je na tom on i celý tento film neskutečně. To, co tu herci na poli akce předvádějí, je naprostá šílenost, navíc když víte, že většina scén nejsou triky, ale dokonale natočená akce. Už jen kvůli vizuálu jsem ochoten smířit se s přepálenou stopáží, překombinovaným scénářem a donekonečna natahovaným koncem. Bavil jsem se úžasně, přesto si dovolím tvrdit, že pětka byla naprostým vrcholem po všech stránkách, zatímco šestka je dokonalá pouze v akci nabytých pasážích a ve zbytku nudí.(26.9.2018)

Christopher McQuarrie má blíže k umělcům typu Nolan, než k rutinérům typu Bay. Co předvádí ve Falloutu (a samozřejmě hlavně Cruise) je úchvatná stará kaskaderská škola v tom nejlepším provedení. Fyzika zde stále platí, charaktery jednají charakterně a záporáci mají svou vlastní smysluplnou hloubku pro své jednání. Hanry Cavil je zde možná ve své nejlepší roli a škoda že mu ten plnovous do Supermana nenechali. Akční scény jsou přehledné, dramatické a velice fyzické. A závěrečný souboj vrtulníků je pastva pro oko s maximálním využitím pár prostředků pro co nejlepší efekt (srovnávat můžu jen se scénou v autě a T-Rexem v prvním Jurském Parku). Prostě chrochtám blahem a pátá hvězda unikla jen o chlup. 80%(7.8.2018)

Nové přírůstky MI série nastavují kvalitu pro současné thrillerové akční blockbustery a Fallout je opět plný Benjiho vychytávek, pár krásných holek, spousty drsných grázlů co dostanou po tlamě a honiček v ulicích evropských měst. Nechybí ani přepálené finále a kaskadérské kousky Toma Cruise, kde chvílemi nevíte, co je vylepšeno zeleným plátnem a kdy ten starý blázen zase riskoval (v lepším případě) zlomenou bohu. Nejdůležitější je ale za mě fakt, že nová MI drží díky dobře napsanému scénáři skvěle pohromadě a nemá hluchá místa. Takhle se to dělá!(26.8.2018)

Mno, mile překvapil Simon Pegg, Cavill dokonce hrál a co se týče Toma, tak se zdá, že to v tomhle věku pořád fyzicky zvládá, byť občas je vidět oteklá tvář a zvětšující se bambule nosu. Ale jinak je to nejspíš největší hrdina všech dob, protože, to co on přežije v závěru, to by nezvládl ani Chuck Norris. Kecám, největí hrdina je Simon, protože bez něj by byli všichni v pánu.(3.8.2018)

1 4 5 6 7 8 9 10 13 19 25