poster

Anděl Páně 2

 • Slovensko

  Anjel Pána 2

 • anglický

  Angel of the Lord 2

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Externí recenze k filmu (12)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér prohlubuje to, co v jedničce fungovalo, tedy onu parťáckou chemii ústřední svárlivé dvojice a vtipné odkazy k biblické mytologii. A přidává dickensovský rozměr ústřední zápletky a kouzelnou scenérii zasněženého Českého Krumlova." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Takovou „dvojku“ by si přál každý filmový fanda. Je třeba ocenit, že Anděl Páně 2 obsahuje jak napětí, vtip, tak lásku, a zlo hned ve dvou podobách (zloději a majitel dílny). Velkým kamenem úrazu je, že mnoho motivů se opakuje, možná chtěl druhý díl navázat na tradici předchůdce, ale je to opravdu…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ****

  "Nabízí se tedy očekávaná a prakticky povinná otázka - jak si stojí Anděl Páně 2 ve srovnání se svým starším bratříčkem? Hodnocení není vůbec jednoduché, protože tvůrci se snažili jít cestou jiného pojetí, což byla jedna z mála úspěšných cest. Schéma je nastavené podobně, ale prvotní scéna v Nebi je…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Režisér Jiří Strach je veriaci človek a pri filme Anjel Pána 2 vychádza z kresťanskej tradície. Interpretuje ju však nenásilne, s úsmevom a tak, že si pri filme príde na svoje i ten, kto nevie, nič o biblii. Navyše nám približuje jedno z najkrajších českých miest. Je to inteligentná a milá…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Komu se bude Anděl Páně 2 líbit, tomu se bude líbit výhradně díky výkonům pánů Trojana a Dvořáka, podpořené sem tam hezkou hereckou etudou někoho dalšího (Jiřina Bohdalová, Bartoška…) a díky atmosféře, podpořené lokacemi zasněženého Českého Krumlova a padnoucím hudebním doprovodem, avšak nikoli…" (více)

 • Hanka.mablog.eu (Hana Bártová) ****

  "Celý film by se dal shrnout, jako pohádka – vánočně laděná komedie – lidský příběh, s teologickým či morálním přesahem, v jednom. O zábavu se postarala ústřední dvojice, o sociální přesah, postava svobodné matky a její dcery, zlo představoval majitel krejčovství Košťál a trojice zlodějíčků,…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová)

  "A konečně Ivan Trojan s Jiřím Dvořákem, dokonale sehraný tandem poplety a pokušitele, přidali coby rivalové v lásce překvapivý tón, při vší nadsázce trochu hořký, tesklivý, zle výbušný i něžně pošetilý. Třebaže pozemská pointa kolem vdovy pak lehce kulhá, v andělsko-čertovské tradici jde o prvek…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ****

  "Je prav­da, že scé­nář pama­to­val na mno­ho malých rolí pro mno­ho zná­mých her­ců a osob­nos­tí. Příběh nebeských hrdi­nů při­ná­ší poba­ve­ní a nabí­zí nebeský nad­hled. Několikrát zazní kole­da „Chtíc, abys spal“ zpí­va­ná Lucií Bílou, duet Karla Gotta s dce­rou Charlotte Ellou se nazý­vá…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Poselství je tak v případě dvojky Anděla Páně hodně hluboko skryto až do samého konce a upřednostňován je humor a situační komika. Vtipů je ale až tolik, že nevyhnutelně je film místy provádí neohrabaně a téměř ochotnicky. Nebe sice nyní zaplavují možná realističtější mraky, ale křesťanská komika…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Tohle krumlovské kmitání je ale po scenáristické, režijní i herecké stránce naprosto suverénní, sice oldschoolové a ideově usedlé, ale pořád zábavné. Souhra Trojana s Dvořákem je perfektní. To fakt klobouk dolů. A mladá Čtvrtníčková mezi nimi úplně v klidu obstojí, což rozhodně není samozřejmost." (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) *****

  "Hudebně se doprovod dvojky výrazně změnil. Miloše Boka vystřídal Ondřej Brzobohatý. Soundtrack není lepší ani horší, je jiný. Odlehčenější, více prvoplánový. Výprava je skvělá. Lokace se často střídají. Na plátně jsme neobjevili žádné chyby, rušení. Tvůrci pohlídali vše co bylo třeba. Kostýmy jsou…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Je zbytečné se tvářit, že by Anděl Páně 2 byl nějak velmi špatný film. To určitě není, ale zároveň určitě nejde o žádnou pecku, která by si zasloužila tituly jako "nejlepší film roku", jak se lze také dočíst. Některé scény jsou naopak docela povedené, a nemusí jít jen o špičkování - nezůstává-li u…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace