Anděl Páně 2

Anjel Pána 2

Angel of the Lord 2

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Když se o něčem moc mluví, bývám opatrný. Obzvláště když jsou to superlativy a samá chvála. Navíc jsem v Týdnu četl dokonce rozhovor se Strachem a tak jsem byl i dost zvědav jak to vše dopadlo. Do kina jsem tedy dnes šel s dětmi a očekáváním jaké to tedy bude. A musím naplno uznat, že - všichni ti spokojení, co tvrdili, že je to bezva vánoční pohádka - měli plnou pravdu. Strach opravdu natočil něco, co předčilo svého předchůdce a co je opravdu vánoční pohádkou. Některé se tímto označením honosí jen proto, že jsou točené v zimě a na sněhu, nebo jen proto, že jsou dávány o vánocích. Anděl Páně 2 se odehrává přímo na sv. Mikuláše a není tím pádem co řešit! Začátek pohádky je doslova nadupán vtipy pro dospělé, kdy hlavní hrdinové pálí na své biblické spoluobyvatele nebe a svaté jednu narážku za druhou jak samopal. V jednu chvíli jsem si dokonce řekl, že už je tam toho dost a pokud to takto bude pokračovat tak potěš. Naštěstí je čert i anděl opět svržen na zem a tam konečně začne ta pravá pohádka v kulisách mého milovaného Krumlova. Přítel Malarkey správně poznal, že se točilo stále na stejných místech a na rozdíl od něj přiznávám, že to byla trochu škoda. Těch zákoutí totiž nabízí toto pohádkové město bezpočet a Strach dobře trefil, že nejpohádkovější je v zimě. Ulice jsou prázdné, za žlutě svítícími renesančními okénky měšťanských domů i hradu se zámkem lze tušit teplo a v mrazivém voňavemém vzduchu je cítit v kouři z komínů hořící uhlí ... Sníh křupe pod nohama na staleté dlažbě a vy jste v čase někde hodně zpátky.... Nikdy na těch 5 let v Krumlově, které jsem tam v nejlepších létech strávil nezapomenu. Ale pohádka nejsou jen lokace, ale také pohádkové postavy.. Tady je to Trojan a Dvořák, kdo táhne většinu zábavy a hlavně Jirka Dvořák u mně získal nezpochybnitelné ocenění - nejcharismatičtější pohádkový čert! Dětem v kině se dokonce líbil ze všeho nejvíce a to je myslím pro herce hrajícícho čerta po čertech dobré ocenění!!! Výborný byl i Bartoška jako Pán Bůh, jen mi na něm chyběly ty jeho brýle.. :-). Horší to bylo s Abrhámovým zpěvem a s účastí pana Horáčka, kterého jako textaře hodně můžu, ale proč tu dělal anděla to moc nechápu... Perlou na tom všem je pak opravdu povedená hudba Ondry Brzobohatého, který se zhusta vrhl na filmovou hudbu a jednou by z něj mohl být třeba i druhý Liška... Pohádka to byla milá, skvostná, ve všem byla tak akorát a tu hvězdičku navíc dávám za to, že už dlouho jsem jako dospělák neměl při sledování pohádky tak libé pocity! Takže za je to za 5 párků z Latránu! * * * * *(23.12.2016)

• Ivo

Stojí to hlavně na místy rádoby zábavných hláškách anděla a čerta, i když jejich náhlá freudovská vzedmutí mi přišla vzhledem k jejich statusu - i nebeské fyziologii ? - dost podivná, k tomu ještě Polívkovy necudné návrhy, vskutku pohádka pro děti ... Samotný příběh je proti prvnímu barvitému dílu trochu o ničem, méně akční a na konci i dost odfláknutý. A když se v rámci závěrečných kolektivních budovatelských zpěvů a tanců k tomu všemu ještě náhle z pekel samoúčelně vynořuje odpudivá pějící slavice Zaňáková, chtělo se mi upřímně vrhnout :) A ještě ten soudruh kandidát na prezidenta tam shůry svým voličům blahosklonně zakýval ... (hele, Strachu, udělej mi produkt placement a tady máš 5 miliónů ... nedivil bych se ...) Polévka až příliš černobílý a trapně jednorozměrný záporák (taková spíš křečovitě nepovedená karikatura) potrestaný navíc bez sebemenšího nápadu a vzrůša ... zlí Mikulášové dtto a celkově zbytečně moc všelijakého násilí a honění všeho druhu (včetně málem oběšení holčičky). Unavený Abrhám a Preiss a spousta dalších "selebrit" tam byli jen do počtu - jen proto aby se tam za každou samoúčelně objevili všichni co má ČR v seznamu, divím se že jim to za to stálo ...Nebeské bytosti se na obláčkovém zeleném pozadí (vytvořeném zjevně na moderním počítači Commodore 64) celou dobu chovají a komunikují jako retardovaní blbečci, včetně Boha v posledním tažení, otravné kravky Marie atd. Anděl v nebi má křídla, ale lopotí se pěšky nahoru po obláčkových schodech ? A když jsme u té holčičky v hlavní roli: nejenže poněkud dost nesympatická, ale zároveň i bez nějakého zvláštního talentu - doporučeno agenturou Kamarád ? A jak už tady někdo trefně poznamenal: Vica (v celém filmu defacto pouze v roli šukacího symbolu) by ji musela mít s Quasimodem, jinak to genově nedávalo nějakou uvěřitelnou souvislost :) Prodejce párků (fuj) moc dobrá partie tedy nebyl .... Celkově dost prvoplánově nedomyšlené, bez nápadu a spíše na laciný $$ a kameňákový efekt než na něco jiného .. ale na české telenovelové publikum to zjevně funguje celkem spolehlivě ...(1.12.2016)

Včera jsem se v kině dojímala, smála i brečela. Díky, Jirko Strachu, za oba Anděly Páně !!! Bylo v tom všechno koření pro správný pohádkový příběh a vonělo úchvatně. PS: a toho Dyka jsem Vám Jirko odpustila...párkař, co je lakomej a nakonec by se rozdal, ten se mi moc nelíbil.(2.12.2016)

Chi, chi,chi...jedním slovem, ÚŽASNÉ! Zatímco Jiří Bartoška vládne všem nebesům, to Jirka Strach kraluje v režisérském křesle. Strach je přesnou ukázkou toho, že to jde, že jde točit skvělé dvojky, o kterých je dobře známo, že jsou většinou (jak sám rejža říká) "blbé". Jsem skutečně nadšený, jak se druhý díl Anděla Páně povedl. Dvojka Petronel a Uriáš jsou neuvěřitelně vtipní, jejich vtípky jsou prostě číslem 1 a s druhým dílem přichází nové pozemské dobrodružství, které s sebou přináší skutečně krásný Vánoční příběh...Překvapením byl i samotný Český Krumlov jakožto hlavní natáčecí lokace filmu. Opět můžu jenom chválit. Tímto bych chtěl moc poděkovat nejenom režiséru Lotrandu Strachovi, ale také všem, kdo se na tomto dokonalém pokračování nejhezčího filmu, na který nedám už spoustu let v televizi na Vánoce dopustit, podílel. Ještě poslední věc a tím je srovnání dvojky s jedničkou. Dvojka je podle mě o špetku lepší než její předchůdce, takže úžasně úžasné:-) Jirka Strach má dar, dar z nebes, dar točit české pohádky, se kterými by neměl za žádnou cenu přestat! Viděno dnes 2.12. - kino tleskalo, protože to bylo po čertech dobrý !(2.12.2016)

Včera jsem se navnadila u mé milované jedničky a dnes vyrazila, plna chvějivého očekávání a zároveň obav, s dcerou na dvojku. Po revoluci jsem ještě nezažila vyprodané kino (v našem případě Svitavské). A mé těšení bylo vyslyšeno nadmíru. Jak pravil sám režisér v rozhovoru na Radiožurnálu - druhý díl se dá udělat špatně velmi snadno - tak to se mu, zaplať Pán Bůh, :-) nepodařilo. Smáli jsme se. Všichni v kině. A už teď vím, že budu muset znovu, protože spousta slov mi přes smích publika unikla. Ráda budu, tak jak v jedničce, znovu objevovat a pátrat v jemných nuancích a vtipných náznacích. Pohádka, a je otázka, zda je to vlastně pohádka, mě pohladila. Je skvělé vědět, že ještě v Čechách nevymřel inteligentní humor a výborní herci, že ještě někdo umí napsat geniální scénář a druhý natočit skvělý příběh. Děkuji. A když bude do milionu diváku chybět, půjdem s dcerou třeba 10x. A jinak. Bolek Polívka čím starší, tím zralejší a uvěřitelnější, v tomto případě krásně temný. Falešná mikulášská partička byla silně naturalistická - nezapomenu na jízdu Mikulášskou parní mašinkou ondyno v Litomyšli, kdy střízlivé byly snad jen děti a jejich nešťastné matky a svatý Mikuláš se válel po zemi společně s ožralými čerty při každé výhybce). No a Anděl s Čertem - nejlepší a nejjiskrnější herecká dvojice vzniknuvší v porevoluční kinematografii.(3.12.2016)

Příběhově mi to přijde stejně kvalitní jako jednička. I když nějak ve dvou třetinách už nahánění po městečku tak nějak ztrácí dech a vůbec by nevadilo trochu zkrácení a to i o úplně zbytečný a skoro vadící milostný trojúhelník. Což by se dalo nahradit naopak naprosto nerozvinutým progresem k "párkovému" dobrému konci, který se objeví uměle a čekáte ho jen proto, že se prostě viditelně blíží konec filmu. Nebe a biblické vtípky fungují, ale tak nějak jako by každou scénu psal někdo jiný. Kupříkladu scéna kolem nebeské kuchyně na začátku je nudná a vtípky prvoplánovité. Vzápětí však přijde zkoušení kolem očistce a u toho se člověk válí smíchy. Záporáci jsou těžce nesympatyčtí a to včetně Lišky (vzpomeňme naopak na jeho "aničku kozí nožičku"), v nebi funguje Issová, Bartoška, či třeba i Abrhám. Vedle toho Osvaldová, Bílá působí neuměle jak z "trošku" jiného původu. Horáčkova přítomnost je z WTF úrovně. Kerenes je nahraditelná, možná i lépe. Ale trpí také tím, že jí scénář přisuzuje nelogické chování. Čtvrtníčková dle mého herecky nedorostlá. Dyk nevýrazný. Polívka nečekaně výborný.(6.12.2016)

Přiznám se, že jsem na film šla spolu s rodinkou s trochou mrazení v zádech, zda očekávání, které do nové pohádky vkládám není příliš velké. Naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Svatá trojice Strach, Trojan a Dvořák to má vychytané naprosto dokonale. Když k tomu připočteme nádhernou Kláru Issovou, příjemného Bartošku a ostatní skvělé herce, tak prostě lahůdka. Herecká chemie mezi ústřední dvojicí fungovala dokonale, skvělý, vtipný a velmi, ale opravdu velmi dobrý scénář, nádherné scenérie, úžasná hudba, dokonalá režie. Prostě jen samé superlativa. Nedoporučuji pouze menším dětem, protože ty většině vtipných hlášek neporozumí. Příběh se sice nese v tradičním duchu vánoc, nicméně si spíše ze spousty církevních doktrín a zvyků dělá dosti pádnou legraci. Přesto pořád zůstává v rovině dobrého vkusu a pohádkového ducha.Lucie Bílá tam byla spíše do počtu, ale nevadila. Jednu obvzláště zářivou hvězdu pro Jirku Dvořáka, pokud bych měla jít ke všem čertům, tak jedině s ním. Za mne a mou rodinu pět obrovských hvězd.(11.12.2016)

Ano, víc takových pohádek! Myslím, že jsem za posledních 11 let neviděla lépe zpracovanou českou pohádku. Posledně to byl právě Anděl Páně, který mne zaujal. Přiznám se, že když jsem se před časem dozvěděla o druhém díle, moc jsem nevěřila, že se to povede. Povedlo se to přímo na výbornou. Děj se tentokrát točí hlavně kolem dvojice Anděla a Čerta, ale skvěle to funguje. Bylo to vtipné, svižné, člověk se rozhodně nenudil. Herce Trojana a Dvořáka mám ráda a skvěle se na plátně doplňují. Anička Čtvrtníčková mě mile překvapila, jako dětská herečka je skvělá. Film není rozhodně jen pro děti, zaručeně se u něj pobaví člověk každého věku. Za mě lepší čtyři hvězdy!(21.12.2016)

Pohodová atmosféra, brilantní herecké výkony, pohádkové ulice Českého Krumlova a jednoduchá avšak skvěle fungující zápletka. Na tom všem stojí krásná česká pohádka Anděl Páně 2. Nelze ani zapomenout na tradičně skvělé pěvecké představení Lucie Bílé (v závěru filmu) a Karla Gotta (při závěrečných titulcích). Boží.(22.12.2016)

Měla jsem strach ze dvojky, ale Strach to zvládnul na výbornou. Opět úžasná (a dokonce ještě lepší než v jedničce) chemie mezi Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem a jejich skvělé herecké výkony, ti dva se starají o největší zábavu a nejlepší vtipy a hlášky. Těch je v této pohádce opravdu požehnaně už od prvních minut. V kině opravdu krásný zážitek, nádherné zimní scény a nebeské prostředí. Opradu se to andělsky podařilo a mám čertovské pokušení dát 5*.(26.12.2016)

• calculus

Tak to byl tedy sešup! Kde byl Anděl Páně zajímavý, tam je dvojka jeho opakem. Prázdná, hrubá, hloupá. Určitě ne pro děti! Takové to malé rouhání v prvním filmu bylo i vtipné, a přestože nejsem "praktikující křesťan", tady mi to už hodně vadilo. Snaha "vytěžit" z věci co nejvíc přešla až k vulgaritám a vlastně ani moc nechápu, jak se tomu může někdo pořád smát. Pro mě opravdu nepohádkový "zážitek", velké zklamání. Pokud tuto "pohádku" někdy uvedou kupříkladu na Slovensku, pověsí tam Stracha za uši:)(27.12.2016)

Docela hezký film, krásné lokace, herci jakoby nezestárli ani o den od prvního filmu, ale trochu postrádám poetiku a pohodu prvního dílu. Je to trochu poplatné dnešní stále rychlejší době a film se podle mě snaží až moc zavděčit současnému divákovi. Asi bych zvolila jinou dětskou herečku pro roli Anežky,ale hlavní představitelé jsou opět skvělí, Vica Kerekes a Bolek Polívka také, hudba docela pěkná. Moc nechápu "zjevení" Michala Horáčka v poslední scéně a role Lucie Bílé a její "popíkový" projev mi dost zkazil dojem. Svatý Josef vypadá unaveně, nicméně Marie je opět krásná a působivá a Pánbůh v podání Jiřího Bartošky nemá chybu. První film se mi líbil mnohem víc.(30.12.2016)

Možná je to tou nostalgií, ale myslím si, že máme spousty lepších pohádek, nicméně ve srovnání s pohádkovou tvorbou posledních let je Anděl Páně 2 skutečným zjevením. Vtipné pro děti i dospělé, má to spád a celou dobu baví.(12.1.2017)

• Jozka7

Za mě to chtělo ubrat z kanonády vtipů ve prospěch dotažení příběhu, který je dost chabý. Například místo samoúčelné scénky, kde se anděl Petronel modlí ke svatému duchu o pomoc a ten jej následně v podobě holubice pokálí na tvář, by se hodila spíše scénka naznačující zájem prodavače párků o chudou švadlenu. Taková tam totiž není ani jedna, takže závěr pohádky mi přijde hodně na sílu. Jinak formální stránka (výprava, kostýmy, lokace) je dokonalá (byť vzhled nebe je stále "Hirošima rok poté" jako v prvním dílu), stejně tak jsou mimořádné některé herecké výkony (Jiří Dvořák, Boleslav Polívka, Viktor Preiss).(16.1.2017)

Zkrátka Boží.(19.1.2017)

• agentkenny

Špatná pohádka to jistě není, ale je jednoduše jen pro děti. Kino jsem nevybíral já, takže bych na to normálně nešel. Párkrát jsem se zasmál, a jediný, co mě zklamalo bylo to, že nikdo neokusil to podělaný jablko. Myslím, že by bylo mnohem zajímavější, kdyby se tak stalo. Vždyť už jeho účinky popisoval sám anděl, potom, co spadlo.(23.1.2017)

Celkom sranda ;-). Aj ked niektore scenky na pokraji slusnosti a ci trocha nasilneho humoru, ako napr. malovane parohy pre sv. Jozefa. No ale inak pohodicka na vecer, po zhliadnuti Hatred (2016) to dobre padlo. 4*(3.4.2017)

Tím, že se jedná o pokračování, ztrácí film moment překvapení a originality. Všechno jsme tu už viděli a nic nového se neděje. Navíc scénárista asi také usínal na vavřínech, protože příběh je opravdu ledabylý, ba téměř žádný. A ústřední dvojice to tentokrát nezachrání, protože kde nic není, tam ani čert nebere. Hodně velké zklamání a hodně přeceněný film. Píšu záměrně film, protože se jedná spíše o slabou komedii, než o pohádku. Raději stop a žádné další cucání z palce.(5.4.2017)

80%(20.4.2017)

Sledujúc dianie okolo seba som dostal nutkanie pozrieť si nejaký príbeh, kde by každý dostal, to čo si zaslúži (hlavne tí dobrí, tým horším sa dá aj niečo odpustiť) a aby ta pravda aj niekedy zvíťazila. Škoda že po hodine a pol som film vypol a zas som v krutej realite.(20.4.2017)

oproti jedničce skutečně nebeská změna, super zábavná pohádka(30.4.2017)