Nina (festivalový název)

(festivalový název)

Polsko, 2018, 129 min

Olga Chajdas

Tomasz Naumiuk

Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska, Maria Peszek, Táňa Pauhofová, Irena Melcer, Ana Nowicka, Edward Kalisz, Ryszard Jabłoński, Magdalena Czerwińska, Alicja Juszkiewicz, Arkadiusz Brykalski, Julian Świeżewski, Natalia Wolska, Filip Dziwiszek, Gabriel Kowalewski, Grażyna Kopeć, Anna Polarusz, Marta Konarzewska, Dominika Gadomska, Joanna Balas, Renata Gosławska, Adam Serowaniec, Marianna Kowalewska, Kamila Kuryło, Anna Kłos-Kleszczewska, Jolanta Kolinda, Agata Kubis, Aleksander Markiewicz, Dominik Mirecki, Anna Palka, Anna Dorota Polatyńska, Agnieszka Polatyńska, Adam Rosołek, Karolina Rutkowska, Katarzyna Warzecha, Mateusz Bałka, Kacper Budek, Gabriela Dudewicz, Miłosz Gierszewski, Natalia Horak, Oskar Jarzombek, Magdalena Gnatowska, Katarzyna Anzorge, Karolina Adamczyk, Lidia Sadowa, Anna Moskal, Michalina Furgał, Bernadetta Komiago, Hubert Sycz, Szymon Nowak, Krzysztof Sosnowski, Filip Krupa, Jan Dravnel, Jakub Wons, Piotr Ligienza, Otar Saralidze, Krzysztof Chudzicki, Maciej Więckowski

• xxmartinxx

Vesmírně vysilující nuda, kde jsem nevěděl, jestli mě míň zajímá děj, nebo vyblitá šeď kamery. Film bez špetky vášně.(20.9.2018)

Nina ze začátku vypadá jako takový studený čumák – dost možná ideální pro představitelku učitelky. Magda je od začátku mnohem zajímavější (nejen protože si to rozdává s Táňou Pauhofovou). Wojtek je v tomto napůl lesbickém filmu od začátku takovým pátým kolem u vozu. Milostný trojúhelník s množstvím psychologicky nemotivovaných dějových zvratů je sice na jednu stranu pěkně zahraný i natočený, na druhou mě hlavně ke konci ty scenáristické kličky iritovaly (70%).(8.7.2018)

Nina řeší svoje problémy s otěhotněním pomocí starýho dobrýho lesbího fingeringu. A když si z trojice Nina, Magda, Wojtek vsadíte kdo s kym, v podstatě nemůžete minout a to je fajn. Ještě mě na filmu zaujalo, že pokud si chcete v polský nemocnici pustit telku, musíte do automatu vhodit dvaciáše. #lesbíFilm #mffkv (60%)(1.7.2018)

• mira007

Filmů s lesbickou tematikou jsem pár viděl a můžu s klidem konstatovat, že polská Nina mne nijak neuchvátila a dokonce se mi zdála i nudná. Jediné čím si tento film zapamatuji je účast mé oblíbenkyně Pauhofové, která si tu střihla jednu peprnější scénu s kamarádkou.(4.8.2019)

Prvý celovečerný film Olgy Chajdas sa pohráva s "queer" tématikou, ako debut nie zlé, ale ak neprihliadame na spomínaný fakt tak sa jedná skôr o priemernú drámu. Dejová nadväznosť sa často javí byť pochybná, nepravdepodobná, nejasná podobne ako aj správanie postáv (celé to "kamarátstvo" Magdy s manželskou dvojicou, sexuálny incident Magdy a Wojteka; Nina z ničoho nič opravujúca testy u Magdy doma a pod.). Dialógy nie sú zlé, ale scenár je deravý a o to viac je to vidieť na stopáži roztiahnutej na 130 minút, kde sa toho dokopy zas až tak veľa neudeje. Určite nepomáhajú ani samoúčelné scény (napr. scény Wojteka so svojim otcom vôbec nevplývajú na dejový vývoj, bohužiaľ to nie sú jediné takéto scény s podobným (ne)efektom). Kamera, hudba a slušný herci to všetko ale držia v medziach pozerateľnosti a nádeje pre budúce projekty poľskej autorky. 60%(16.6.2018)

• rivah

Scénář chatrný, herci předstírají, že tvoří umění, hysterie. Kouzlení kamerou a filtry to nezachrání. Cena Camerimage či z Rotterdamu je omyl.(26.3.2019)

MFF KV 2018: Komorní snímek plný rudých, modrých a rozostřených záblesků. Vztahový mnohoúhelník plný tužeb a frustrací. Zádumčivá atmosféra prodchnutá francouzskými slovesy a útěky do hudebního klubu. Nakonec všichni dostali to, co chtěli, ale zda byli šťastní, to už si musí divák zodpovědět sám.(5.7.2018)

Polský film s lesbickou tématikou co trvá 130 minut? Nebetyčná po povrchu klouzající nuda. Velký omyl! Nina má spád, explicitní scény i pointu.(6.7.2018)