Epizoda 1 (E01) (epizoda)

Drama / Krimi

USA, 2019, 59 min

Zajímavě rozehraná "superrealistická" detektivka o znásilněné holce. Trefně ukazuje zázemí a vyšetřovací praktiky detektivů a rozjíždí nerovnoměrnou hru dvou sebevědomých detektivů a ustrašené oběti.(27.11.2019)

Solidní rozjezd. První půlka "jen" procedurálka o znásilnění, v druhé se to začne zajímavě komplikovat. Kaitlyn Dever skvělá.(28.9.2019)

• zdenur

Jako osvěta asi dobré. Ale jinak na začátek hodně vlažné. Kdybych si posléze nepřečetl popis seriálu, byl bych v rozpacích, co od toho vůbec čekat.(16.10.2019)

Spoutal mě, dal mi pásku přes oči, znásilnil, s výhružkami vyfotil a zmizel. Příběh dívky, která vyrůstala v pěstounské péči a které znásilnění nikdo nevěří. Měnila rodiny, pěstouni ji nutili jíst žrádlo pro psy, měli ji psychicky i fyzicky týrat, teď se v komunitě mladých lidí s podobným osudem pomalu osamostatňuje, ale evidentně volá o pomoc, o pozornost. Příběh vychází z novinářské zprávy oceněné Pulitzerovou cenou. Nejdříve opakovaně a detailně popisuje, jak zločin probíhal. V očích dvou detektivů, kteří přijdou na několik nepřesností a vyslechnou si rovněž slova jedné z pěstounek, si celou story vymyslela. Nejprve tak sledujeme událostí zlomenou dívku, následně „sebevědomým chováním“ vyšetřovatelů ustrašenou „oběť“. Kaitlyn Dever výtečná.(21.2.2020)