Jednoduché, krátké, úderné a jasné. Poslední dobou je takových víc. A díky bohu za to. Nemusíme se starat s tím, že vyjde další série, na kterou budeme muset koukat a které bude úplně o hovně. Nyní totiž máme případ falešného, ale vlastně skutečného znásilnění. Je nutno dodat, že první díl ukázal tak nějak něco a druhý byl skoro úplně o ničem. Když pak koukáte na celý obraz doceníte detaily, ale je těžké se k nim vrátit a nebo je znát už od počátku. Jenž seriál bohužel není obraz, je to lineární záležitost. Nicméně zde se i to čekání nějak vyplatilo. Dostali jsme svižné a jasné odvyprávění dalšího skutečného příběhu, který má co nabídnout a nebyl udělaný nějak zbrkle ani moc surrealisticky. Jednoduché a přesto pravdivé a dobře udělané. Nic víc, nic méně.(5.12.2019)

Skvěle zvládnutý popis trpělivého vyšetřování a prolínání dvou časových rovin (ubíhají týdny a měsíce roku 2008, pouhé hodiny a dny roku 2011), které se v poslední části prolnou. Dokonalé je pro mě i jiskření mezi dvěma rozdílnými vyšetřovatelkami a také vyznění celého projektu. Právě jsem totiž dočetl Hosseiniho Tisíce planoucích sluncí a porovnání těchto dvou civilizací a hlavně jejich přístupu k ženám - nenávistné zbídačelé ortodoxně muslimské a bohaté prosperující tolerantní americké - vyznívá naprosto jednoznačně. Seriál roku. 100% (aktuálně 790 hodnotících s průměrem 83%).(21.11.2019)

Spoutal mě, dal mi pásku přes oči, znásilnil, s výhružkami vyfotil a zmizel. Příběh dívky, která vyrůstala v pěstounské péči a které znásilnění nikdo nevěří. Měnila rodiny, pěstouni ji nutili jíst žrádlo pro psy, měli ji psychicky i fyzicky týrat, teď se v komunitě mladých lidí s podobným osudem pomalu osamostatňuje. V očích dvou detektivů, kteří přijdou na několik nepřesností a vyslechnou si rovněž slova jedné z pěstounek, si celou story vymyslela. O tři roky později v jiném státě dvě povahově odlišné detektivky řeší sérii velmi podobných znásilnění. Pachatel opět velmi důkladně zametl stopy. Vnímáme totožné případy, ovšem ze strany vyšetřovatelů posuzované diametrálně odlišně. A s ohledem na nedávnou náladu ve společnosti rovněž přilijeme i do genderového ohně. Celkově velmi silné, v druhé polovině série několik naprosto skvostných momentů. Jízlivá Toni Collette je skvělá, depresivní Kaitlyn Dever zrovna tak. Závěr zadostiučiňující i mrazivý zároveň.(14.4.2020)

"Unbelievable" budem hodnotiť asi ako jeden z najzaujímavejších a najlepších krimi seriálov za posledné roky. Nemáme tu žiadnych superpolicajtov, nemáme tu vyšetrovacie metódy so zariadením, ktoré je podľa mňa maximálny nadštandard, ani nedokážu zbierať stopy zo zrniečok piesku a podobne. Naopak mám pocit, že celé vyšetrovanie pôsobí veľmi vierohodne, inteligentne a dobre spracované. Okrem toho musím povedať, že je skvelé sledovať našu dvojku Grace a Karen, pretože pôsobia zohrato, úprimne a vedia sa dobre v prípade posúvať. A v tomto prípade aj malé kroky vpred sú dobré. Pretože náš zloduch je skutočne veľmi veľký profesionál, vie čo robí a je tak precízny, že nikomu najprv ani nenapadne, že tu majú sériového násilníka. A okrem toho tu ešte máme druhú dejovú líniu, ktorá sa sústredí na prvú násilníkovú obeť - Marie Adlerovú. A musím povedať, že som voči nej pociťoval veľkú dávku nespravodlivosti, ľútosti, no na konci seriálu aj skutočného zadosťučinenia. Všetko čo sa odohrá v posledných dvoch dieloch je podľa mňa super. Či už záverečný telefonát, alebo posledný výsluch vo výsluchovej miestnosti. Nebudem o tom hovoriť viac, aby som nedával spoilery, no ide o veľmi silné momentky. Ako celok toto môžem len odporúčať. Skvelý príbeh s dobrými postavami a veľmi zamotaným prípadom, ktorému nemám problém uveriť. A niekedy je hľadanie páchateľa ako skladanie puzzle. Už ostáva len ten najdôležitejší kúsok, ktorý potrebujete uložiť na miesto, no stále vám chýba. A je ťažké ho nájsť. Hodnotenie: A(11.10.2019)

Precizní filmařská výprava skutečného příběhu. Rozvoj postav a postupný vývoj děje odhalující nalezené skutečnosti byl doprovázen skvělými hereckými výkony. Má oblíbená Kaitlyn Dever je prostě na tyhle depresivnější role jako stvořená. Nástup fantastické Toni Collette ve třetí epizodě to pořádně roztočil a díky jejímu výraznému charakteru děj nabral úplně jiný rozměr, což přidalo na následné gradaci finále. Skvěle zpracované a bezchybně naservírované divákovi přímo pod nos.(23.1.2020)

• - Seriál je adaptací článku „An Unbelievable Story of Rape“ od Kena Armstronga a T. Christiana Millera, kteří za něj obdrželi Pullitzerovu cenu. (Caminzind)

• - Pachatel sériových znásilnění Marc Patrick O'Leary (v seriálu pod jménem Chris McCarthy) byl za své činy odsouzen ve státech Colorado a Washington celkem ke 396 letům vězení. (Caminzind)

• - Postavy Rasmussen (Toni Collette) a Duvall (Merritt Wever) jsou založeny na skutečných koloradských vyšetřovatelkách Edně Hendershot a Stacy Galbraith. (Caminzind)