• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Má to snad úplně všechno! Plutónium, Ajfelovku, bandu třípísmenných agentur, dvojité agenty, trojité agenty, jasné zmrdy, skryté zmrdy, Kašmír, sexy špionku, hnusnou špionku, výpravu jako kráva, tisíc statických i pohyblivých kamer a samozřejmě trpaslíky, ale … Představte si, že na vás jednoho večera začne z druhé strany baru pomrkávat totální kunda. Vysoustružená jako z masturbačního katalogu plnými rty vykrouženými do lascivního O pomalu vysrkává z oliv ančovičky, sem tam si objedná banán, který si bez kousání zasune do jícnu a polkne, přičemž vás s lačně přimhouřenýma očima fixuje pohledem, občas si špičkou jazyka olízne nos a její zrychleně se vzdouvající 95D jakoby se každou chvíli chystaly samovolně vyklouznout z přecpaného dekoltu. Pro jistotu se ohlédnete, jestli za vámi náhodou nestojí nějaký podměrečný, urputně dobarvovaný a chirurgicky z posledních sil udržovaný obstarožní sájentolog, a když se přesvědčíte, že tomu tak není, kvapně koupíte dva Kedlubnové bollsy a rozhodnut risknout, že se ráno neprobudíte s ukousnutou hlavou a uzlem na čuráku, se to vydáte prozkoumat zblízka. Pak však po jejím hysterickou dickcí proneseném půlhodinovém monologu o nutnosti zastavit globální oteplování a zachránit všechny mouchami obsypané africké děti s hrůzou zjistíte, že je úplně blbá, z huby ji smrdí tak, že v okruhu dvou metrů padají k zemi blijící masařky, a navíc si při svém zaníceném vyprávění co pět minut nahlas bublavě usrala. A tak se raději se svým pepermintovým likérem vrátíte zpět na svou stranu baru, ještě chvíli se pokocháte pohledem na to výstavní zpracování, snažíc se zapomenout na všechny ty „bonusy“, načež se otráveně odeberete domů pustit si péčko. Po dokonalé, hutné a inventivní Imposibilní pětce Kryštofovi evidentně zřídly spermie, nicméně rozjetá mašinka Tomáš urputně tlačila na poslední předdůchodové promo, a tak prostě jen zoufale naházel do generátoru nenápaditých, tisíckrát omletých klišovitých pičovin „špionáž, agenti, akce, jaderný, pár tupých zvratů, auta, motorky, vrtulníky, hodně cestovat a Gimli“. Ovšem následně vyplivnutého Bonda z Ereboru, který si názvem i scénářem říká o Folaut, naprosto fantasticky natočil, což je třeba ocenit alespoň dvěma hvězdami. A ta třetí je za ty noční můry, které musel během natáčení zažívat chudák Supergej. To bylo co půl hodiny: „STOP!!! No tak, pane Clavin, zase se zapomínáte! Pokrčte se v kolenou a pořádně nahrbte, ať vedle vás Tomík i v těch vycpaných botách na podpatcích nevypadá, jako by zabloudil v jahodách, a že byste ho i stojícího na špičkách zabil jen tím, kdybyste se pečlivě nedíval, kam šlapete … „(3.8.2018)

Schválně. Zkuste jmenovat jakoukoliv filmovou sérii (kromě Jamese Bonda), ve které je šestý díl dobrý. Je totiž časté, že s každým dalším vydaným dílem kvalita dané série klesá. Mission: Impossible - Fallout však tuhle teorii s přehledem rozdupává pod nohama. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych koukal na něco od Nolana - mistrovská práce s hudbou, zvukovými efekty, plus precizní obratnost s kamerou, která se snad od každého dílu lepší. Fallout se už tolik nesnaží diváka omámit nějakými cool špionskými vychytávkami, ale více se zaměřuje na čistě zábavnou a napínavou akci, která je zde opravdu mega špičková. Z příběhové stránky si navíc film bere vždy něco málo z filmů předchozích, což sérii rozhodně prozpívá. Jen škoda, že to někoho nenapadalo dřív. Občas na vás ale film chrlí přes příliš informací a plot twistů, nad kterými se člověk nemá příliš času zamyslet, což může diváka krapet zmást. A jsem trochu zklamanej, že ve filmu nebyla jedna hustá scéna z traileru, na kterou jsem se dost těšil. Oh well... Nic to ale nemění na tom, že šestý Mission: Impossible je výborně natočená nadupaná akční pecka, která je možná i nejlepší z celé série. A na šestý díl to je kurva velkej úspěch. Slabších 5*(6.8.2018)

Bond rizlej Temnym rytirem s atmosferou Inceptionu, Imax zazitek numero uno(6.8.2018)

V době všemožných digifestů a maskovaných hrdinů se jedná o určité zjevení. Akce ze staré školy, která ovšem dostala moderní háv a precizní řemeslné zpracování. Nasnímání scén je dechberoucí a každý záběr se daří prodat v té nejvyšší cenové hladině. A ta hudba a její provázání s dějem na plátně – to prostě nemá chybu (zvukové možnosti kinosálu využity na maximum). Šestá Huntova mise je sice až přes míru překombinovaná a tváří se chytřeji, než tomu tak je doopravdy, ale vše je podáno natolik poctivě a s nadšením všech zúčastněných, že je lehké nad těmito výtkami mávnout rukou. P.S. Nejlepší akční scéna? Úprk po střechách Londýna. Pecka a smekám, Tome.(15.8.2018)

Tymto dielom sa seria snazila priblizit osudovosti a dokonalosti Nolanovho Temneho rytiera, ale neuspesne. Ano, akcne sceny su kvalitnejsie nasnimane a spickovo prevedene, ale prave ta osudovost tu prilis nefunguje, lebo postavy nie su ani zdaleka tak prepracovane a vlastne to su len jednorozmerne figurky. Vdaka tomu som nemal strach o postavy a bolo mi jedno kto prezije. Zapletke nepomahaju v budovani napätia ani extremne prekombinovane zvraty vdaka ktorym sa po par minutach prestanete snazit odhalit komu o co ide, kedze pri akomkolvek odhaleni viete, ze bude nasledovat dalsich desat, ktore predosly dej postavia naruby. Napriek snahe o totalnu prekombinovanost som mal pocit, ze tvorcovia dobehli skôr sami seba a viacere zvraty mi pripadali natolko priehladne, ze som ich hned odhalil. Napriklad ojeby s maskou boli ocividne od prvych sekund. Oproti otrasnemu predoslemu dielu sa aspon zlepsili akcne sceny, ktore uz su natocene prehladne a bez zbytocneho vynechavania filmovych okienok. Bohuzial svojou koncepciou su tiez neskutocne prekombinovane, takze nielenze som nebol v napäti kvôli tomu, ze mi na postavach nezalezalo, ale aj kvôli tomu, ze som vedel, ze pri akejkolvek akcii sa na poslednu chvilu objavi nejaka necakana zachrana ci uz v podobe nejakej postavy, alebo megabazmeku. Akcnych scen je ale tak strasne vela a su tak neskutocne natahovane, az to pôsobi unavne. Na jeden zatah je pre mna film nepozeratelny a musel som si dat prestavku. Jak keby to mal byt snad posledny Cruisov akcniak a tak do neho natrepal uplne vsetko co ho napadlo. Podobne unavne na mna pôsobil Jacksonov King Kong. Z akcnych scen sa mi najviac pacila skvela bitka na zachode a vôbec ma nebavili akekolvek prestrelky v ktorych vdaka detskemu ratingu vsetci po sebe strielaju ale ziadne zasahy nevidime. Takze za jedno pozretie to asi stoji, ale pre mna ostava nadalej jedinym dielom, ktory ma nadchol, perfektna stvorka. P.S.1: Preco to musi byt tak nekonecne dlhe? P.S.2: Kam sa podela scena vrtulnik vs. kamion z traileru? P.S.3: Cruise kurva nestarne a o 4 roky starsi Baldwin tu vyzera jak jeho otec. 5/10.(16.11.2018)

Tak po delší době zas musím vyzdvihnout ryzí akčňák. Doma jsme si pustili celý maratón (1-5) a ač je pro mě i nadále nejlepším dílem trojka ("zaječí packa" měla to největší srdce a to, že Ethan Hunt musel umřít, aby přežil, opravdu nic netrumfne :-D), tak aktuální šestka se mu při záchraně světa skoro vyrovnala. Už teď je zřejmé, že jde o událost roku (oprávněnou) a z okolních reakcí se mi nejvíce líbí přirovnání, že jde o "špionského Temného rytíře". Pod to bych se klidně podepsal! ;-) To vše díky komplexní atmosféře, ukovanou zejména dech beroucí akcí a svižným dějem. Některé situace se sice můžou zdát místy zbytečně překombinované a znalce celé "frenčajzy" už teď těžko něčím překvapit, ale i tak řemeslně perfektní! No a ta hudba! Nevím, jestli to bylo ATMOSEM, ale okamžitě si potřebuji pustit celý soundtrack! :-P 95 % P.S. Bond je dobrej, ale Hunt je jen jeden! Stejně tak obrovský obdiv Cruisovi, který je na tom ve svých 56 letech fyzicky lépe než leckterý třicátník = sprintuje, skáče ze střech, šplhá na helikoptéru, apod. Taková jeho klasika :-D. Jo a před shlédnutím šestky doporučuji osvěžit minimálně pětku.(2.8.2018)

Absolutně jsem si to užila a před Tomem smekám až hluboce k zemi. Nenašla jsem hluché místo, a místy vtipné hlášky byly třešinkou na dortu. Perfektní.(26.11.2018)

Nie síce jediný, ale ten najpodstatnejší problém tohto filmu, je jeho dĺžka. Bolo to nutné? Akoby sa celý Hollywood prestal baviť a začal ponúkať temnotu zľava zprava ( ďakujem za MCU a nadchádzajúci THE MEG ), pričom to musí byť natiahnuté na pomaly trojhodinovú dĺžku. Bez nejakej polhodinky by išlo o úchvatný akčný thriller, ktorý sa môže pochváliť jednými z najlepších akčných scén v sérii ( peckový ´´cliffhangerovský´´ záver ) a jednými z najvýraznejších záporákov ( a že ich tu je požehnane ). Preto škoda tej vaty okolo, mohlo ísť o tretí najlepší príspevok k misiám agenta Hunta ( top dvojkou zrejme navždy ostane De Palmova jednička a za ňou Abramsova trojka ).(4.8.2018)

Neskutečný akční nářez, kdy jsem se v kině opět při každém záběru tetelil blahem a občas koukal s otevřenou hubou. Nádhérné záběry Paříže, Londýna a Norska.(5.8.2018)

• halogenka

Roztomile hloupoučká akčňárna pro starší a pokročilé. Celý film jsem čekala, že Cruise konečně řekne “I’m too old for this shit”, ale smůla, patrně se chystá pokračování. V tom případě přeju klukům ze scénaristického hodně štěstí s plácáním nové kuličky klišé a pitomin. A aspoň tomu Peggovi by mohli napsat jednu vtipnou hlášku, protože jestli zapomněli, tak proto tam je. Můj suverénně nejoblíbenější záběr je překvapený chlap ve vrtulníku, to za ty dvě stovky stálo. Jako komedie slibné, jako akčňák v roce 2018 tak nablblé, že byste to pohladili po hlavě a poslali spát.(19.8.2018)

Tom to opět dokázal, to co zde předvádí je prostě neuvěřitelné a ve spolupráci s McQuarriem se všichni Bournové a Bondové a Rychle a Zběsile mohou jít zahrabat pod zem. Akce našlapaná od začátku do konce a dokonce ani nevadí že film mohl být o půlhodiny kratší, jelikož akce to vyváží. Už od prvních minut je znát že tahle série prostě ani po šestém díle nemá konkurenci a asi ji mít nikdy nebude. Cavill se tváří tak jak jako všude pořád stejně, ovšem jakmile vyjde najevo to,co je zřejmé od prvních okamžiků filmu, stává se skutečně skvělou postavou. Scénáři není co vytknout, to je prostě parádně napsaná podívaná, z které by se měli učit další tvůrci snažící se o akci a dokonce i John Wick nesahá Huntovi ani po koule. Co bylo ovšem naprosto úžasné a perfektní, jsou bokové scény, choreografie bojů famózní, bez střihu, fakt to byli herci, co se prali, např scéna na záchodech nebo ve dřevěném domečku. Výborné, Tom je neskutečné zvíře s brutální fyzičkou a Cavill stejně tak, musím říct že je to asi jeho nejlepší role, ty souboje byly výborné... bože, tohle byla.akce jak svině.. Nejlepší hláška filmu ,,I am working on it,,(2.8.2018)

"I'm Walker, by the way." Vynikající epizoda, který vévodí nepřekonatelný narvaný hovado Cavill. Slušnej příběh, napětí, překvapení a už zmiňovanej Cavill to vystřelujou na pětku.(2.8.2018)

To nejlepší, co série v minulosti přinesla, si tenhle díl vypůjčuje a přetváří v čirou filmovou esenci. Vyčítat se mu dá pouze to, s čím žánr běžně operuje. Další kroky a dějové zákruty se sice dají odhadnout dopředu, ale jsou tak precizně vysoustružené, že navzdory tomu dokáží ohromovat a lahodit zároveň. I když jedna akce střídá druhou, tak se nezapomíná ve správnou chvíli zpomalit a ani na postavy, které jsou tím nejdůležitějším, což ne vždy platilo. Ale i když je díl sebelepší, tak se nemůže zbavit toho, že už se v některých fázích začíná opakovat, ale naštěstí mi to vzhledem ke kvalitě sledování nekazilo. (Brno, Velký Špalíček)(5.8.2018)

Přesně ta vyhypovaná akční jízda, kterou chcete. Tom Cruise nestárne a jeho kaskadérské kousky jsou skoro neuvěřitelné.(6.8.2018)

Tomík vypada porad skvele.(17.8.2018)

Právě jsem přisel z IMAXu. Musim to vstřebat !!!! Masakr!! Pak napíšu více..... AKTUALIZACE: Právě sem prišel z druhého promítání v IMAXu a stále vstřebávam a nechci spoilerovat dokud ještě neproběhla ofiko premiéra v ČR. Každopádně můžu říct, že za mě jde o nejlepši akční film minimálně posledních deseti let. Tržby k 8.8.2018 $334 272 070 k 11.8 jsou tržby $ 372 027 710 k 26.8 : $538,700,660 tržby k 2.9.2018 jsou vcelku příznivé - pomohl samozřejmě premiérový víkend v Číně - celosvetově $647,046,529(31.7.2018)

Ethan Hunt pošesté. I když si myslíte, že už vás jeho eskapády nemůžou ničím překvapit, mýlíte se. Cruise svými kaskadérskými kousky opět překonává sám sebe a jeho šplh po dubajském Burdž Chalífa ze čtvrtého dílu (ze kterého jsem byla úplně paf) tak pomalu upadá v zapomnění. Je to borec, kterému tu blížící se šedesátku fakt nejde věřit. Udělal mi radost ale i Superman Cavill a hlavně mistr vedlejších rolí Alec Baldwin. Stejně jako každé "misi" lze vytknout překombinovanost scénáře a taky mi dosud uniká kouzlo Rebeccy Ferguson, ale jiné výhrady v podstatě nemám. Na prvním místě série mi nadále zůstává zmiňovaná čtyřka, té šlape na paty temnější trojka, bronzovou medaili ale téhle akční lahůdce udělím moc ráda.(1.8.2018)

Prakticky není co vytknout. Snad jen osobně bych si přál, aby to bylo více temnější a trochu kratší. Jinak perfektně odvedená práce. McQuarrie ma režii pevně ve svých rukou, film má hlavu a patu a vypadá fakt nádherně. Žádný zběsilý střih. Nevím, jestli si Cruise ve své sektě dává lázně z plodové vody nebo co, ale ten chlap je prostě nezmar. Klobouk dolů. Za 5 to není, ale fakt tomu moc nechybělo. 85%.(3.8.2018)

Musím to vstřebat !!!! Masakr!! Špičková akční jízda, která ukazuje bondovkám, jak to má vypadat. Pro mě osobně překvapivě výborná věc, která mě hodně bavila. Mission Impossible je naprostým důkazem toho, že se dají série posouvat pořád nahoru. Akce, dialogy, souboje, kamera, všechno je vybroušené do nejmenšího detailu, což musím náležitě bodově ocenit. McQuarrie si umí se scénářem pohrát, krásně navazovat na předchozí díly a společně s tímto vyšperkovat jednotlivé postavy. Henry Cavill ukrutný borec. Rebecca Ferguson, zatraceně sexy. Sympatický Simon Pegg. Ving Rhames....základ týmu bez toho by to nešlo. Huntova parta je stále akčně zábavná a přitom komická ve správných dávkách. Cruisovy kaskadérské kousky jsou ovšem excelentní (seskok padákem či honička vrtulníků nemají chybu), stejně jako energie a humor některých scén. Bitka na záchodě je excelentní. Cruise stále nadoraz. Fallout jednoznačně zatím nejlepším akční film letošního roku.......(6.8.2018)

Akce je skvělá, honička v Pařiži i odpočet v Kašmíru jsou zábavné, přehledné a napínavé, ale všechno ostatní včetně příběhu, zápletek a vážnosti (Angela Bassett tím pohled snad přímo vraždí) to sráží na úroveň nešikovné hlouposti. Obzvlášť začátek dává najevo, že McQuarrie (asi podobně jako Rian Johnson) je přeceňovaný režisér, který ale není autorem s nápaditou a komplexní vizí. S Temným rytířem, prosím, nesrovnávat.(9.8.2018)

Než se dostanu ke slovům ospravedlňující mé hodnocení, musím vyseknout poklonu producentům. Tom Cruise totiž svoje adrenalinové zážitky a kaskadérské kousky ugraduje každým filmem geometrickou řadou, a tak se divím, že na to kdokoliv z producentů má nervy. Stačí jeden špatný pohyb a je po filmu i sérii (bez Cruise totiž nemá žádný jiný herec šanci sérii udržet při životě, přiznejme si to).___ Když jsem si kontroloval hodnocení předchozích filmů v tomto nadupadném seriálu, všiml jsem si, že jsem (oprávněně) nedal plné hodnocení. Teď ale už musím (a rád), protože poprvé za celou dobu jsem při sledování dostal pocit, že tahle mise je opravdu nesplnitelná. Jak film postupuje, úspěšné zakončení mise se víc a víc vzdaluje, až se dostane do bodu, kdy si každý musí říct "sám bych nevymyslel, jak tohle může dokázat, aby film zůstal stále zábavný" - ano, mluvím o naháněčce vrtulníky. Ano, příběh má někdy díry (možná to napraví druhé zkouknutí) a někomu můžou vadit či znesnadňovat orientaci změny identit, dvojitosti agentů, několikery zvraty, ale právě kvůli tomuhle mám celý filmový seriál osobně rád. Tahounem je samozřejmě akce, která je tady opravdu chvályhodná. Naposledy mi takto spadla brada při The Dark Knight Rises, kdy si Nolan udělal z letadla jojo. Pak to byl Mad Max: Fury Road. A nyní tento snímek. Skok z letadla či právě již zmíněnou naháněčku ve vrtulnících mi z paměti nevymažou ani agenti Men in Black. I bitka na toaletách má správnou syrovost a nebýt PG13, vyrovnala by se i závěrečné bojové scéně z prvního Raidu. Cruise sice jako člověka nemusím, ale když to dám stranou a zaměřím se na jeho herecké a kaskadérské výkony, právem se řadí ke špičce. Málokdo toho dělá pro pobavení obecenstva tolik jako on. Teď si vlastně nevzpomenu na nikoho. Pochvalu ale zaslouží i ostatní herci a hlavně režisér a kameraman, kteří tyhle eskapády dokážou ukočírovat či zachytit na kameru. Tenhle film si pustím velice rád ještě několikrát. PS: je hodně poznat, že Lorne Balfe je Zimmerův žák. Hudba má hoooooooodně tónů a sekcí z The Dark Knight trilogie. Ale kdo nemá rád Zimmerovu hudbu? Nikdo se nenajde. Takže i Balfe má před sebou hodně zářnou budoucnost.(10.8.2018)

1 4 5 6 7 8 9 10 17 25 33