Komentáře uživatelů k TV seriálu (26)

I know I´m supposed to say, if I had it to do over, I wouldn´t lie. But the truth is... I would lie earlier. And better. True crime o tom, jak systém nefunguje (což má nemalé dopady na konkrétní osudy), a to až do chvíle, kdy opožděně přeci jen zafunguje (což má nemalé dopady na konkrétní osudy). Největší výtka seriálu směřuje k tomu, že po soustředěné a znepokojivé úvodní epizodě, se rozkročí do dvou časových rovin o dvou různých žánrech. Zatímco jedna linie (o vyrovnávání se) pokračuje po původní linii, kde jedno nešťastné rozhodnutí spustí spirálu dalších, tak druhá linie je až příliš standardní procedurálka, která těží především z výkonu Weverové a její proti typu jdoucí empatické policistce. Jenomže první linie nemá potřebný prostor a vynechává nejzajímavější pasáž oněch tří let. Ta druhá díky standardnímu průběhu a zkratce zase působí... Obyčejně a rovněž vynechává nejzajímavější pasáž; a minimálně navíc i dovětek "jak to sakra bylo s tím harddiskem".(13.10.2019)

// Ok, this just broke me. But then it fixed me so everything's fine. Napsat o tomhle seriálu, že je další z řady krimi, které si hrají na True Detective, by bylo dost nefér... ale je to pravda a zajdu ještě navíc tak daleko a řeknu, že se to podobá první řadě Temného případu víc jak letošní třetí série. Jasně, místo rituální vraždy tady máme kupu znásilnění, místo filosofování v autě o tom, jak se všechno točí v kruhu, tady máme jedno krátký country vystoupení (plno věcí se ale pořád točí v kruhu), a místo několikaminutové akční sekvence na jeden záběr se tu dělaj večeře, opravujou auta a prodávaj párky v obchodě. Je to dokonalý? Absolutně ne. Trefuje se to ale do černého snad v každém zachyceném aspektu reality? Jo, pravděpodobně bohužel jo. Hlavně to ale ukazuje to dobrý i to špatný z téhle branže, je to dostatečně procedurální, ale staví to současně i na psychologii obětí, ukazuje to, v čem systém selhává, a kdy naopak může fungovat. A čím víc chyb v tom paradoxně najdu, tím skutečnější, živější mi to přijde. Rozhodně jeden z nejzajímavějších počinů letošního roku, co se nejspíš vryje do paměti na hodně dlouho, a to i přesto, že řemeslně nijak nevystupuje z řady všech těch dalších krimi... jež si taky hrály na True Detective. 9,5/10 :) P. S. totálně jsem uhodl původ přezdívky Max the Knife!!! Problém je, že jsem tu písničku už někde slyšel, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde. Kdo mi to poví, má u mě pivo, nebo bod, nebo aspoň vřelé díky. Díky.(30.9.2019)

"Unbelievable" budem hodnotiť asi ako jeden z najzaujímavejších a najlepších krimi seriálov za posledné roky. Nemáme tu žiadnych superpolicajtov, nemáme tu vyšetrovacie metódy so zariadením, ktoré je podľa mňa maximálny nadštandard, ani nedokážu zbierať stopy zo zrniečok piesku a podobne. Naopak mám pocit, že celé vyšetrovanie pôsobí veľmi vierohodne, inteligentne a dobre spracované. Okrem toho musím povedať, že je skvelé sledovať našu dvojku Grace a Karen, pretože pôsobia zohrato, úprimne a vedia sa dobre v prípade posúvať. A v tomto prípade aj malé kroky vpred sú dobré. Pretože náš zloduch je skutočne veľmi veľký profesionál, vie čo robí a je tak precízny, že nikomu najprv ani nenapadne, že tu majú sériového násilníka. A okrem toho tu ešte máme druhú dejovú líniu, ktorá sa sústredí na prvú násilníkovú obeť - Marie Adlerovú. A musím povedať, že som voči nej pociťoval veľkú dávku nespravodlivosti, ľútosti, no na konci seriálu aj skutočného zadosťučinenia. Všetko čo sa odohrá v posledných dvoch dieloch je podľa mňa super. Či už záverečný telefonát, alebo posledný výsluch vo výsluchovej miestnosti. Nebudem o tom hovoriť viac, aby som nedával spoilery, no ide o veľmi silné momentky. Ako celok toto môžem len odporúčať. Skvelý príbeh s dobrými postavami a veľmi zamotaným prípadom, ktorému nemám problém uveriť. A niekedy je hľadanie páchateľa ako skladanie puzzle. Už ostáva len ten najdôležitejší kúsok, ktorý potrebujete uložiť na miesto, no stále vám chýba. A je ťažké ho nájsť. Hodnotenie: A(11.10.2019)

Absolutní špička. A příběh hodně podle skutečnosti, žádná agitka.(10.10.2019)

"Když je pravda nepohodlná, která se druhé straně nehodí do krámu, nebudou vám naslouchat ani věřit žádní lidé. Nebudou vám chtít věřit dokonce ani ti hodní, kteří tvrdí, že stojí na vaší straně a že vám chtějí pomoci. Ve skutečnosti jste na všechno jenom sama." Stanete se prostě nedůvěryhodnou, neuvěřitelnou a budete zpochybňována. Marie Adler je dívka, která měla těžký život a i když se snaží zařadit se normálně do života, nedaří se jí to. Je nedůvěryhodná už tím, že stojí svým původem a nedostatkem rodinného zázemí na spodní straně společenského žebříčku a když přijde s tvrzením, že jí někdo znásilnil, ale důkladně za sebou zametl stopy, je manipulativně a ve slabé chvilce přinucená říci, že si útok vymyslela pro to, aby údajně na sebe upozornila, získala soucit, pozornost a péči druhých. Stačilo by málo a skončila by jako oběť sama ve vězení, protože křivě vypovídala. Postupně jí tento čin, údajná lež o znásilnění, k němuž byla dotlačená laxními policisty, připraví o vše, co se snažila vybudovat, o vztahy, práci, dobrou pověst. Jiným obětem znásilnění se naopak dostává empatické péče, pečlivého vyšetřování i finančního odškodnění. Opravdu stačí málo, aby ti, co mají pomáhat a chránit člověka naopak doničili, pokud odvedou špatnou práci. Toto se bohužel děje denně a seriál je pro mě svým sociálním podtextem zajímavější než ostatní detektivky, kterým tato rovina schází. Ta sociální vrstva je nejvíce dramatická. Naopak ten, kdo nemá upovídané, pomaleji plynoucí detektivky rád, nemusí být spokojený. Mě se zdál seriál pozoruhodný právě tím, že ukazoval na to, jakou roli v životě každého člověka hraje štěstí. Marie měla tu smůlu, že kromě svého původu měla smůlu i na přístup a nedostatečnou technickou vybavenost policistů v jejím bydlišti. Naopak měla posléze štěstí na to, že se série znásilnění chopily dvě ambicióznější, svědomitější a důkladnější vyšetřovatelky. Příběh je podle skutečné události. Marie prý nyní žije spokojeným rodinným životem, má dvě děti, práci, která jí baví, ale stačilo málo a místo odškodnění by skončila ve vězení jako kriminálnice se záznamem v rejstříku trestů a její následný osud by byl i přes další snahu patrně tragický. Jsem ráda, že se takové realistické příběhy točí a ukazují i na nehezké jevy ve společnosti. Seriál Neuvěřitelná není dokonalej, například nemá vždy silný drive a nedává příliš prostoru pro to, proč sexuální predátor útočil, i když hlavní motiv úchylného muže je jasný. Kromě sexuálního motivu, žen se bál a útočil na ty nejzranitelnější, když spaly a nemohly se bránit. Proč se jich však obával? Pachatel měl ve skutečném životě dokonce životní družku a není zcela objasněno, proč útočil na všechny věkové skupiny, ze všech sociálních skupin, osobností i tipů ( napadal i o několik generací starší důchodkyně), co v něm takovou zášť vyvolalo. Příběh je sice primárně o oběti zločinu, z níž se paradoxně záhy stává naopak podezřelá a o rozdílném přístupu různých policistů k vyšetřování, přesto bych však alespoň malé dovysvětlení dala. Jaký vedl pachatel život a co stálo v pozadí jeho jednání? To by alespoň v závěrečném díle za větší zmínku stálo. Něco chtělo ubrat, něco naopak dotvořit, silnější čtyři hvězdy si však seriál u mě zaslouží. Za mě jeden z nejlepších zahraničních krimi seriálů roku 2019.(14.10.2019)

• vnimatkrasu

Toni Collette je bombová, a kdykoli je v ráži, Unbelievable boduje. Bohužel jí ale prostor usurpujou dialogy, ve kterých trvá nejmíň čtyři vteřiny než se někdo vyžvejkne. Chybí tenze. A samotný zrcadlo dnešní společnosti mi na těch osm hodin připadalo až moc naleštěný.(24.9.2019)

Tři úžasné výkony hereček Toni Collette, Merritt Wever A HLAVNĚ Kaitlyn Dever. Seriál v mnoha ohledech nahlíží na věci pouze ženskou optikou a tu a tam v jejich nezávislosti a emancipaci tlačí až moc pilu. Nic to však nemění na tom, že jde o neuvěřitelně silný, mrazivý příběh, jehož detektivní linka díky osobitému stylu vyšetřovatelek bez problému zaujme stejně jako nesmírně složitá osobnost hlavní oběti.(25.9.2019)

Mladá Marie (Kaitlyn Dever) vystřídala za svůj život několik lepších a horších pěstounů a ona sama nepatří zrovna k bezproblémovým teenagerům. Má svůj vlastní pokoj v komunitě s dohledem, je obklopena mladými lidmi s podobným osudem a snaží se začlenit do společnosti. Jednoho dne je však doma napadena a znásilněna neznámým mužem v masce. Vyšetřování vede detektiv, kterému jde především o rychlé uzavření případu a vzhledem k dívčině minulosti, chování a především společenskému statusu situaci vyhodnotí jako smyšlenou a dokonce dívku donutí vše odvolat. O několik let později a na jiném místě v Americe napadne a znásilní maskovaný muž doma další dívku, tentokrát vzornou, důvěryhodnou studentku. Případu se ujme místní zkušená policistka, která ale celkem brzy pochopí, že takový případ sama nezvládne a požádá o spolupráci velmi ambiciozní detektivku( Toni Collette). Obě ženy případ naprosto pohltí a postupem času zjišťují, že obětí je víc a že násilník je velmi systematický, na místě nezanechává téměř žádné stopy a chová se jakoby znal policejní postupy vyšetřování. Mezitím ve dvou časových rovinách sledujeme především jak se první oběti nejen vinou policistů, ale i vinou okolí, hroutí pracně budovaný život pod rukama, jaký dopad to má na oběť číslo dvě a jak dva naprosto stejné případy mohou být posuzovány diametrálně odlišně, až z toho člověka mrazí.(14.10.2019)

Seriál by mohol fungovať skôr ako nejaký dobrý film. Tých 8 častí sa fakt dosť vlečie. Atmosféra navodená dobre, ale inak je tam dosť aj hluchých miest, niekedy kecov o ničom. Mne sa zdá, že prvé 4 časti boli lepšie než tie posledné, ktoré to mali celé vygradovať. A hoci som sa pri Unbelievable extra nebavil, u komentárov sa pobavím vždy. Napríklad: "Dá se na to koukat třeba u žehlení". Po tejto skvelej rade som si istý, že v československých domácnostiach budú prevládať rozhovory podobného typu: "Zlatko, idem žehliť! Pusť tam niečo o znásilnení, nech mi to ide od ruky!"(30.9.2019)

• Wancohoff

Pozrete za jeden den v praci. Kedze to bolo na netflixe s dabingom, No musim povedat ze to bola strasna nuda ktora dejom vobec neposuvala. Dalo sa to natocit omnoho lepsie. 40%(19.9.2019)

Žádní superhrdinové, monstra, náhlé zvraty, šokující odhalení nebo právní duely v soudní síni. Unbelievable boduje, vyjma paradních hereckých výkonů, v podstatě důsledným ignorováním kriminálkových klišé v rámci prosté autentičnosti. Když si vyšetřovatelé jdou pro podezřelého, není z toho vyvraždovací střílečka, soud, kde vyfasuje skorem 400 let zaberele asi pět minut, žadná exhibice megadrahých právníků. Nějaký ten moralizující patos malinko na konci je, ale suma sumárum už delší čas mě takhle nebavila kriminálka.(20.10.2019)

Asi bych dal o něco více prostoru Marii, než rutinnímu vyšetřování, protože ta byla strhující. I celá její dějová linka, která poukazuje na pořád ohromující nedokonalost státního aparátu. Z toho mrazilo stejně,jak z jejího traumatického prožitku.(19.10.2019)

Vyšetřování několika znásilnění. Trošku ženský pohled. Jedna z detektivek mluvila podobně jako Andersonka v The Fall. Mladá slečna dost komplikovaná osoba. Kozy neukážou, ale pinďoura ano. Povedený seriál.(17.9.2019)

Parádnější detektivní duo jsem neviděla! Palec hore za přirozenost (rozcuch vlasů, no make-up, děsný kabelky atd...) 👍🏼(5.10.2019)

Vsechny hlavni postavy v serialu jsou zeny. Muzi po celých 8 epizod jen perou, vaří nebo znásilňují ženy. Tahle priznana obzaloba muzskeho pokoleni pusobi spis usmevne nez jako "zrcadlo spolecnosti". Nicmene je to jinak dobre napsana kriminalka, ktera graduje kazdym dilem. 4/5* 80%(1.10.2019)

Neviem prečo som si myslel, že to bude o niečom inom, avšak o to viac ma prekvapilo a bavilo to, čo prišlo. Jasné, bol to v podstate "iba obyčajný" detektívny príbeh, ale bolo to dobre natočené, rozvrstvené, spracované, napínavé a postavy boli sympatické. Možno vsuvky zo života Marie Adler mi pôsobili trochu rušivo, resp. až tak ma to nezaujímalo v porovnaní s vyšetrovaním, ale je jasné, že nakoniec to nejako bude súvisieť, resp. dôjde k nejakému prepojeniu. Celkovo to bolo dobre ukončené, vygradované, možno trochu moc idealistické, ale uspokojivé. Toni Collette super ako vždy ale páčila sa mi aj Merritt Wever a celý tím vyšetrovateľov. Odporúčam. 8,5/10.(10.10.2019)

• yvona

Všichni se tady můžou uhvězdičkovat, ale nechápu proč. Nuda neskutečná od první epizody. Dá se na to koukat třeba u žehlení. Jak tady vždy někdo hodnotí,tak: příběh **, napětí*, akce nula. Tak asi tak za mě.(21.9.2019)

Bavilo, veľmi bavilo..ako bolo spomenuté v komentároch, je to viacmenej z pohľadu žien, ale myslím si, že ten pohľad zaujme aj mužské osadenstvo. Každá časť nám otvorila nejakú 13 komnatu, avšak posledné dve časti sa určite dali zhrnúť do jednej a hlavne trošku zaujímavejším spôsobom. Určite odporúčam pôvodné znenie s titulkami...(24.9.2019)

Hlavní hrdinka, její trauma z "údajného" znásilnění a pomalý rozklad osobnosti i veškerých sociálních vazeb. Dvě detektivky, které se prokousávají případem s typicky ženskou zarputilostí. Nemohu říct, že by mi kdokoliv z nich byl nějak zvlášť sympatický, spíš naopak, o to víc si mě nakonec všechny tři získaly. Citlivá, nepřebuzená, ale velmi prosfesionální režie, která nezapomíná ani na trendy vychytávky, jako jsou dlouhé švenky a nepřerušená kompozice scény. Důraz na detail a velmi kvalitní, velmi civilní herecké výkony, si mě s každým dalším dílem omotávaly kolem prstu a směřovaly k jediné možné věci. Totiž k pěti hvězdám.(25.9.2019)

Za to, co se mnou udělali ty první dva díly této sérii, dávám plných 10 hvězd. A nebudu to měnit, kdyby to byl obrat čelem vzad. Protože to je raketa do hlavy.(20.10.2019)

<< předchozí 1 2